reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś dla DUCHA, UCHA I OKA - czyli: co; gdzie, kiedy i warto zobaczyć

czechow

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2005
Postów
10 353
Miasto
Warszawa
Witam,

Zgodnie z wytycznymi jakie dostałam od Sofiblue, tworzę nowy wątek dla wszystkich, którzy chcą podzelić się informacjami co warto przeczytać, zobaczyć czy usłyszeć.

Wskazane jest zamieszczanie - linków do filmików, ciekawych artykułów czy recenzji...
 
reklama
To moze ja zaczne;)
Obecnie czytam CSI - NY. Od bardzo dawna interesuje sie kryminalistyka. Te pasje "dostalam" w prezencie od przyjaciolki, ktora skonczyla studia w tym kierunku.
Co tydzien ogladam rowniez serial w TV.
Ksiazka jest czysta sensacja i tak naprawde lepiej mi sie oglada niz czyta, alr juz jestemw polowie, wiec koncze, co mi szkodzi;))
 
moment, moment, pomysł był wspolny, iles stron temu ......... !!!!!!
Ja tylko zaproponowałam, aby to jakoś uporzadkować, czyli stworzyć oddzialny topik, gdzie będziemy wrzucać wszystko co nas interesuje, co polecamy, co znamy, co nas bawi, co ciekawostki wszelakie, stronki, programiki, czyli wszystko dla ducha, ucha, oczu i ciała też :-p na przykład jakiś super przepis na ciasto, albo na jakiś peeling, a nawet polecenie jakiegoś spa, kosmetyczki, fryzjera itd itp

Matiha, to mówisz, że jest taka książka, jak ten serial??? No to kochana, dawaj autora, może poszukamy w necie, zobaczymy czy da się zakupić.

No to ja może zacznę od Tamamry Łepmpickiej, o której jakiś czas gadałysmy ileś tam stron wczesniej.

YouTube - 1920s-1930s Art of Tamara de Lempicka - 1938 Russian Waltz

YouTube - Portraits

YouTube - Ave María... Salve

taki malutki przekrój jej twórczosci, podany w wersji skróconej, jak kogoś zainteresuje, to poszuka już osobiscie w necie. :-p

Wspominając słynne "Sniadanie u Tiffaniego", co to muzyczkę zarzuciłam na ogólnym, to polecam książkę Trumana Capote'a pod tym samym tytułem, chociaż muszę powiedzieć, że film z Audrey też jest niesamowity, zwłaszcza z tą piosenką Monn River .
 
zaczekajcie, trzeba to jakoś uporządkować. Proponuję jak coś piszemy to pogrubionymą czcionką zaznaczyć czego dotyczy, będzie łatwiej szukać, jak będziemy wracać do tego co zostało nam podane.
np.

MUZYKA:
SARA BRIGHTMAN " Duch w operze"
YouTube - SARA BRIGHTMAN N ¿?
 
No to i ja coś zarzucę - w punktach - bo łatwiej czytać - to tylko taka mała sygnalizacja ale od czegoś trzeba zacząć:

FILM
  • Requiem dla snu - zarówno film jak i muzyka do filmu jest powalająca. Film jest mocny - momentami może być zbyt mocny ale warto obejrzeć - mam muzykę ściągniętą jak będę miała chwilę to wrzucę
  • Uwielbiam też i gorąco polecam - Piękny umysł, Dead man z Deppem, Między piekłem a niebiem - fantastyczny film o miłości, przemijaniu, karze i przebaczeniu, Królestwo ale von Triera a nie amerykańskie popłuczyny, Człowiek słoń - to jest tylko kilka moich ulubionych klasyków
KSIĄŻKI
  • Dan Simmons - trylogia fantastyki - rzecz dzieje się w przyszłości - post-ludzie wskrzeszają wszystkich bohaterów wojny trojańskiej i odgrywają ją na marsie i jeszcze kilka innych wątków
  • Imię Róży, Lolita, Zbrodnia i kara
  • Neil Gaiman - wszystkie książki a w szczególności Amerykańscy bogowie i chłopaki Anasiego
  • Historyk - niesamowita podróż po europejskich miastach w poszukiwaniu Drakuli
  • Oskarżony pluszowy m - niesamowita książka o tym jak pluszowy miś, który ożył został oskarżony przez amerykański wymiar sprawiedliwości o to że jest terrorystą
  • Książki Dicka, Sołżenicyn, Strugaccy
  • Książki Conellego - jeśli ktoś lubi dobre kryminały / trillery - zakocha się w tym pisarzu - duża klasa
MUZYKA
  • The Roots
  • Nelly furtado - ale stare płyty
  • Natasha Bedigtfield
  • muzyka poważna - Chopin, Vivaldi, Mozart, Wagner
  • Metallica
  • Johnny Cash
  • Kate Bush - uwielbiam ją
  • Peter Gabiel - niesamowity gość
  • Phil Collins
  • stary Prince
  • Type O negative - to już cięższa nuta
  • Shakespeare sisters
  • The Gathering - niszowa muzyka, piękny głos
  • Fiolka, Bartosiewicz, Nosowska, ostatnio Cerekwicka
  • oraz wszystkie piękne damskie głosy -jak Barbara, Dion, A.Franklin
SZTUKA
  • Antoni Gaudi
  • Salvatore Dali
  • Beksiński
  • na razie tyle więcej nie pamiętam
  • dodatkowo uwielbiam sztukę cerkiewną
Trochę tego jest i najpewniej jeszcze więcej mi się rzuci jak to skończę pisać albo was poczytam
 
reklama
Ale fajny Topic
To może i ja polecę Wam dobrą książkę
"Potęga Podświadomości" rewelacyjna ksiązka która ukazuje jak bardzo możemy sterować swoim życiem za pomocą naszej podświadomości.

Film:
"Sztuczna Inteligencja" rewelacyjny film o chłopcu robocie który ma uczucia i marzenia jak normalny człowiek.
 
Do góry