reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukierek albo psikus wyśle cię do więzienia?

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Wczorajsza historia teściowej i imienia dla dziecka wydawała mi się wybitnie absurdalna, ale... okazało się, że jestem osobą z małą wyobraźnią. Bo czy wiesz, że Sejm zajmie się petycją piętnującą świętowanie Halloween?🤔

❗️Proponowane zapisy:

Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni” – tak brzmi pierwszy artykuł projektu ustawy o wspieraniu tradycji narodowych RP.

„Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności”.
Naprawdę nie ma ważniejszych tematów?🤔👻
 
reklama
Rozwiązanie
Może źle to ujęłam. Nie są to może pierdoły ale jednak nie jest to najważniejszy problem współczesnej Polski. Największym problemem jest kiepski stan gospodarki oraz duże obciążenie pracowników. Stanowia jednak zasłonę dymna.
reklama
To projekt przysłany przez obywatela. Nie pomysł polityków. I teraz pytanie- czy się cieszyć, ze pochyla się sejm nad petycją podobno jednej osoby, czy jednak to przesada. Ja np. wolałabym, żeby Zaduszki były w maju. Pięknie, ciepło i mniejsza szansa na zachorowanie na jakiś syf. Długo jest jasno. Itd. [emoji848] może napiszę.
Nie do końca piszesz prawdę, a raczej wprowadzasz w błąd. Sejm nie pochyla się nad petycja jednej osoby i jak wyżej napisalam jest z automatu zobligowany do roztrzasania projektu obywatelskiego gdzie zebranych jest wieeeele podpisów...tego zapomniałaś dopisać. Podawaj sprawdzone i rzetelne informacje,bo to co napisałaś lub sposób w jaki przekazałaś odbieram jako swego rodzaju manipulacje.
 
ale to już wyjaśniła jedna z dziewczyn, nie zauważyłaś? A projekt jest 1 obywatela, który zebrał pod nim 100 tys. podpisów.
Cytuję : "Sejm zajmie się petycją piętnującą świętowanie Halloween. Jej autorem jest anonimowy obywatel". wp.pl
"Media obiegła informacja, że anonimowy obywatel zgłosił projekt karania za obchodzenie Halloween." tvp
„Rzeczpospolita” dotarła do projektu ustawy, który do Sejmu, w formie petycji, skierował anonimowy obywatel." Wprost

 
@Chrząszczyk 1 - moim zdaniem naprawdę to temat zastępczy. Jeśli ty uważasz, że ważny - ok :)
Nie rozważam ani nie prawie czy to temat ważny czy nieważny. Nie zrozumiałas mojego wpisu.
Napisałam, że bezwzględu na ważność tematu lub jego niewaznosc muszą w sejmie debatować nawet nad takimi bzdurami jeśli znalazł się taki co sobie temat wymyślił i zebral odpowiednią ilość podpisów myślących tak jak on, że to istotna sprawa.
 
reklama
Wczorajsza historia teściowej i imienia dla dziecka wydawała mi się wybitnie absurdalna, ale... okazało się, że jestem osobą z małą wyobraźnią. Bo czy wiesz, że Sejm zajmie się petycją piętnującą świętowanie Halloween?🤔

❗Proponowane zapisy:

Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni” – tak brzmi pierwszy artykuł projektu ustawy o wspieraniu tradycji narodowych RP.

„Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności”.
Naprawdę nie ma ważniejszych tematów?🤔👻
Na pewno sa wazniejsze tematy ale jesli chodzi o Haloween to co roku mam skrzynke, furtke, ogrodzenie wysyfione jajkami , maka, pasta do zebow tylko dlatego ze nie otwieram drzwi. Dlatego uwazam ze powinny byc za to kary za nekanie kogos poprzez pukanie, dzwonienie bo po pierwsze ktos moze tego nie chciec po drugie na pukaniu sie nie konczy.
 
Do góry