reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa, a tryb życia.

linkowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Czerwiec 2019
Postów
68
Stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową w 27 tygodniu. Rozpoczęłam dietę. Jest mi bardzo ciężko... I nie chodzi mi nawet o tą samą dietę, co o otoczkę z tą dietą związaną. Mam wrażenie, że mój dzień kręci się wyłącznie wokół jedzenia, przygotowywania posiłków, mycia naczyń po tych przygotowywaniach i tak w kółko. Znajduję czas na to, ale jednocześnie czuję się więźniem tego rygoru. Nie wyobrażam sobie gdziekolwiek pójść, pojechać na dłużej, bo co będę jadła albo jaki zjem to co powinnam? Nawet wyjście do lekarza powoduje rozbicie schematu dnia, godziny posiłków się rozjeżdżają, a ja próbuję nadążyć z ilością posiłków, biorę jedzenie do pudełek, ale to jest męczące i monotonne... Swoją drogą wydatki na jedzenie zwiększyły się... Przede mną jeszcze ponad 10 tygodni tej mordęgi, gdzie nie mogę już patrzeć na chociażby chleb i ogólnie jedzenie, bo żeby przy tej zdrowej dietce wyrobić plan kaloryczny jem na siłę, bez żadnej przyjemności, powtarzające się produkty. Czasem jak mam zjeść kolejny posiłek to chce mi się płakać, bo nie jestem głodna i w sumie jeszcze syta po poprzednim.

Jak sobie radzić?
 
reklama
Rozwiązanie
A jakie są wysokie wyniki? Jutro może dostanę skierowanie do poradni to w przyszłym tygodniu pewnie się dowiem czy tylko dieta czy coś więcej. A poza dietą bierzecie jakieś leki?
Hej :) pytałaś o wysoki wynik krzywej cukrowej. Moje były następujące:
Na czczo - 106,
1 h - 216,
2 h - 198.
Chciałabym mieć Twoje wyniki 😉
Właśnie zdarza mi się ostatnio, że o 3 czy 4 rano budzi mnie głód... I tak o 6:30 czy 7 znowu... Z drugiej strony jak za dużo zjem o tej 22 to nie mogę spać. Tak źle, tak jeszcze gorzej. Jeszcze z tą wagą mnie dobiła :( Jeśli chodzi o insulinę to i tak jest dobrze bo z moimi wynikami po krzywej mogli mi ją dać od razu (naczczo 106, po 1 h - 216, a po 2 h - 198) 🤦‍♀️
To może zjedz przed samym snem jakąś przekąskę? I od razu spać ale musi to być raczej coś warzywnego żeby na pewno nie wybiło cukru :) A sprawdzałaś sobie w nocy te cukry? Bo może właśnie do pewnej godz jest ok, ale głód rano wybija
Skoro nie masz nadwagi to przecież ładnie przybierasz na wadze i diabetolog się chyba czepia :/
 
reklama
A jakie są wysokie wyniki? Jutro może dostanę skierowanie do poradni to w przyszłym tygodniu pewnie się dowiem czy tylko dieta czy coś więcej. A poza dietą bierzecie jakieś leki?
Hej :) pytałaś o wysoki wynik krzywej cukrowej. Moje były następujące:
Na czczo - 106,
1 h - 216,
2 h - 198.
Chciałabym mieć Twoje wyniki 😉
 
Rozwiązanie
Do góry