reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

Kwiatuszku, nie znam przepisu na farsz z soczewicy. Ja generalnie n nie znam przepisow, sama tworze metoda prob i bledow.

Farsz mozna zrobic na przyklad tak: soczewice zalac woda lub rosolem (bedzie lepiej smakowac), dodac majeranek i czosnek (to jak amen w paciezu haha) oraz suszone chile (chodzi o to, zeby bylo ono w postaci drobnych kawalkow, nie proszku) i gotowac do momentu az soczewica zmieknie. Plynu nie moze byc za duzo, wszak w trakcie gotowania powinien calkiem wyparowac. Mozna dodac pokrojona w drobna kostke papryke i pomidory. Gdy soczewica bedzie miekka trzeba ja rozgniesc na papke (na przyklad przy pomocy wyciskarki do ziemniakow) i gotowe ;)

dzięki za info, na bank zrobię te pierogi tylko musi mój mąż mieć wolne, żeby młodą bawić, bo lepienie pierogów przy Hani mija się z celem, więc w jakiś weekend zapewne
 
reklama
Któraś z dziewczyn pisała żeby nie używać kostek i vegety -a co? napiszcie czego Wy dodajecie zamiast tego? niestety w moim domu królowała vegeta i nie potrafię używać ziół i przypraw -teraz jest świetny czas żeby to zmienić:tak:


ja tez tylko wegeta i kostki :-) ziola tez dodaje ale sol to dla mnie czarna magia :-) na warzywka ok ale jak cos innego robie i sol dodaje to zawsze przesole :-):tak::zawstydzona/y:
za to kazdy ci powie ze sol jest zdrowsza od vegety... bo to to sama chemia i barwniki.. niestety ja nie potrafie sola ,,operowac'' :no::no:
 
u mnie też vegeta i kostki królują :-) wszędzie je dodaję :-p no toczemu nie można??
dziewczyny a umiecie jakieś surówki do obiadu??
Bo kurcze ja to taka monotonna jestem sałata ze śmietaną, ewentualnie surówka z kiszonej kapusty :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: no i chciałabym coś więcej umieć bo to przecież obciach tak w kółko jeść to samo.
:rofl2:
 
dziewczyny a umiecie jakieś surówki do obiadu??
:rofl2:

Moja teściowa to potrafi surówki!!!! matko bomba!!!

Ona jak robi sałatę ze śmietaną to też odjazd -układa sałatę na talerzyku -dla każdej osoby, daje na to smietanę i na wierzch trze rzodkiewkę -wygląda super i od razu inaczej smakuje

Trze terz na tarce ogórka i rzodkiewkę na tych grubszych oczkach i dodaje szczypiorku -to wszystko miesza ze śmietaną i jest baja -czasem mnie nachodzi na to.

Robi też np z kapusty zwykłej -szatkuje ją i do tego dodaje inne warzywa i w tym właśnie cały sekret -są rewelacyjne:tak: robi je też do słoiczków na zimę -bomba:-) przyjrzę się następnym razem co tam miesza:tak:

Może być kapusta pekińska -szatkujesz, gnieciesz ręką w misce (zrobi się jej mnie) trzesz na drobnych oczkach marchewkę i dodajesz cytrynę i troszkę cukru zgniatasz a na koniec mieszasz z majonezem -według uznania:tak:
 
do salaty ze smietana dobrze jest tez dodac troszke cukru i soku z cytryny mniammmmmmmm...
albo ogureczki kiszone w plasterki + smietana + pieprzem + cebulka drobno... dobre do ziemniaczkow...
moze mizeria??
a znacie dziewczyny przepis na suroweczke od chinczykow co do sajgonek normalnie daja z biala kapusta?? bo pyszna jest a ja przepisu nie znam...
 
Kurcze 13x13 ale mnie naszła ochota na tę rzodkiewkę, ogóra i śmietanę - i co to wszystko tylko mieszam a co z przyprawami? Jakies ię dodaje? A ten ogórek to zieolony czy kiszony :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
13x13 pisz mi tu szybko bo mi zaraz jęzor ucieknie wiecie gdzie :-D

a z tą sałatą i rzodkiewką to z jakimiś przyprawami? Bo ja zawsze tylko sałata ze śmietaną i cukrem hie hie hie :sorry::sorry::sorry:

cienka jestem jak barszcz z tymi surówkami :rofl2::rofl2::rofl2:
 
A ja do jakiegoś mieska z sosikiem najbardziej lubię lubię surówkę z czerwonej kapusty:
kapustę poszatkować, ugotować (z 15 minut), zaraz po odlaniu skropić sokiem z cytryny coby nie straciła koloru.
Do tego cebulka w kostkę, starte na tarce ogórki kwaszone i kwaśne jabłuszko, jeszcze trochę oliwy, cukru, soku z cytryny.

Właśnie taką suróweczkę zrobię na weekend do zrazików zawijanych z kopytkami. Już się doczekać nie mogę. Oj jakoś niebezpiecznie zaczynam odzyskiwać apetyt
 
suróweczki sa pyszne i dla nas bardzo wskazane/ Ja lubię zjeść nawet do kolacji czy śniadania. Niestety z racji niejedzenia nabiału odpadają mi wszystkie ulubione z sosem z jogurtu i czosnku :(
Co do saląty to niedawno wyciągałam od mojej mamy przepis na rewelacyjną zalewę do salaty - Łyżkę octu gotje sie w garnuszku z cukrem, studzi się a potem miesza ze śmietaną. Moja babcia mieszla salatę z rzodkiewką albo posiekanym jajkiem na twardo i polewala taką slodko-kwaśną śmietaną - pyyyycha.
Kapustę kiszoną ostatnio zrobił mój mąż i w przypływie wląsnej twórczości dodał do niej czerwoną cebulę w piórka i zieloną paprykę w bardzo cienkich plasterkach. Było pyszne i inne. Normalnie kapustkę robię z marchewką, czasem z jablkiem - przed zmieszaniem odciskam ją i kroję drobno.Doprawiam odrobiną cukru i oliwą.
Kapusytę zwykłą i pekińską mieszam z czym się da - pekinkę czesto z pomidorem i papryką. Robiłąm też mieszankę ogóek kiszony+pomidor+cebulka też fajnie smakuje i coś innego
NIe wspomniałyście jeszcze o marcheweczce- starta doprawiona chrzanem i odrobiną majonezu, albo z cytryną i czymś na slodko - kawałki ananasa, albo rodzynki, albo orzechy.... oj chyba jutro coś zrobię.
Z dodatkow do drugiego dania to lubię też buraczki zasmażane, ale jeszcze eksperymentuję bo nie chcialy mi nigdy wyjść takie dobre jak jadlam w domu. No i musze je wymyślić bez śmietany.

a za kapuste czerwoą bardzo dziękuję nie wiedzialam doklądnie jak ja zrobić a lubię bardzo. Będę szkolić męża, póki leżę w lóżku on uczy się gotować to niech się nauczy jak najwięcej - potem będę go podjudzać,że nikt nie umie tego tak przyrządzić jak On :p
 
Aniak567 już Ci piszę -wszystko świeże -ogórek, rzodkiewka, szczypiorek i śmietana -może być słodka może być zwykła -zależy jaką się lubi i ile się lubi. Naprawdę jest super:tak: a przyprawy tylko sól i pieprz -ja nic więcej nie daję

Otworzyłam słoiczek od teściowej -kapusta ogórek cebulka papryka żółta i czerwona -doprawia solą i pieprzem i zostawia na noc, później do słoików. Mniam
 
reklama
Aniak567 już Ci piszę -wszystko świeże -ogórek, rzodkiewka, szczypiorek i śmietana -może być słodka może być zwykła -zależy jaką się lubi i ile się lubi. Naprawdę jest super:tak: a przyprawy tylko sól i pieprz -ja nic więcej nie daję
A ja jeszcze do tego pomidorka wkrajam, no i po Waszej nagonce o zelazie - rowniez i troche pietruszki. Moja ulubiona ostatnio suroweczka.
 
Do góry