reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa? Heparyna?

Dołączył(a)
13 Październik 2020
Postów
12
Miasto
Wrocław/Oleśnica
Witajcie Kochane!

Jestem w 9 tyg ciąży. Po długich staraniach z IVF udało się. Ale to nie koniec problemów. Zaczęłam chodzić do nowej Pani ginekolog. Zaleciła mi zastrzyki w dawce 0,6 ml Neoparin czyli potocznie Heparynę. Nie mając żadnej mutacji po wcześniejszych badaniach DNA, tzn nie mam trombofilii.

Czy ktoś się z tym spotkał? Żeby brać heparynę mimo braku powodów?
 
reklama
Witajcie Kochane!

Jestem w 9 tyg ciąży. Po długich staraniach z IVF udało się. Ale to nie koniec problemów. Zaczęłam chodzić do nowej Pani ginekolog. Zaleciła mi zastrzyki w dawce 0,6 ml Neoparin czyli potocznie Heparynę. Nie mając żadnej mutacji po wcześniejszych badaniach DNA, tzn nie mam trombofilii.

Czy ktoś się z tym spotkał? Żeby brać heparynę mimo braku powodów?
Robiłaś mthfr ? Masz cukrzycę jesteś otyła ?Roniłaś? Samo In Vitro może być już wskazaniem do heparyny nie wierzę , że lekarz dał Ci heparyne bez wskazań może ogólny obraz kliniczny jest wskazaniem. Tylko twój lekarz rozwieje twoje wątpliwości. Ja bym raczej niepodważała decyzji lekarza i cieszyła się , że jest odpowiedzialny
 
Robiłaś mthfr ? Masz cukrzycę jesteś otyła ?Roniłaś? Samo In Vitro może być już wskazaniem do heparyny nie wierzę , że lekarz dał Ci heparyne bez wskazań może ogólny obraz kliniczny jest wskazaniem. Tylko twój lekarz rozwieje twoje wątpliwości. Ja bym raczej niepodważała decyzji lekarza i cieszyła się , że jest odpowiedzialny
Robiłam FV, FII, MTHFR (C677T oraz A1298C) wyszedł brak mutacji. Wynik z palca wyszedł 89 glukozy. A przy krzywej cukrowej pierwszy wynik 204, a po godzinie 72. Nie mam woreczka żółciowego, oraz przeszłam operację bariatryczna - zmniejszenia żołądka. Nigdy nie poroniłam.
 
Robiłam FV, FII, MTHFR (C677T oraz A1298C) wyszedł brak mutacji. Wynik z palca wyszedł 89 glukozy. A przy krzywej cukrowej pierwszy wynik 204, a po godzinie 72. Nie mam woreczka żółciowego, oraz przeszłam operację bariatryczna - zmniejszenia żołądka. Nigdy nie poroniłam.
Czyli pierwszy wynik wskazuje na cukrzycę . Nie wiem jak ma się to do zmniejszenia żołądka ale może i to być przyczyną. Nie wiem czy jesteś otyła ale ten strzępek informacji może wskazywać na zasadność heparyny. Jeszcze jest temat in vitro dlaczego ? Rozmawiałaś z lekarzem po co heparyna?

Może nie po heparynie tylko ogólnie z ciąży ?
 
Czyli pierwszy wynik wskazuje na cukrzycę . Nie wiem jak ma się to do zmniejszenia żołądka ale może i to być przyczyną. Nie wiem czy jesteś otyła ale ten strzępek informacji może wskazywać na zasadność heparyny. Jeszcze jest temat in vitro dlaczego ? Rozmawiałaś z lekarzem po co heparyna?

Może nie po heparynie tylko ogólnie z ciąży ?

Do szczupłych nie należę. Pani doktor przeglądała wyniki. Jedynie wyszło, że mam anemię. Płytki krwi w normie. Nie wyjaśniła z jakich powodów heparyna została zlecona. In vitro z racji wieku i udalo się z komórek dawczyni zza granica.

Wymioty zaczęły się po pierwszym dniu zastrzyków.
 
Dodatkowo ginekolog zleciła mi wizytę u diabetologa. Byłam u Pani diabetolog. Która popatrzyła na tą krzywa i zapisała mi insulinę. Dodatkowo kazała zrobić Hemoglobina glikowana, i dziś przyszedł wynik 5.3% czyli w normie dla osób bez cukrzycy i 35 mmol/mol czyli też w normie.

Nie rozumiem trochę czemu tyle tego dają? Kłuć się w brzuch i jeszcze insulinę w udo. Mimo, że z wyników nie wychodzi cukrzyca. A ten test na Hemoglobine niby pokazuje na 3 miesiące wstecz.
 
Dodatkowo ginekolog zleciła mi wizytę u diabetologa. Byłam u Pani diabetolog. Która popatrzyła na tą krzywa i zapisała mi insulinę. Dodatkowo kazała zrobić Hemoglobina glikowana, i dziś przyszedł wynik 5.3% czyli w normie dla osób bez cukrzycy i 35 mmol/mol czyli też w normie.

Nie rozumiem trochę czemu tyle tego dają? Kłuć się w brzuch i jeszcze insulinę w udo. Mimo, że z wyników nie wychodzi cukrzyca. A ten test na Hemoglobine niby pokazuje na 3 miesiące wstecz.
Normy dla kobiet w ciąży są inne. A cukrzyce w ciąży teraz stwierdza się jeśli minimum jeden parametr jest przekroczony. Ty masz przekroczone po 1h, wiec cukrzyca jest zdiagnozowana, mimo reszty wyników w normie.
ja brałam Clexane 0,4 ze względu na odklejenie łożyska w poprzedniej ciąży i płytki krwi w górnej granicy normy. Czasami tyle leków i kłucia się jest potrzebne, żeby z kobieta i dzieckiem było wszystko ok. Lepiej zapobiegać niż później płakać. Szybko zleci!
 
Dodatkowo ginekolog zleciła mi wizytę u diabetologa. Byłam u Pani diabetolog. Która popatrzyła na tą krzywa i zapisała mi insulinę. Dodatkowo kazała zrobić Hemoglobina glikowana, i dziś przyszedł wynik 5.3% czyli w normie dla osób bez cukrzycy i 35 mmol/mol czyli też w normie.

Nie rozumiem trochę czemu tyle tego dają? Kłuć się w brzuch i jeszcze insulinę w udo. Mimo, że z wyników nie wychodzi cukrzyca. A ten test na Hemoglobine niby pokazuje na 3 miesiące wstecz.
Z wyników wychodzi cukrzyca. I po to insulina, polecam jeszcze trzymac się diety bo ten wynik na czczo jest stanowczo za wysoki.
 
reklama
Dodatkowo ginekolog zleciła mi wizytę u diabetologa. Byłam u Pani diabetolog. Która popatrzyła na tą krzywa i zapisała mi insulinę. Dodatkowo kazała zrobić Hemoglobina glikowana, i dziś przyszedł wynik 5.3% czyli w normie dla osób bez cukrzycy i 35 mmol/mol czyli też w normie.

Nie rozumiem trochę czemu tyle tego dają? Kłuć się w brzuch i jeszcze insulinę w udo. Mimo, że z wyników nie wychodzi cukrzyca. A ten test na Hemoglobine niby pokazuje na 3 miesiące wstecz.
Cukry w ciąży po 1 h wynik powinien być do 140 Ty masz 204 . To nie jest lekkie przekroczenie czyli cukrzyca . Powinnaś jeść zdrowo czyli dieta cukrzycowa i insulina. Przy ciąży cukrzycowej może odklejać się łożysko stąd pewnie heparyna + kg może powodować tworzenie się mikro zakrzepów. Hemoglobinę glikowana robi się po to żeby stwierdzić czy cukrzyca ciążowa czy juz miałaś ja przed ciążą u Ciebie wynik dobry czyli znaczy , że masz ciążowa a nie że nie masz jej w ogóle.
Ja powiem Ci tak ja straciłam bardzo wysoka ciążę i uważam , że lepiej mieć nadgorliwego lekarza który zapobiega niż takiego który zlewa. Moja rada bierz leki ale przy kolejnej wizycie po prostu zapytaj lekarza dlaczego zastrzyki na co będziesz spokojniejsza.
 
Do góry