reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CRP 290 PO 2 ZABIEGU LYZECZKOWANIA

Anka211

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2022
Postów
42
Witam trafiłam do szpitala na 2 lyzeczkowanie ponieważ zostały w macicy odchody poronienie 8 tydz ;( , miałam ostry ból brzucha i biegunkę i gorączkę do 39 stopni . W szpitalu źle mnie traktowano nie będę się rozpisywać poprostu olewanie na całego dziś wypisałam się że szpitala na własne żądanie i dopiero na wypisie zobaczyłam że CRP wynosi 290 jest to zapalenie błony śluzowej jamy macicy dostałam antybiotyki metronidazol 500 mg i zinnat 500mg czy któraś z was miała podobna sytuację? Nie chce wracać do szpitala a już napewno nie tego boję się że gorączka biegunka i ten ból znów wróci ;( jak myślicie czy po antybiotyku to się zbije i się zmniejszy czy lepiej nie czekać i jechać gdzie indziej na szpital? Rodzinny da mi skierowanie ?
 
reklama
Skierowania do szpitala nie potrzebujesz, możesz pojechać na Izbę Przyjęć do innego szpitala. Miałam kiedyś CRP 135 z powodu zapalenia przydatków, dostałam wtedy na Izbie zapisane antybiotyki (Augmentin i Cyprofloaksycynę) i wypisali do domu. Ty masz CRP dwa razy wyższe, to jest bardzo wysoki stan zapalny. Po antybiotykach u mnie CRP spadało (w ciągu około 2tyg.spadło do wartości prawidlowej). Jeżeli zdecydujesz się zostać w domu, powinnaś zrobić kontrolę CRP czy antybiotyki działają i czy spada stan zapalny.
 
Dokładnie tak jak wyżej napisane. Jeżeli zostaniesz w domu obserwuj siebie i badaj crp. Jeżeli coś się będzie działo jedz na sor i tam muszą Cię zbadać/podać leki .
Wiesz żadna z nas nie napisze Ci co masz zrobić bo to za dużą odpowiedzialność żeby wziąść na siebię. Jeżeli masz antybiotyk to może pomóc. Ale kontroluj crp
 
Ja bym jednak skorzystała z wizyty choćby u internisty. Może ten stan zapalny to wcale nie jest z macicy tylko np. z wyrostka? Skoro szpital ginekologiczny był słaby, to bym nie miała zaufania do ich diagnoz. Skonsultowali Cie chirurgicznie?
 
Ja bym jednak skorzystała z wizyty choćby u internisty. Może ten stan zapalny to wcale nie jest z macicy tylko np. z wyrostka? Skoro szpital ginekologiczny był słaby, to bym nie miała zaufania do ich diagnoz. Skonsultowali Cie chirurgicznie?
Objawy są podobne ale to nagle by się to zrobiło po tym zabiegu? Dodam że zanim poszłam na lyzeczkowanie to byłam zdrowa jak ryba . .
 
Objawy są podobne ale to nagle by się to zrobiło po tym zabiegu? Dodam że zanim poszłam na lyzeczkowanie to byłam zdrowa jak ryba . .
Z mojego rozumowania - przyczyną wysokiego CRP jest stan zapalny, a nie sam zabieg łyżeczkowania.
Kiedy miałaś zabieg? Na jakim etapie zatrzymała się ciąża (bo rozumiem, że łyzeczkowanie było w 8tc, ale z "martwą" ciążą mogłaś chodzić dłużej)? Czy masz wynik hist.-pat.?
Ja bym nie panikowała - bierz te antybiotyki. W każdej chwili jak gorzej się poczujesz możesz pojechać do szpitala.
 
Objawy są podobne ale to nagle by się to zrobiło po tym zabiegu? Dodam że zanim poszłam na lyzeczkowanie to byłam zdrowa jak ryba . .
Ja bym zrobiła po 2-3dniach brania antybiotyków badanie CRP. Powinno być mniejsze. Jak boisz się jechać na IP, lekarz internista powinien Ci wystawić skierowanie na to badanie. Jeżeli jednak będziesz się gorzej czuła, nie zwlekalabym i pojechała na Izbę Przyjęć.
Ja długo dochodziłam do siebie po zapaleniu przydatków, pomimo że CRP było już prawidłowe, miałam mocne bóle podczas chodzenia, sikania. Dlatego myślę, że ważne jest odpowiednie dobranie antybiotyków i dawki, aby jak najszybciej uporać się ze stanem zapalnym.
 
Z mojego rozumowania - przyczyną wysokiego CRP jest stan zapalny, a nie sam zabieg łyżeczkowania.
Kiedy miałaś zabieg? Na jakim etapie zatrzymała się ciąża (bo rozumiem, że łyzeczkowanie było w 8tc, ale z "martwą" ciążą mogłaś chodzić dłużej)? Czy masz wynik hist.-pat.?
Ja bym nie panikowała - bierz te antybiotyki. W każdej chwili jak gorzej się poczujesz możesz pojechać do szpitala.
Zabieg pierwszy miałam w piątek a następny w poniedziałek ciąża 6 tyg się zatrzymała więc 2 tyg nosiłam hist-pat dopiero za 2 tyg
 
reklama
Ja miałam wysokie crp prawie 180. Też byłam po łyżeczkowaniu. Ale zostałam w szpitalu, lali we mnie antybiotyki, dostałam zinnat doustnie do domu. Nie polecam bagatelizować.
 
Do góry