reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś na komary dla dzieci

reklama
Rozwiązanie
Podrzucam artykuł, na dole są różne pomysły na ochronę przed komarami Link do: Jak chronić się przed komarami, kleszczami, strzyżakami, meszkami i innymi owadami?

EPA zarejestrowała 4 substancje czynne, które są skuteczniejsze od naturalnych środków: DEET, IR3535, ikarydyna oraz olejek z eukaliptusa cytrynowego (OLE) (nie zaleca się stosowania czystego olejku eterycznego, ponieważ nie przebadano jego bezpieczeństwa).

Przypominam, że preparaty zwierające DEET nie są rekomendowane dla dzieci poniżej 12 roku życia i bezwzględnie zakazane w przypadku ciężarnych i noworodków.

Z propozycji : dla maluszków od 1 r.ż

  • Bros płyn dla dzieci jest ok, ale nie chroni przed kleszczami - działa do 6 h.
  • Ziaja, o...
Podpinam się pod pytanie. Wczoraj byłam z córką na spacerze w parku i komary chciały nas zjeść żywcem. Noc nieprzespana bo swędzi dziecia i nic nie pomaga. :(
 
Ja też się chętnie dowiem. Mam trójkę dzieci, najmłodsze 2,5 miesiąca i wczoraj i dziś po nocy wszystkie trzy pogryzione, a niby mamy moskitiery w oknach - jakoś się wepchały. Nie chcę w domu stosować przy maluchach chemii typu te zapachy do kontaktu.
 
Przy synku sprawdził nam się spray z ziaji, spacjalnie mi go przywozili z Polski bo nic innego nie działało:)
large_1524671342apteka_internetowa_gemini_ziaja_antybzzz_p-yn_przeciw_insektom_dla_dzieci_100ml.jpg
 
Podrzucam artykuł, na dole są różne pomysły na ochronę przed komarami Link do: Jak chronić się przed komarami, kleszczami, strzyżakami, meszkami i innymi owadami?

EPA zarejestrowała 4 substancje czynne, które są skuteczniejsze od naturalnych środków: DEET, IR3535, ikarydyna oraz olejek z eukaliptusa cytrynowego (OLE) (nie zaleca się stosowania czystego olejku eterycznego, ponieważ nie przebadano jego bezpieczeństwa).

Przypominam, że preparaty zwierające DEET nie są rekomendowane dla dzieci poniżej 12 roku życia i bezwzględnie zakazane w przypadku ciężarnych i noworodków.

Z propozycji : dla maluszków od 1 r.ż

  • Bros płyn dla dzieci jest ok, ale nie chroni przed kleszczami - działa do 6 h.
  • Ziaja, o której piszą dziewczyny - działa do 4 h.
  • CHICCO, spray przeciw komarom, roll-on i chusteczki działają do 3 h., ale mogą być używane dla dzieci od 2. miesiąca życia
  • SIO Natural – na komary od 1 m. życia, ale nie napisali, czy tylko przyjemnie pachnie, czy działa ;)
 
Rozwiązanie
Do góry