reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca a waga przyszłej mamy

A co jesz kolację 1,2 o której godzinie?


Bo jak nie wciskam to mam ketony i glukozę. Kotrola wagi też jest ważna w ciąży z cukrzycą .Ufam swojej Pani dr jednej i drugiej i myślę , ze chodzi o to zeby przytyć te minimum 7 kg a mi to bardzo ciezko idzie.
Miałaś nadwagę dlatego chwaliły jedna i druga dr.
Aaaa to przepraszam, to jak najbardziej masz rację.
 
reklama
Aaaa to przepraszam, to jak najbardziej masz rację
W porządku po prostu każdy przypadek inny i ciężko z tymi cukrami

Tak jak mi kazali biała bułka z żółtym serem
A probowałaś przed samym snem wypić 100ml mleka albo kefiru maślanki itd. U mnie to zabija ketony i glukozę ale podnosi cukier na czczo wiec ja nie mogę w ogole takiej kolacji jeść. Jem tak kolacja 18 tu np papryka z ryżem i kurczakiem pieczona lub kanapki , fritata itd druga kolacja 2 łyżki płatków 100 ml jogurgu 3/4 szklanki truskawek lub malin i na tym kończę , moge zjeść kanpkę chleba orkiszowego z serem ogórkiem kiszonym do tego kilka pomidorków koktajlowych mandarynke lub chleb orkiszowy z pasta jajeczną i znów warzywa i jakis owoc. Spróbuj jeszcze zjeść coś w nocy np ja o 4 budzę sie czesto i juz głodna to zjadam malego kabanosa.
 
Cześć kobitki.
Przegrzebałam forum ,ale nie znalazłam odpowiednika .
Mam problem z wagą- mianowicie już w 7 tyg zrobiłam krew na glukozę . Wyszedł podwyższony cukier - 102 .
Trafiłam od razu do diabetologa , który jest jeszcze Endokrynologiem ( leczę się tez na niedoczynnosc tarczycy ).
Teraz zaczynam 18 tydzień i wciąż jestem - 4 kg.
Fakt mam nadwagę , bo przy wzroście 160 cm ważyłam 80 kg . I to była moja waga wyjściowa .
Fakt przed ciąża nie odżywiałam się jakoś zdrowo - fast food , wino , dużo smażonego etc.
Teraz jem zdrowo , stosuje się do diety , mierze cukier godzinę po posiłku .
Ostatnie badania w porządku , dzidziuś rozwija się prawidłowo , badania prenatalne ok , morfologia sprzed tygodnia tez ok . Wizytę mam w poniedziałek u ginekologa .
Mimo wszystko martwię się .
Może któraś z was miała taki przypadek i chciałyby mi coś podpowiedzieć .

Nie ma się co martwić :). Ja przy cukrzycy ciążowej spadłam z wagi o 11 kg. Po ciąży spadło kolejne 9 kg.
 
Do góry