reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś ciekawego do powiedzenia mam ... ;-)

reklama
podobno na bilansie dwulatka sprawdzaja czy dziecko jzu mowi dwuwyrazowe zdania a jak ie to zalecaja wizyte u logopedy za jakis czas (o ile nic sie nie poprawi). Jasiek bardzo rzadko laczy po dwa wyrazy w mini zdania, no ale do maja jest jeszcze troche czasu...:sorry2:
 
Hania mówi już coraz wyraźniej :-) Chciaż wciąż większości nie rozumiem... :)

Dzisiaj na przykład byli u nas goście i siadłam na dizecinnym krzesełku a ona podchodzi do mnie i mówi z takim "przesadzonym" zapytaniem, aż w piszczące rejestry na końcu zdania weszła
"to Hani jest krzesełko?" i pokazuje na to krzesełko :-) Na szczęście drugie było wolne i uniknęłam wywalenia mnie przez córkę z JEJ krzesełka ;-)

Cieszę się że Hania taka rozgadana, ale naprawdę Igiemu dużo wolniej to szło. Pamietam jak składał te swoje dwuwyrazowe zdanka a ja skakałam jak królik z radości i kolekcjonowałam każde wypoweidziane słówko przez niego. Hania od razu zaczęła mówić wszystko, dużo, szybko no i niewyraźnie :-)

Aga
 
zgred - mysle ze jest to spowodowane dwoma czynikami - tym, ze to dziewczyna a baby sa bardziej rozgadane :-p no i majac starszego brata ma super przyklad :-)
Twoj Jas tez pewnie bedzie szybko mowil :tak:
 
Rafał zaczyna już składać po więcej niż dwa wyrazy, np uwaziaj, pojecisz i jozbijesz gowę- znaczy uważaj, polecisz i rozbijesz głowę
 
Moje dziecie ma nowe, uzywane slowo :-D. Poniewaz on uwielbia bajki w tv, to mu je ograniczalam twierdzac, ze nie wiem o co mu chodzi. No i mam juz slowo bajka. Takie nieporadne jeszcze troche, ale jest. A podczas teletubisiow uslyszalam trzy.
 
reklama
Kluliczku - Ty na Janka nie narzekaj bo lada chwila oleje pojedyncze slowa i zacznie Ci zdaniami sypac :-D
U nas wyraz "bajka" zastapil wyraz "baja" jzu jakis czas temu, ale dopiero od dzis jest wyrazne "spać" zamiast "nynu" no i inne czynnosci "jesc" i "pic".
Wciaz tylko pojedyncze wyrazy no ale czekam cierpliwie... :sorry2:
 
Do góry