reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś na stres

oliwiajaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Maj 2023
Postów
21
Poleci mi ktoś coś dobrego i sprawdzonego dla karmiących mam na mocny stres i nerwy? Ostatnio mam okropne bóle żołądka takie jakby ściskanie żołądka, kłucie itp. właśnie wtedy gdy sie denerwuje lub stresuje.
 
reklama
Może spróbuj dietą na nadkwasotę żołądka?

Wiem, że pomagają też zioła, ale one tutaj mogą hamować laktację :/
 
Rumianek, melisa, lipa - uspokajaja i mozna przy kp. Ale nie pilabym codziennie, bo moga przyhamowac laktacje. Moze jakies techniki relaksacyjne, masaz, medytacja, joga?
 
Jest kompatybilna, ale nie w duzych ilosciach, bo moze hamowac laktacje. Jak kazdy preparat ziolowy, bo one maja w sobie te fitoestrogeny i inne substancje czynne. Ale raz na kilka dni jest ok i nie przenika do samego mleka.
A jak fitoestestrogeny wpływają na laktację? Przyznaję, że szukałam tego w ciąży, ale żadnych badań nie znalazłam, a jedynie zalecenia, na każdej stronie inne. Sama piłam melisę codziennie i problemów nie miałam.
 
Ja zastanowiłabym się nad sensem kp, skoro w grę wchodzi silny stres. Na silny stres mogą nie pomóc rzeczy nie wpływające na laktację.
 
A jak fitoestestrogeny wpływają na laktację? Przyznaję, że szukałam tego w ciąży, ale żadnych badań nie znalazłam, a jedynie zalecenia, na każdej stronie inne. Sama piłam melisę codziennie i problemów nie miałam.

Melisa i mieta moga zmniejszac produkcje mleka. U ciebie tak to nie zadzialalo, ale zawsze trzeba miec z tylu glowy, ze tak moze byc, bo potem mamy kp nawet nie podejrzewaja zwyklego naparu i chodza i rozpowiadaja, ze nagle traca pokarm bez przyczyny.
 
reklama
Do góry