reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CRL niższy niż wynika z OM

reklama
Spokojnie i bez paniki tak tak tu dziewczyny pisały. Ja miałam różnice 10 dni na początku a potem dwa dni, trzy dni zależy jak pomiar jest zrobiony i ani ja ani gin na to uwagi nie zwróciła a urodziłam dokładnie w dniu terminu z OM
 
Zgadzam się z dziewczynami - to malutka różnica, wyliczenia lekarzy bazują na średnim wzroście zarodka o 1mm dziennie - ale może być raz więcej, raz mniej. U mnie ciąża była młodsza o kilka dni, ale już się wyrównało :) także nie masz w ogóle powodów do niepokoju, wzrost jest prawidłowy.
 
Dziękuję Dziewczyny, trochę mnie to podnosi na duchu :) Ja po prostu wiem kiedy była owulacja i poczęcie i ciąża powinna być raczej starsza...więc mega mnie to przeraziło...ale widzę, że sporo z Was ma wyniki raz młodsza, raz starsza więc postaram się jakoś doczekać do przyszłego tygodnia we względnym spokoju :)
 
Dziękuję Dziewczyny, trochę mnie to podnosi na duchu :) Ja po prostu wiem kiedy była owulacja i poczęcie i ciąża powinna być raczej starsza...więc mega mnie to przeraziło...ale widzę, że sporo z Was ma wyniki raz młodsza, raz starsza więc postaram się jakoś doczekać do przyszłego tygodnia we względnym spokoju :)

Ja również wiedziałam, kiedy była owulacja, ale nie wiemy, w którym dniu jest zagnieżdżenie oraz jak szybko sobie rośnie nasz zarodek :) dlatego nie musi się to zgadzać co do dnia.
 
Kochana u mnie były 2 tyg różnicy. Wszystko okej. Mała ma pół roku. Błąd pomiaru lub przesunięta owulacja. Taks rozbieżność to nie rozbieżność.
 
Ja również wiedziałam, kiedy była owulacja, ale nie wiemy, w którym dniu jest zagnieżdżenie oraz jak szybko sobie rośnie nasz zarodek :) dlatego nie musi się to zgadzać co do dnia.

A co jeszcze jest dość ważne i dopiszę (rozumiem Twój stres, bo również się bardzo stresowałam :)) - błąd pomiaru. Były takie badania, gdzie porównywano pomiary CRL między lekarzami i różnice były nawet po 2mm - czyli 2 dni tak naprawdę. U mnie raz lekarka zmierzyła 1.27cm a za drugim razem jej wyszło 1.05m..
 
A co jeszcze jest dość ważne i dopiszę (rozumiem Twój stres, bo również się bardzo stresowałam :)) - błąd pomiaru. Były takie badania, gdzie porównywano pomiary CRL między lekarzami i różnice były nawet po 2mm - czyli 2 dni tak naprawdę. U mnie raz lekarka zmierzyła 1.27cm a za drugim razem jej wyszło 1.05m..
To mi się przypomniała taka śmieszna sytuacja a jednocześnie przerażająca że lekarz nie potrafi zmierzyć. Poszłam w 39+4 do szpitala na prowokacje a lekarz podczas USG się mnie pyta czy napewno mi się termin porodu z OM zgadza z tygodniem ciąży bo mu wychodzi 30t ........🤣🤣🤣
 
Dzięki Dziewczyny, naprawdę :) To będzie ciężki tydzień, ale Wasze posty podnoszą mnie na duchu. Nie mogłam mieć przesuniętej owulacji, to wiem na pewno, kiedy była owulacja, kiedy poczęcie. Ale wkładam Wasze posty o różnicach w pomiarach i nieznanym momencie zagnieżdżenia do głowy i mam nadzieję, że jest wszystko ok :)
 
reklama
Do góry