reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa a insulina

Dołączył(a)
1 Listopad 2020
Postów
13
Doradzcie co mam zrobic.
Otoz kolacje jem o 21.30 a o 22 podaje sobie insuline doszlam juz do 10j. A cukry na czczo mam nadal wysokie bo 108-110.
Juz sama nie wiem co jest nie tak.
Czy dalej mam zwiększać dawkę?
 
reklama
Zwiększałam dawkę po 2-3 dniach z przekroczeniami. Zaczęłam od 2j jakoś w 14tc i skończyłam na 8j w 38tc
Każdy reaguje inaczej i też zależy jak organizm reaguje na insulinę danej firmy. Zazywalam GansulinN
 
Zwiększałam dawkę po 2-3 dniach z przekroczeniami. Zaczęłam od 2j jakoś w 14tc i skończyłam na 8j w 38tc
Każdy reaguje inaczej i też zależy jak organizm reaguje na insulinę danej firmy. Zazywalam GansulinN
A ile mialyscie cukru, ze lekarz zalecil wam insuline?? Bo ja mam miesiac trzymac diety jak nie pomoże to wtedy insulina a chciałabym tego uniknac
 
Ja miałam tak że jak doszłam do 5j To cukry się unormowały (86-87) na 4 dni I teraz znów przekroczenia około 100 na czczo :/ więc jestem ponownie na etapie zwiększania dawki.... zaczęłam szukać przyczyny czemu te 5j tak krótko działalo na mnie Ale nie znam przyczyny. Dieta trzymana cały czas rygorystycznie.
 
Zwiększałam dawkę po 2-3 dniach z przekroczeniami. Zaczęłam od 2j jakoś w 14tc i skończyłam na 8j w 38tc
Każdy reaguje inaczej i też zależy jak organizm reaguje na insulinę danej firmy. Zazywalam GansulinN
Tym ze ja zwiększam dawke doszlam juz do 12j a cukier rano na czczo nadal wysoki bo 108-110.
 
A dietę trzymasz? Może taki twoj organizm i szybko nie reaguje, nieraz i tak jest. Jak cię to niepokoi to skontaktuj się z diabetologiem.
 
Zwiększaj dawkę co około 2-3 dni dopóki nie będzie poniżej 90. ja na koniec brałam 23j, glukoza zaczęła mi spadac dopiero koło 15j. Każdy organizm dziala inaczej. Podwyższona glukoza może być niebezpieczna, insulina jest w pełni bezpieczna. Aha, i niewiem gdzie robisz zastrzyki, ale najlepiej w udo- raz jedno, raz drugie.
 
A ile mialyscie cukru, ze lekarz zalecil wam insuline?? Bo ja mam miesiac trzymac diety jak nie pomoże to wtedy insulina a chciałabym tego uniknac
Mi np lekarka kazała 3tyg próbować z dietą, nie udało się i insulina. A przekroczenia miałam małe, bo do 95 :) później im ciąża starsza tym cukry bardziej szalały.
 
reklama
Do góry