reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa, a waga dziecka

@Okiennica Moja diabetolog była dla ciężarnych, ale nie była ginekologiem i opierała się na wynikach wykonanych przez ginekologa. Nie spotkałam takiego połączenia - przynajmniej u siebie w mieście, więc to raczej nie jest reguła.

Moja do tej pory też pytała o ostatnia wizytę u gina i wagę dziecko. Usg zrobiła wczoraj bo dzidzia miała na KTG tachykardie. No i zastrzeliła mnie ingormacją o tej wadze :(
 
reklama
@MiliMay Pierwszy raz słyszę, żeby diabetolog oceniał wagę dziecka... Bo rozumiem, że wykonał USG? Ja bym w tej kwestii raczej ufała lekarzowi, który robi takie badania na co dzien.
Z waga za dużo nie pomogę, bo u mnie było w drugą stronę - tez prawdopodobnie za sprawa cukrzycy. Córka ur. 37t1d z waga 2660g, a syn ur. 35t2d z waga 2490g.

Szczerze mówiąc od tej pani diabetolog słyszę tylko jak jest źle. Żadnych informacji co poprawić. To mój ginekolog wszystko mi tłumaczy i podpowiada jak sobie z tą dietą poradzić. Dlatego liczę, że jednak nie jest tak źle jak przedstawiła to diabetolog. Pozostaje mi czekać na wizytę u gina w przyszły poniedziałek.
 
Szczerze mówiąc od tej pani diabetolog słyszę tylko jak jest źle. Żadnych informacji co poprawić. To mój ginekolog wszystko mi tłumaczy i podpowiada jak sobie z tą dietą poradzić. Dlatego liczę, że jednak nie jest tak źle jak przedstawiła to diabetolog. Pozostaje mi czekać na wizytę u gina w przyszły poniedziałek.
To przykro mi że tak źle trafiłaś.
Może chcesz porozmawiać na forum z innymi kobietami w twojej sytuacji? Są tu wątki zbiorcze o kobietach z cukrzycą ciążową, piszą na bieżąco kobiety, które akurat są w ciąży i się z tym borykają.
Poszukaj wątku "cukrzyca ciążowa i życie po niej" oraz hasło "słodkie mamy".
Może ktoś jest też z twojego miasta u podpowie ci innego diabetologa, jeśli chcesz jeszcze coś zmienić.
 
Ja w dniu porodu miałam usg i wyszło 3 kg natomiast wieczorem urodziłam córkę 2550 i też miałam cukrzycę ciążowa
 
Dziewczyny, byłam u ginekologa 01.06. i synek ważył 2861 g. Wczoraj trafiłam na Izbę Przyjęć i ważył już 2840 g. Wszyscy twierdzą, że waga jest ok. Zostały mi 2 - 3 tygodnie do indukcji porodu, chyba, że zacznę rodzić wcześniej bo mam są takie zadatki :) Także komentarze pani doktor diabetolog odpuszczam. Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi ☺️
 
Hej :) przepraszam jeśli taki wątek już był ale nie znalazłam nic podobnego co odpowiedziałoby na moje pytanie.
Mam cukrzycę ciążową od 14 tc, obecnie jestem w 34 tc. Po dzisiejszej wizycie jestem załamana bo stosując się do diety cukrzycowej, rezygnując z, wielu produktów na które miałabym ochotę, okazuje się, że wszystko to na nic bo moje dziecko jest większe niż powinno być w tym tygodniu ciąży :( Wg tabelek powinno ważyć 2200 - 2300 g, a waży 2700 g (wg diabetolog). Dodam, że u ginekologa, na wizycie 04.05. ważył 1657 g i ginekolog chwalił, że cukrzyca jest opanowana bo syn był pośrodku siatki centylowej. Nie chce mi się wierzyć żeby w 3 tyg przytył ponad 1 kg, tym bardziej, że nie zmieniłam diety. Dlatego zastanawiam się czy pomiar wagi wykonany na innym aparacie usg może być przełamany? Czy to możliwe, że te pomiary nie są dokładne? To moje pierwsze dziecko, w dodatku po poronieniu i przy powikłaniu jakim jest cukrzyca i szczerze mówiąc wszystko co jest odstępstwem od normy strasznie mnie stresuje... Jestem drobnej budowy ciała (160cm) więc dochodzą do tego jeszcze kwestie związane z porodem i wszystkimi ewentualnymi powikłaniami dużego dziecka. W sensie powikłaniami dla dziecka. Czy ktoś miał podobną sytuację i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami? Zwariuję od tego wszystkiego 😢
Ja miałam cukrzyce ciążowa i w 36 tc już mi mówili ze dziecko ma koło 4 kg potem ze 4500 kg każdemu wychodziło trochę inaczej. W końcu syn urodziny w 38 tc 4 kg miał. Te pomiary nie są dokładne. Nie martw się tym tak.
 
reklama
Nie mam pojęcia czy ta moja diabetolog jest jednocześnie ginekologiem ale zakładam, że tak bo przyjmuje w poradni diabetologicznej dla ciężarnych na Polnej w Poznaniu.
Cukry mam nieco podniesione naczczo (w granicach 90 do 94). Modyfikuję dietę w zależności od tego co zjadłam i jaki był potem cukier. Kilka produktów już musiałam wyeliminować. Tyle, że za chwilę chyba nie będę już miała co jeść :/ Insuliny nie mam, chociaż jest o niej mowa od momentu kiedy została zdiagnozowana czyli o 5 mc... Jednak ciągle tylko słyszę, że dajmy czas diecie, spróbujmy dietą, że to już końcówka ciąży etc. Tymczasem okazuje się nagle, że dziecko jest dużo za duże :/
Ja jadłam tylko kasze gryczana :/ Wiesz co u mnie insulina wlasnie na końcówce namieszała bardzo. Stosuj lepiej dietę mierz cukry to jedyne co możesz zrobić.
 
Do góry