reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

tak jak pisałam, sama nie robiłam, ale zajadałam i jest bardzo smaczny...

tort:

Ciasto:
- 2 szklanki + 2 płaskie łyżki mąki tortowej
- ¾ szklanki cukru pudru
- 2 jajka
- szklanka pełnego mleka
- 18 dag masła
- 2 łyżeczki cynamonu
- 3 łyżki kakao
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej
- szklanka + 2 łyżki powideł śliwkowych

Masło miksujemy z powidłami (uwaga masło nie powinno być twarde bo będzie problem z połączeniem go z powidłami.). Następnie dodajemy jajka, cukier puder i, cały czas miksując, dodajemy małymi partiami mleko. Do jednolitej masy sypiemy przez sito mąkę, kakao, cynamon i sodą oczyszczoną. Składniki dokładnie, ale delikatnie mieszamy.
Następnie przekładamy do przygotowanej (wysmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą) średniej wielkości tortownicy, wstawiamy do piekarnika i pieczemy w temp. 160 stopni przez 40 minut. Ciasto jest upieczone, gdy wierzch się lekko zarumieni, a boki odstają od formy

Masa:
- 500 ml śmietanki (36%)
- ¾ szklanki cukru pudru
- 500 gram serka mascarpone


Najpierw ubijamy śmietankę na sztywno wraz z cukrem pudrem. Następnie dodajemy małymi porcjami serek cały czas mieszając wszystko mikserem na najniższych obrotach. Masa powinna przyjąć jednolitą konsystencję.

Finał:
- dżem morelowy (lub według własnego uznania)
- polewa czekoladowa

Po upieczeniu czekamy aż ciasto całkowicie wystygnie. Następnie kroimy je na trzy równe części.
Z całej masy zostawiamy jedną czwartą do wykończenia boków, natomiast pozostałą część dzielimy na dwie równe części.
Na warstwę spodnią ciasta kładziemy najpierw cienką warstwę dżemu morelowego a następnie jedną część masy. Przykrywamy 2 częścią ciasta i ponownie warstwa dżemu i masy. Następnie kładziemy ostatnią część ciasta. Na tą warstwę również możemy położyć cienką warstwę dżemu. Pozostałą masą wyrównujemy boki tortu. Całość wstawiamy do lodówki do schłodzenia.
Dobrze wychłodzone ciasto polewamy na wierzchu roztopioną polewą czekoladową (uwaga szybko zastyga na zimnym cieście) i ponownie odstawiamy do zastygnięcia.
Zamiast polewy górę torta można również w dowolny sposób udekorować owocami lub masą.
SMACZNEGO J
 
reklama
Maonka, dla Ciebie torty:

Delicja (super jest, można śmiało zrobić dzień wcześniej):

Tort Delicja II - Przepis

Z musem truskawkowym (bardzo smaczny i prosty, mus możesz zrobić kilka dni wcześniej, tort dzień):

Torcik Wiosenny - Przepis

Truskawkowy, który zawsze robię dla Kubuli (w tym roku już zamówił):

Tort Truskawkowy - Przepis

Podobny tyle, że z brzoskwiniami:

Tort urodzinowy - Przepis

Ten robiłam w prezencie na imieniny przyjaciółki i też jest super:

Tort kawowo-chałwowy z wiśniami - Przepis

Do tego się przymierzam... może na rocznicę, albo coś koło tego :)

http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_tiramisu_/przepis.html


A tu masz wszystkie:

http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/torty.html
 
Maonka jak obiecałam :tak:
CHLEB Z ZIARNAMI

1. Zakwas wymieszać z 1 szklanką leniej wody i 1 szklanką mąki żytniej do wypieku chleba. Zostawić na 10-12 godzin (nakryć ścierką).
2. Dodać 1/6 kostki drożdży rozpuszczonych w ½ szklanki letniej wody i odrobiną cukru (tak pół łyżeczki). Dodać 0,5 kg mąki pszennej (typ 650) i 0,5 kg innej (np. pszennej pełnoziarnistej, orkiszowej), 2 łyżeczki soli, 3 szklanki wody, ½ szklanki siemienia lnianego (niekoniecznie), 1 szklanka (ziarna słonecznika, pestek dyni, płatków owsianych). Można też ziaren nie dodawać.
Wszystko razem wymieszać drewnianą łyżka – odłożyć do słoika 3 łyżki ciasta (można przechowywać w lodówce do 7 dni).
3. Zostawić ciasto do wyrośnięcia na 2 godziny nakryte ścierką.
4. Po wyrośnięciu ciasto przełożyć do form wysmarowanych olejem i wysypanych bułka tartą. W formach ciasto rośnie 1.5 godziny.
5. Piec w temp. 180[SUP]o[/SUP] C przez 1 godzinę do 1,40 minut w zależności od formy.


Acha ja staram się używać pełnoziarnistych mąk z Gdańskich Młynów ;-)
 
Agnieszka ja ostatnio robiłam coś takiego
około 1,5kg truskawek zmiksowałam z dużym jogurtem naturalnym, dodałam dwie galaretki rozpuszczone w jednej szklance wody i rozpuszczone dwie łyżki żelatyny.Jak stężało to na wierzch pokroiłam truskawki w ćwiartki i zalałam galaretką. Na spód możesz upiec biszkopt też będzie smacznie
 
reklama
Do góry