reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś ciekawego do powiedzenia mam ... ;-)

reklama
Brawo dla Zuzi!!!! :-)

Jas tez mowi "ała" - jak M go przewijal i Jas go kopnal i M powiedzial "ała" to Jas podlapal i z uwielbieniem powtarza :-D
 
28 listopada, w godzinach wieczornych moje dziecko postanowiło powiedzieć w końcu świadomie, a nie do lampy albo talerza ... mama!
woła tak od piątku, tylko mama, zapomniała o tata i w ogóle już nie mówi :-D:-D:-D
Dzięki temu że tak poźno masz TĄ KONKRETNĄ DATĘ..wiekszośc z nas pewnie nie wie od kiedy dziecko zaczęło mówić ŚWIADOMIE mama (bo to trudne do zidentyfikowania):-D

u nas z kolei AŁA znaczy JEŻ;-):-D(bo kuje), albo że cos zabolalo (oczywiście):cool2:
 
Rzeczywiscie jest problem z datą, bo mój mama pierwszy raz powiedział jak miał 2-3 miesiące i to raczej nie było świadome. Z tatą było znacznie lepiej, bo znałam dokładną datę, tylko kurcze musiałabym odkurzyć forum, bo jej sobie nie zapisałam :-(

A teraz zabawna sytuacja z wczoraj:
- Synku jaką chcesz zupkę na obiadek? (pokazuje mu słoiczki z rosołkiem i pomidorową)
- bamabibobo
- jaką?
- bamamibobo
- pomidorową?
- tak.
 
Ostatnia edycja:
A teraz ja musze sie czyms pochwali:-)A wiec moja Klaudunia wziela dzisiaj takie pluszowego potworka i jego ogonkiem dotykala swoje gołe stopki i mowila przy tym "gilu-gilu,gilu-gilu":tak:
A Wiktoria jak wyciagalam im ubranka z szafy powiedziala "łap" jak rzucalam do niej bluzeczke:tak:
 
Gratulujemy wszystkich nowych słówek:-), tak fajnie sie o nich czyta:-D u nas doszedł Sinterklaas tutejszy mikołaj ale Quinten mowi to jakoś tam troche po swojemu:laugh2:.
 
Gaal: wreszcie sie doczekalas, brawo dla ZU:tak::-)

a teraz nasz aktualny slowniczek:

mama
papa
nein, nein / nie
ball - pilka
buch - ksiazka
wau wau/hau hau/hund - piesek
miauu/katze - kot
mee/schaf - owca
muu - krowa
ente - kaczucha
ant - elefant - slon
mau - maus - mysz
blume - kwiat
oma/omi - babcia
opa -dziadek
weg - jak mi ucieka
rein
amamamam - na jedzenie
lecker - jak mu cos smakuje
flasche - butelka
sterne - gwiazdki
bum - jak upadnie, albo cos na ziemie zrzuci
hase - krolik
adiadi - idac do wanny
zu - zamykajac szuflady, albo drzwi
an - wlaczajac swiatlo, albo gdy chce, zeby mu jakas zabawke wlaczyc
bitte - prosze
danke dziekuje
kaputt - przychodzac z zepsuta zabawka
auto/brumm brumm (ostatnio samochodami Synus zachwycony, wszedzie je widzi)
bett - idac spac
vogel - ptaszek
decke - kocyk
schuhe - buty
telefon
schnee - snieg
Aga
puppe - lalka
sonne - slonce
ich - ja
keks - ciastko
tasse - szklanka
kette - lancuszek
apfel - jakbko
nane - banane - banan
milch - mleko

nic wiecej do glowy mi w tej chwili nie przychodzi:-) a Synalek nadal mowi wlasciwie tylko po niemiecku - ale lepiej tak, niz w ogole;-)
 
Ostatnia edycja:
Nie no zielono_mi, szczena mi normalnie opadła. Nasze dzieci to są mruki w porównaniu z Soni.
A tak w ogóle to mi przyszlo do głowy, że może by któraś z was nagrała swojego gadułę, bo u nas na razie nie ma co jeszcze nagrywać.
 
reklama
ja probowalam juz kilka razy, ale jak tylko podchodze z telefonem, albo kamera to sie cicho robi:-D Sama chcialam to udokumentowac:tak:
no a poza tym, mimo tego dosc licznego slowniczka to w ostatnich dniach wszytsko jest auto, smiac mi sie az czasami z niego chce;-)

a na naszej liscie zapomnialam jeszcze o czesciach ciala ( pokazuje i mowi)
nase - nos
hand - reka/dlon
auge - oko
ohr - ucho
are - haare - slosy
fuss - stopa
mund - buzia
 
Do góry