reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Covid-19 leczenie objawów

Madlein

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Marzec 2010
Postów
3 650
Jak w temacie. Czym się wspomagacie podczas covid? Wiadomo leczenie tylko objawowe, ale w jaki sposób je łagodzić? Np. gorączka, nudności, bóle głowy i gardła, duszności.
Ile trwało Wasze leczenie domowe?
 
reklama
Jak w temacie. Czym się wspomagacie podczas covid? Wiadomo leczenie tylko objawowe, ale w jaki sposób je łagodzić? Np. gorączka, nudności, bóle głowy i gardła, duszności.
Ile trwało Wasze leczenie domowe?
Hej ja byłam w ciąży wiec nie mogłam nic a mój mąż tylko wit miał sobie kupić wit d , c i cynk i tyle i trwało to u mnie 3 tygodnie
 
Witamina D 2000 jednostek
Witam C 1000
Pyralgina 500

Przy covid witaminę D ponic lepiej brac dwie - takie zalecenia moja sis dostala od wirusologa.
 
Witaminę D biorę całą zimę 4000j ze względu na moją wagę i zalecenia endokrynologa.

A jak długo męczyły Was objawy?
 
Witaminę D biorę całą zimę 4000j ze względu na moją wagę i zalecenia endokrynologa.

A jak długo męczyły Was objawy?
Leżenie na brzuchu, łatwiej się oddycha, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, teleporady u lekarza POZ. Dużo pić i odpoczywać. Dieta lekkostrawna Przy duszniosciach pulsoksymetr i sprawdzanie saturacji. Nie bagatelizować pogorszenia.
 
Leżenie na brzuchu, łatwiej się oddycha, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, teleporady u lekarza POZ. Dużo pić i odpoczywać. Dieta lekkostrawna Przy duszniosciach pulsoksymetr i sprawdzanie saturacji. Nie bagatelizować pogorszenia.
Niestety pulsoksylometru nie posiadam. A z rządowego programu nie wiem czy otrzymam, a nawet jeśli mi go przyślą to będę już po covidzie 😂 Póki co zero potwierdzenia, że go otrzymam.
 
Witamina D 2000 jednostek
Witam C 1000
Pyralgina 500

Przy covid witaminę D ponic lepiej brac dwie - takie zalecenia moja sis dostala od wirusologa.
Pyralgina 500 nie jest zalecana w ciąży. Można ją podawać jedynie w sytuacji, jeśli nie można użyć innego środka przeznaczonego dla ciężarnych i to po konsultacji z lekarzem.
 
Niestety pulsoksylometru nie posiadam. A z rządowego programu nie wiem czy otrzymam, a nawet jeśli mi go przyślą to będę już po covidzie 😂 Póki co zero potwierdzenia, że go otrzymam.
Ja pulsoksymetr dostałam od razu na drugi dzień, tylko że był zamówiony przez moją lekarz rodzinna (przyszedł z nim kurier w sobotę).
Tak jak wyżej dziewczyny pisały, inhalacje solą morską akurat ja miałam z kwasem hialuronowym, witamina D 4 tys jednostek, syrop islandzki i na zbicie gorączki paracetamol- takie zalecenia dostałam ją przy ciąży, mąż zamiast syropu to acc optima. Węch straciłam i odzyskałam po 7 dniach, tak na dobre ten kaszel mi minął po miesiącu gdzieś (wliczam tu też odchrzakiwanie po lekkim wysiłku).
 
reklama
Wczoraj musiałam wziewkę włączyć, bo dość mocno mnie dusiło. Dzisiaj lekarz wypisał mi coś dodatkowego na oskrzela. Miałam nadzieję, że łagodniej to przejdę.
PS inhalacje pomagają tylko na chwilę 🤷 Stan podgorączkowy utrzymuje się nadal mimo brania ibuprofenu w końskich dawkach.
 
Do góry