reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca Ciazowa I Co Pozniej???

majulek

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2007
Postów
47
witam wszystkie mamy. BEDAC W PIERWSZEJ CIAZY W PIATYM MIESIACY DOWIEDZIALAM SIE ZE MAM CUKRZYCE CIOZOWA. BYL TO OGROMNY SZOK ALE JAKOS DALISMY Z MEZEM RADE. DZIEKI BOGU NIE MIALAM ZADNEJ INSULINY TYLKO DIETE CO POWIEM SZCZERZE NIE BYLO DLA NAS LATWE. MNUSTWO WYRZECZEN. JEDNAK WSZYSTKO BYLO OKI. PRZYTYLAM TYLKO ALBO AZ 10KG A CORCIA URODZILA SIE SLICZNA I ZDROWA.

JEDNAK POJAWIL SIE PROBLEM.
OD RAZU PO PORODZIE LEKARZ POWIEDZIAL ZE JEZELI ZAJDE DROGI RAZ W CIAZE TO CUKRZYCA ZOSTANIE MI NA CALE ZYCIE A PRAWDOPODOBIENSTWO JEST AZ 90%.
CZY TO PRAWDA? SPOTKALYSCIE SIE Z TAKIMI PRZYPADKAMI?

BARDZO CHCEMY Z MEZEM MIEC DRUGIE DZIECKO ALE SIE BOIMY
 
reklama
Witaj. Ja też miałam cukrzycę ciążową i miałam insulinę 4 razy dziennie, dietę (też przytyłam tylko 10 kg i córka urodziła się zdrowa) i też lekarze powiedzieli że przy drugiej ciąży jest większe prawdopodobieństwo że cukrzyca zostanie na cale życie. Po urodzeniu spadł mi poziom cukru ale nie do końca, jestem teraz w stadium przed cukrzycowym. Muszę stosować dietę(co nie jest łatwe bo uwielbiam słodycze)i biorę tabletki ale nie biorę już insuliny. Ponadto w mojej rodzinie były przypadki cukrzycy więc ja mam większe prawdopodobieństwo zachorowania.
Sprawdź czy w twojej rodzinie ktoś nie choruje na cukrzycę (babcie, dziadki, ciotki babki).Będziesz wiedziała czy masz predyspozycje genetyczne do choroby.
A tak swoją drogą to musze powiedzieć że jak byłam w ciąży to o wiele łatwiej przyszło mi stosować dietę a teraz to muszę przyznać że czasem ulegam słabości. Żałuje że po urodzeniu zaczęłam jeść słodycze bo jak bym nie zaczęła to by mnie już nie ciągnęło, byłam już przyzwyczajona i nie miałam ochoty na słodkości.
Możesz wybrać się do diabetologa i porozmawiać z nim o drugiej ciąży, a tak wogóle to przed drugą ciążą i tak będziesz musiała wybrać się do niego.
 
przybijcie piatke dziewczyny ja tez mialam cukrzyce w ciazy. tak jak ty majulek regulowalam poziom cukru tylko dieta, masz racje latwe to to nie jest bylo ciezko. tez myslalam jak to bedzie z druga ciaza rzeczywiscie trzeba bedzie do lekarza sie przejsc przed zajsciem. a ty po pierwszej ciazy bylas u lekarza ogolnego z tym?, bo mi mowili zeby pojsc i powiedziec ze sie mialo taki problem w ciazy.

fakt ze cukrzyca to wymagajaca choroba ale nie przesadzajmy 3/4 spoleczenstwa w tej chwili ja ma.trzeba z nia poprostu zyc. moj tesc ma cukrzyce i w tej chwili juz sobie z niej nic nie robi mowi ze nie bedzie sobie odmawial tych paru przyjemnosci jakie mu zostaly[chodzi o ciacha ;-))]
glowa do gory
 
Dziewczyny to i ja do Was dołaczam ... tez pojawiła się u mnie cukrzyca w ciązy... no i jak piszecie dietka nie była łatwa... teraz też chciałabym mieć drugie dziecko i troche mnie przestraszyłyście że to choróbsko już zostanie:-(... to chyba zanim zacznę prawdziwe staranka trzeba sie faktycznie do lekarza wybrać... ciąża to był dla mnie taki cudowny okres, ale teraz przez tą cukrzycę boje się... wiem że jestem obciążona genetycznie , bo moja mama bierze leki przeciwcukrzycowe...
Cudelf a powiedz jak to teraz wygląda u Ciebie i jak sobie dajesz z tym radę???
 
Majulek ja mialam cukrzyce ciazowa za pierwszym razem bylam na diecie a i tak przytylam 16 kg:-p:laugh2:....... no i 4, 5 miesiaca po porodzie zaszlam drugi raz w ciaze...........lekarz mi powiedzial ze to iz mialam cukrzyce w pierwszej ciazy nie oznacza ze bedzie przy drugiej ( moja kuzynka w drugiej ciazy nie miala ) .............no ale pojawila sie:-p no i razem z ciaza sobie poszla. Z tego co mowil lekarz nie ma znaczenia ile dzieci urodzisz jesli masz predyspozycje do cukrzycy to ja po prostu bedziesz miala. Najlepiej zrobisz jesli udasz sie do lekarza i poprosisz o skierowanie na badania w kierunku cukrzycy...........mysle ze jesli beda w normie to nie amsz sie czego bac no i kolejana kwestia jak juz zajdziesz w ciaze to po prostu przestrzegaj tej diety cukrzycowej od poczatku ciazy zmniejszysz ryzyko cukrzycy. No a jeszcze jedno pytanie czy dwa miesiace po porodzie mialas robiony test obciazenia glukoza???????
 
dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Jestem ciut spokojniejsza. szczerze to nie pamietam czy po ci8azy mialam test obciazeniowy czy nie bo to juz 20 mcy minela a skleroza jest:)
 

Załączniki

  • male346.jpg
    male346.jpg
    140 KB · Wyświetleń: 428
Dziewczyny to i ja do Was dołaczam ... tez pojawiła się u mnie cukrzyca w ciązy... no i jak piszecie dietka nie była łatwa... teraz też chciałabym mieć drugie dziecko i troche mnie przestraszyłyście że to choróbsko już zostanie:-(... to chyba zanim zacznę prawdziwe staranka trzeba sie faktycznie do lekarza wybrać... ciąża to był dla mnie taki cudowny okres, ale teraz przez tą cukrzycę boje się... wiem że jestem obciążona genetycznie , bo moja mama bierze leki przeciwcukrzycowe...
Cudelf a powiedz jak to teraz wygląda u Ciebie i jak sobie dajesz z tym radę???
Otóż teraz mierzę sobie cukier co jakiś czas, doktor powiedział że tak raz na dwa dni wystarczy, w innych porach, mam lekarza u którego nie byłam już dość długo ale mówił kilka razy żebym powiedziała mu jak będę miała zamiar zajść w ciążę bo trzeba będzie wprowadzić szybciej insulinę żeby od początku ciąży był prawidłowy poziom cukru,
Teraz jeszcze nie planuję zajść w ciążę ale w przyszłości chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko, prawdę mówiąc to nie myslałam jak następna ciąża może wpłynąć na moje zdrowie, teraz dopiero myślę i spodziewam się że już by mi została choroba. Ale mimo to i tak kiedyś będę miała drugie dziecko.
Diabetyk zalecił mi dietę ale nie taką surową jak miałam w szpitalu, jem w miarę normalnie, nie słodzę herbaty, kawy, nie piję żadnych napoi słodzonych typu pepsi itp, staram się nie jeść słodyczy ale czasem mam taką chcicę że zjem sobie coś, wtedy mam cukier ok 180-190 a tak normalnie to ok 130-140,
 
Mam pytanie dziewczyny a propo cukrzycy w ciązy.
Jak dowiedziałyście się o niej,czy podczas rutynowych badań krwi cukier był podwyższony,czy są jakieś dolegliwości po których warto zrobić badanie i ajkie czy wystarczy badanie na czczo zawartości glukozy we krwi czy są jeszcze inne badania,bardziej precyzyjne?
Z góry dziekuje za odpowiedz
 
reklama
Aniaj83 ok. 22-24 tygodnia ciazy ( chyab nie pamietam juz dokaldnie ) dostaniesz skierowanie od swojego ginekologa na test obciazenia glukoza. Zalezy od przychodni w panstwowej na ogol musisz sama kupic glukoze 50 g w aptece a w prywatnych dostajesz od nich. Przychodzisz rano na czczo do przychodni masz pobrana krew nastepnie wypijasz rozrobiona glukoze i po godzinie od wypicia idziesz na kolejne pobranie krwi a nastepnie po dwoch godzinach na kolejne Choc tym tez jest roznie.
Jesli wynik masz powyzej normy dostajesz skierowanie na kolejne obciazenie glukoza tym razem 75 g. Na ogoł okazuje sie ze to jest cukrzyca. No iw zaleznosci od wyniku albo dostajesz diete albo insuline . Ja osobiscie nie mialam bardzo pzrekroczonych norm i bylam na diecie.Dostalam skierowanie do poradni diabetologicznej. tam otrzymalam glukometr i diete. Co jakis czas przychodzilam na wizyty. poczatkowo musialam mierzyc poziom cukru codziennie 4 razy na dobe. A gdy sie okazalo ze jest ok to co drugi dzien. Moja lekarka mowila ze insuline podaje sie gdy poziom cukru podczas sammodzielnego mierzenia przekraczal 180 jednostek . Ja na ogol miesilam sie w normie max miaalm 130.
 
Do góry