reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

coś z uszkami, wkłada paluszki??

ola652

Mamusia Adrianka!
Dołączył(a)
5 Lipiec 2008
Postów
980
witam mamy u nas kolejny kłopot, zastanawiam sie czy mały nie ma zapalenia ucha jednostronnie, oglądałam program ze jak dziecko wkłada paluszki do ucha to właśnie może być zapalenie ucha a u nas mały od jakiś 2 tyg ciągnie sie za uszy wkłada paluchy ze az raz do krwi rozdrapał nie wiem co z tym zrobic a pediatra moj dopiero w srode przyjmuje, czy bolało by go to ucho przy zapaleniu??
 
reklama
Napewno, przy zapapleniu ucho boli :( może to jednak nie zapalenie uszka tylko ząbkowanie. Gdy dziecko ząbkuje często jest tak, że ciągnie się za uszko, gdyż nerwy znajdujące się w dziąsłach odbiegają w kierunku uszu i stąd ten ból. Najlepiej upewnić się u lekarza i to jak najprędzej. Może idź szybciej do innego pediatry. Pozdrawiam
 
U nas ten sam problem od kilku miesięcy,Alunia wiecznie ciągnie i drapie się w ucho a ma już roczek.Byłam z tym u lekarza pani doktor zbadała małą i stwierdziła że wszystko jest OK.Myślę że nie ma się czym martwić ale oczywiście możesz to sprawdzić.
 
U nas od miesiaca to samo.Mala wklada paluszki i drapie sie czasem do krwi,maly strupek sie zrobi,goi sie i znow go rozdrapuje:crazy:u nas tez lekarz stwierdzil ze wszystko ok wiec nie wiem czemu tak robi.
 
Moj Oliwier kreci sobie w uchu kciukiem jak jest zmeczony.
Tez sie na poczatku balam, ze to jakies zapalenie, ale na pewno uszko by go bolalo gdybym go tam dotykala, a tak nie jest. Jest spokojny, nie marudzi, tylko jak go zmeczenie ogarnia, to trze oczy i kreci kciukiem w uchu...:-D
 
Moja mała i siostrzeniec zawsze trą uszko jak są zmęczone. To jest pierwszy objaw zmeczenia...kolejnym obiawem jest juz tarcie oczek. No ale to raczej tarcie a nie jak tu piszą rozdrapywania. Ale rzeczywiście czasami jest to objaw zapalenia ucha ale wiadomo trzeba obserwowac kiedy, bo jak dziecko wyspane i gmera przy uszku to na pewno nie na spanie
 
u nas to objaw zmeczenia + przy zabkowaniu sie nasila... wtedy jest rozdrapane ucho. pomaga czeste obcinanie pazurkow... i wlasciwie tylko tyle...
 
u nas podobnie:) moje córcia pociągała za uszko jak odkryła że je ma i faktycznie przy ząbkowaniu też taki okres miała.

zapalenie ucha objawiało by się bólem gdy naciskasz na wejście do uszka, temperaturą, pogorszeniem apetytu, ogólnym gorszym nastroju.

pozdrawiam i życze zdrówka! oby to tylko ciekawość lub w najgorszym razie zabkowanie ;)
 
moja córcia też ciąga sie za uszka, ale poza tym ciąganiem nie ma innych niepokojących objawów, więc za bardzo sie tym nie martwię. Myslę raczej, że to z powodu ząbkowania.
 
reklama
u mnie jest tak od kiedy Zuzia skończyła trzy miesiące- ale zauważyłam, że drapie w uszku gdy jest zmęczona albo zasypia przy cycy -wiec tym nie ma co się martwić. często było tez tak, że rozdrapie sobie uszko aż do krwi wiec staram się,żeby zawsze miała bardzo krótkie paznokcie. pozdrawiam.
 
Do góry