reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa, a tryb życia.

linkowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Czerwiec 2019
Postów
68
Stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową w 27 tygodniu. Rozpoczęłam dietę. Jest mi bardzo ciężko... I nie chodzi mi nawet o tą samą dietę, co o otoczkę z tą dietą związaną. Mam wrażenie, że mój dzień kręci się wyłącznie wokół jedzenia, przygotowywania posiłków, mycia naczyń po tych przygotowywaniach i tak w kółko. Znajduję czas na to, ale jednocześnie czuję się więźniem tego rygoru. Nie wyobrażam sobie gdziekolwiek pójść, pojechać na dłużej, bo co będę jadła albo jaki zjem to co powinnam? Nawet wyjście do lekarza powoduje rozbicie schematu dnia, godziny posiłków się rozjeżdżają, a ja próbuję nadążyć z ilością posiłków, biorę jedzenie do pudełek, ale to jest męczące i monotonne... Swoją drogą wydatki na jedzenie zwiększyły się... Przede mną jeszcze ponad 10 tygodni tej mordęgi, gdzie nie mogę już patrzeć na chociażby chleb i ogólnie jedzenie, bo żeby przy tej zdrowej dietce wyrobić plan kaloryczny jem na siłę, bez żadnej przyjemności, powtarzające się produkty. Czasem jak mam zjeść kolejny posiłek to chce mi się płakać, bo nie jestem głodna i w sumie jeszcze syta po poprzednim.

Jak sobie radzić?
 
reklama
Rozwiązanie
A jakie są wysokie wyniki? Jutro może dostanę skierowanie do poradni to w przyszłym tygodniu pewnie się dowiem czy tylko dieta czy coś więcej. A poza dietą bierzecie jakieś leki?
Hej :) pytałaś o wysoki wynik krzywej cukrowej. Moje były następujące:
Na czczo - 106,
1 h - 216,
2 h - 198.
Chciałabym mieć Twoje wyniki 😉
Rozumiem Cie, bo też na początku miałam takie obawy jak ja to ogarne, ale na diecie jestem juz drugi miesiąc i uwierz że jest to do przeżycia na spokojne. Faktycznie jak wychodze to musze się zastanowic o której kolejny posiłek i ewentualnie coś przygotować na wynos np. kanapke i wziąść glukometr. Do restauracji nie chodze, a jak jade do rodziny na obiad to jem to co dają ale zabieram ze sobą kasze lub makaron pełnoziarnisty lub ryż brązowy i nikt sie nie obraża. To naprawde jeszcze tylko 10 tygodni, jak nie jesteś fanką słodyczy to tym bardziej pójdzie lekko, Dodam, że ja też przed ciązą jak i w trakcie odżywiałam się raczej zdrowo, mało słodyczy jadałam, zero napojów kolorowych itd itp. jestem szczupła z natury a i tak cukrzyca się przyplątała i to tylko ze względu na hormony.
Trzyymam kciuki, zobaczysz że to nie takie straszne jak się wydaje.
 
reklama
No to ten po dwóch godzinach masz za wysoki. Ale nie jakoś znacznie. Zacznij po prostu ograniczać słodycze.
A jakie są wysokie wyniki? Jutro może dostanę skierowanie do poradni to w przyszłym tygodniu pewnie się dowiem czy tylko dieta czy coś więcej. A poza dietą bierzecie jakieś leki?
 
To metoda prób i błędów i nie ma się co stresować bo to wpływa na cukry. Na Facebooku jest grupa cukrzyca ciążowa bez strachu książka kucharska jest tam sporo fajnych przepisów. Pociesze cię że ja mam od 7 tygodnia cukrzycę a rodzę dopiero w sierpniu więc mam dużo więcej przed sobą. Najgorsze początki potem już idzie.

Też rodzę w sierpniu. Teoretycznie, bo myślę, że będzie to wcześniej. Dziecko jest na razie w 20 tygodniu trochę większe niż normalnie w tym czasie, ale też my oboje z mężem jesteśmy wysocy i lekarze mówią, że ok.

Dieta jest męcząca. Ciągle tylko patrzysz na zegarek żeby zjeść i zastanawiasz się czy już jeść. Jedzenie jest jałowe i nijakie, jesz, bo trzeba, ale mnie osobiście mało to rusza. Dla mnie najgorszy problem to pomiary cukru. Nie umiem sprawić żeby kropla sama wypływała bez chociażby delikatnego masażu po nakłuciu. Zamówiłam sobie teraz jeszcze inny nakłuwacz, ale pewnie będzie tak samo. Chciałabym to robić prawidłowo i mieć wiarygodne pomiary, bo najważniejsze żeby nie zaszkodzić w żaden sposób dziecku, a nie tam brak czekolady w diecie.
 
Też rodzę w sierpniu. Teoretycznie, bo myślę, że będzie to wcześniej. Dziecko jest na razie w 20 tygodniu trochę większe niż normalnie w tym czasie, ale też my oboje z mężem jesteśmy wysocy i lekarze mówią, że ok.

Dieta jest męcząca. Ciągle tylko patrzysz na zegarek żeby zjeść i zastanawiasz się czy już jeść. Jedzenie jest jałowe i nijakie, jesz, bo trzeba, ale mnie osobiście mało to rusza. Dla mnie najgorszy problem to pomiary cukru. Nie umiem sprawić żeby kropla sama wypływała bez chociażby delikatnego masażu po nakłuciu. Zamówiłam sobie teraz jeszcze inny nakłuwacz, ale pewnie będzie tak samo. Chciałabym to robić prawidłowo i mieć wiarygodne pomiary, bo najważniejsze żeby nie zaszkodzić w żaden sposób dziecku, a nie tam brak czekolady w diecie.
 
Cześć dziewczyny, potrzebuję pomocy. Cukrzycę ciążową mam zdiagnozowaną od 14 tc, regulowana dietą. Obecnie 30 +2 tc, od 3 tygodni cukry naczczo podwyższone (nie więcej niż 97) ale jednak podwyższone. Byłam na cito w poradni diabetologicznej obawiając się insuliny ale lekarka powiedziała, że próbujemy nadal dietą. Mam 4 tygodnie na poprawę tych wyników.. I teraz pytanie, jem to samo co na początku diety, a cukry średnio o 10 większe :/ Nie wiem jak mam to skorygować a lekarka poleciła próbować... 🤦‍♀️Dodatkowo ochrzaniła mnie, że za dużo ważę (od początku ciąży do dziś 11 kg). Ginekolog mówi, że jest ok, że zgodnie z jego wyliczeniami mogę przytyć do 69,5 kg żeby nie trzeba było się czepiać. Jednak diabetolog się przyczepiła. Czy to 11 kg to naprawdę tak dużo? Co jeść jako ostatni posiłek żeby cukry były ok rano, a nie budziło mnie o 6 uczucie głodu?
Dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi.
 
Ja mam poranne cukry od początku problemów w granicach 88-94 i diabetolog się nie czepiała. Te cukry są takie niezależnie od tego co jem wieczorem i jaką mam wieczorną glikemię czy 105 czy 130. Podobno taki mój urok. Insuliny nie zalecili...
Ostatnio przez przypadek wyłapałam, że jak coś w nocy przegryzę to cukry rano był jakby niższe, tak jakbym miała wyrzut glukozy spowodowany głodem, ale nie sprawdzałam tego jakoś konkretniej.
 
Cześć dziewczyny, potrzebuję pomocy. Cukrzycę ciążową mam zdiagnozowaną od 14 tc, regulowana dietą. Obecnie 30 +2 tc, od 3 tygodni cukry naczczo podwyższone (nie więcej niż 97) ale jednak podwyższone. Byłam na cito w poradni diabetologicznej obawiając się insuliny ale lekarka powiedziała, że próbujemy nadal dietą. Mam 4 tygodnie na poprawę tych wyników.. I teraz pytanie, jem to samo co na początku diety, a cukry średnio o 10 większe :/ Nie wiem jak mam to skorygować a lekarka poleciła próbować... 🤦‍♀️Dodatkowo ochrzaniła mnie, że za dużo ważę (od początku ciąży do dziś 11 kg). Ginekolog mówi, że jest ok, że zgodnie z jego wyliczeniami mogę przytyć do 69,5 kg żeby nie trzeba było się czepiać. Jednak diabetolog się przyczepiła. Czy to 11 kg to naprawdę tak dużo? Co jeść jako ostatni posiłek żeby cukry były ok rano, a nie budziło mnie o 6 uczucie głodu?
Dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi.
Na początku pomagały mi na kolacje jajka :)
Jadłam jedno gotowane, do tego kanapka z wędliną i dużo warzyw, tak o 23 i o 9 wstawałam :)
Później musiałam zmienić godziny i wcześniej wstawać a na końcu i tak dostałam insulinę.
 
reklama
Na początku pomagały mi na kolacje jajka :)
Jadłam jedno gotowane, do tego kanapka z wędliną i dużo warzyw, tak o 23 i o 9 wstawałam :)
Później musiałam zmienić godziny i wcześniej wstawać a na końcu i tak dostałam insulinę.
Właśnie zdarza mi się ostatnio, że o 3 czy 4 rano budzi mnie głód... I tak o 6:30 czy 7 znowu... Z drugiej strony jak za dużo zjem o tej 22 to nie mogę spać. Tak źle, tak jeszcze gorzej. Jeszcze z tą wagą mnie dobiła :( Jeśli chodzi o insulinę to i tak jest dobrze bo z moimi wynikami po krzywej mogli mi ją dać od razu (naczczo 106, po 1 h - 216, a po 2 h - 198) 🤦‍♀️
 
Do góry