reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

a mi slinka cieknie jak tylko wchodze na ten watek:)

chodzi za mna jakas zapiekanka z makaronem ale jakos pomyslu nie mam a szpinakowa juz mi sie przejadla...
poki co zadowalam sie salatka a'la Kittkowa (kurczaczek, winogronko, platki migdalow i sos czosnkowy) -PYYYYYYYYYYYYCHAAAAAAAAA
 
reklama
maonka - obiecany przepis;-)

Pierś kurczaka w parmezanie z rucolą
Skład:
(przepis dla 2 osób)
1 pierś z kurczaka (podwójna)
25 g startego sera parmezan
2 żółtka
garść świeżej roszponki (opcjonalnie: sałata, rukola)
sól i pieprz
ocet balsamiczny / oliwa z oliwek
A oto jak to zrobić:​
1. Do średniej miseczki przelewamy żółtka i roztrzepujemy ze szczyptą soli i pieprzu. Do drugiego naczynia przesypujemy parmezan. Pierś z kurczaka kroimy w podłużne paski, zanurzamy w żółtkach, a następnie obtaczamy w parmezanie. Smażymy na rozgrzanej patelni z kroplą oliwy.
2. Smażonego kurczaka podajemy pod przykryciem świeżej roszponki. Skrapiamy oliwą z oliwek i octem balsamicznym.
Przepis pochodzi z bloga Kasi Tusk i jej koleżanki Zosi (autorki przepisu)

Make Life Easier - lekko o modzie, gotowaniu i zakupach - Strona 4
 
marta - dla Ciebie też coś znalazłam;-)

Fusilli z cukinią, bakłażanem i czerwoną papryką


Skład:
400 g makaronu (fusilli, penne, tagliatelle)
1 duża czerwona papryka
1 duży bakłażan
2 małe cukinie
3 ząbki czosnku
1 łyżeczka startego, świeżego imbiru
listki świeżej mięty i bazylii
oliwa z oliwek
sól i pieprz


A oto jak to zrobić:​
1. Gotujemy makaron al dente w dużym naczyniu z wrzącą, osoloną wodą. Wszystkie warzywa kroimy w drobną kostkę (bakłażan, cukinię, paprykę) i smażymy na rozgrzanej patelni. Dodajemy wyciśnięty czosnek, bazylię, imbir. Doprawiamy pieprzem i solą. Skrapiamy oliwą z oliwek. Smażone warzywa mieszamy z ugotowanym makaronem. Przed podaniem posypujemy świeżymi listkami mięty.​

Źródło: Make Cooking Easier - blog o gotowaniu (przepis dodany 19.09.2011r.)
 
maonka - tu masz jeszcze sałatkę z rucolą skoro już tyle nakupiłaś:-D

,,Kobiety które igrały z bogami” | Make Cooking Easier

Skład:
rucola
garść pomidorków koktajlowych
wędzony boczek w cienkich plastrach
feta
suszone śliwki kalifornijskie
zielony ogórek
prażone migdały
sos:
¼ szklanki oliwy z oliwek
1 łyżeczka musztardy
sól i pieprz
1 łyżka octu balsamicznego
1 łyżka cukru pudru
3 krople soku z cytryny
A oto jak to zrobić:

  1. Myjemy i suszymy rucolę, kroimy ogórek na plastry, pomidorki na połówki, fetę w kawałki. Boczek podsmażamy na patelni. Migdały prażymy na patelni, a w suszonych śliwkach sprawdzamy, czy aby nie ma pestek.
  2. Z sosem prosta sprawa- łączymy wszystkie składniki i dynamicznie mieszamy.
  3. Wyjmujemy nasz ulubiony szeroki talerz przywieziony np. z wakacji z Chorwacji bądź dużą miskę którą rzadko używamy, bo nie ma okazji – nakładamy rucolę i dołączamy pozostałe składniki, a na końcu boczek, migdały i polewamy sosem. Voilà !
 
robiłam w sobotę pizze z tego przepisu od elvie - i chyba farsz miałam zbyt mokry - bo cisto była jakieś takie nijakie. ja uwielbiam pizze którą robi moja chrzestna na drożdżowym cieście :)aż mi ślinka naciekła do buzi
 
Mamusiu pokrój na gruuube plastry (nawet 5 cm lub więcej) wydrąż pestki do 3/4 głębokości. W dołku ułóż ser, szynkę i co tam jeszcze masz w lodóce (pomidor, ogórek kisz/konserwowy, oliwki itp.) przypraw wg uznania i na wierzch daj znowu ser (tak żeby przykryć zawartość). Do pierkarnika na 180 st. na tak długo aż te grube plastry będa miękkie...
 
O mamo... zapomnialam o kabaczku!!! Musze go namierzyc, zakupic i zrobic leczo (niezbyt dietetyczna to potrawa, ale ja uwielbiam), jakby ktoras chciala wrzucam przepis:

Kabaczka obrac, pokric w kostke (oczywiscie wczesniej usunac nasiona), wrzucac partiami do garnka (ja na dno daje troche wody) i dusic (woda sie bedzie z kabaczka wydzielac), posolic, dodac pomidory (swieze wczesniej spazyc i obrac, usunac pestki i pokroic, w wersji dla leniwych pomidory z puszki), w miedzyczasie przysmazyc pokrojona w kostke kielbase (mi wchodzi podwawelska, ale jaka kto lubi) z cebulka, wrzucic do kabaczka, dodac caly posiekany peczek koperku i ewentualnie koncentrat pomidorowy do smaku. I tyle.
Tylko jak ktos woli 'jedrne' warzywa to tzreba uwazac, zeby kabaczka nie rozgotowac, jak wydzieli sie z niego za duzo wody, to przed dodaniem czegokolwiek, lepiej troche odcedzic (ale nie wszytsko, bo w tym sam smak jest).

Szukam dla odmiany przepisu na zapiekanke rybna :-)
 
reklama
Do góry