reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cos pysznego zjadla(by)m.....

to ja podaję przepis na zupkę bawarską smaczna i szybko się robi

0,5 kg mielonego mieszanego- nie może być garmażeryjne
0,5 kg pieczarek
biała część pora
3 kostki rosołowe drobiowe
1,5 l wody
3 serki ziołowe topione po 100 g każdy- najlepiej hochland

mielone podsmażamy, przekładamy do garnka
pieczarki płuczemy, kroimy w plasterki, podsmażamy i przekładamy do mielonego
pora kroimy w talarki dokładamy do mięsa i pieczarek
gorącą woda zalewamy kostki, rozpuszczamy, zalewamy to co już siedzi w garnku
gotujemy do miękkości pieczarek i tak żeby por się nie rozpadł
na koniec dodajemy serki i mieszamy aż się rozpuszczą
można jeszcze doprawić do smaku

Smacznego:-)
 
reklama
Niedługo Święta Wielkanocne i czas sałatek jarzynowych,jajek i różnych pyszności.Ja mam przepis na przepyszny sos tatarski własnej roboty,który od zawsze był na stole w moim domu.
Sos Tatarski :
Składniki- 3 jajka ugotowane na twardo,3 ogórki kiszone bez skórki drobno pokrojone w kosteczkę,2 cebule drobno pokrojone w kosteczkę, pęczek pokrojonego szczypiorku,1-2 małe słoiczki chrzanu(wedle gustu i smaku) ,wyciśnięty sok z połowy cytryny,3 łyżki cukru,0,5 litra kwaśnej gęstej śmietany,4 łyżki majonezu,1 łyżeczka musztardy,sól do smaku.
Żółtka utrzeć z cukrem ,chrzanemi sokiem z cytryny.
Do miski wrzucić : pokrojone w kosteczkę białko,cebulę,ogórki i szczypiorek.
Wlać śmietanę,majonez,musztardę i całą resztę składników dokładnie wymieszać i ewentualnie dosolić.
Ilość chrzanu zależy od tego kto jaki ostry sos lubi.Lepiej dać na początek mniej,a na koniec dołożyć jak będzie mało ostre.
Ten sos jest super do gotowanych jajek,kiełbasek,sałatki jarzynowej i wędlin.
Smacznego!
I wcale nie ma z tym dużo pracy.:-)
 
Ja sos tatarski robię bez jajek i chrzanu:
Ogórki konserwowe
Cebulka
Marynowane pieczarki
majonez
musztarda
śmietana

Proporcje jak kto lubi, tylko ogórki, cebulka i pieczarki powinny być baardzo drobniutko posiekane.
Ale Majeczka zaciekawił mnie Twój przepis. Jutro bedę robić nie czekam do świąt:))))
 
Cieszę się że sosik ci smakował. ja już czekam na święta żeby go zrobić,nawet synek mój już dopytuje czy będą jajka i sosik na święta hehe ,pozdrawiam :-)
 
anaklim-a ja szpinak wpierdzielam tylko i wylacznie w postaci jednej z warstw w lasagne...mhmmm......moze tak machnac sobie w tygodniu...pyszny...tak go zawsze zaczosnkuje ze glownie czuc czosnek buahahahaha
 
anik3 dla mnie tez szpinak i czosnek to nierozlaczna para mniam!!!
a sosik tatarski bym zjadla gdyby ktos zrobil :))
 
reklama
anik - a szpinak z serem żółtym, pleśniowym i śmietaną oraz oczywiście masa czosnku... Masa, ja mogę tonami:))
I lodziki:))))
 
Do góry