reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

reklama
Ja przez pierwsze pół roku karmienia piersią wcinałam króliki aż mi się uszy trzęsły ;) mama mi robiła a kupowała je w carrefour i w Piotr i Paweł, potrawka z marchewką z szybkowaru jest pyszna!
 
Piotra mamy obok to aż sprawdzę , ja wiele razy przymierzałam się żeby podac królika Z. ale wszędzie widziałam tylko mrożone a one jakos mnie nie przekonywały.
 
A ja dzisiaj znów eksperymentowałam w kuchni;-)
Lenka nie lubi brukselki z masłem i bułką tartą - pluje nią na odległość, M. nie lubi groszku, więc ugotowałam dzisiaj krem z brukselek i zielonego groszku:-D

Brukselki najlepiej ugotować na parze - nie są wtedy takie gorzkie.

Przepis na krem:
Gotujemy wodę i do wrzątku wrzucamy dwa serki topione te po 100g (ja złoty emmentaler uwielbiam).
Serki muszą się rozpuścić.
W tym czasie wrzucamy do blendera ugotowane brukselki, pół puszki odsączonego zielonego groszku, dolewamy trochę serowego wywaru, aby się nam blender nie zatarł i miksujemy;-)
Papkę przerzucamy do wywaru serowego, doprawiamy według uznania (ja dałam trochę vegety naturalnej, pieprz, odrobinę curry i sok z cytryny, by zupka nie była mdła).
Podajemy z grzankami i kleksem jogurtu naturalnego lub śmietany.
Można ozdobić groszkiem lub zieleniną;-)

Mój krem wygląda tak:


Lenka wielką miłością go nie obdarzyła, ale pół miseczki zjadła:-)
M. zjadł całą porcję, a później się jeszcze resztą grzanek dopchał;-)
 
Ostatnia edycja:
21.53 a ja pizzę do piekarnika włożyłam:zawstydzona/y: Dobrze, że o liczeniu kcal teraz myśleć nie muszę:-D

Jak któraś lubi z mozarellą, pieczarkami, szynką, czerwoną papryką i oliwkami to za 15minut zapraszam;-)
 
ja wczoraj robiłam ciasto z malinami - mam późne prosto z ogrodu :)
dzisiaj rano była już 1/4 blachy - małż wyglądał na objedzonego

Elvie podaj przepis na pizze
 
reklama
Do góry