reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

mama_ola Wiktor jak mial tyle co Leon to tez o tej porze stękał i od tego momentu zaczęły się problemy z kupką i trwają do dzisiaj :wściekła/y: Najpierw robił co 3-4 dni i za radą dziewczyn podawałam lacidobaby. Jak podawałam to się to trochę unormowało tzn. robił co drugi dzień, codziennie a czasem 2 dziennie ale jak przestałam podawać to problem powrócił. Po kilku dniach znowu zaczęłam podawać ale to już nic nie zmieniło więc przestałam. I teraz robi raz na 7 dni a ja przez to wariuję. Już bylam z tym u 2 lekarzy i każdy twierdzi że jest zdrowy i taki widocznie jego urok. Dostaliśmy debridat i czekamy czy to cos zmieni.

A z tym jedzeniem to u mnie tak samo. Nie daję rady zmierzyć po godzinie bo ciągle coś jem i nawet w nocy budzi mnie głód :szok:
Masakra jakaś :szok:
 
reklama
dziewczyny - info mam od gabrielki ze niestety padl jej net i stad ta nieobecnosc

a ja jade z mala wlasnie na kolejne usg glowki .... trzymajcie kciuki zeby juz bylo wszystko ok....
 
Aaaaa, jaki news!
Pasek- ogromniaste gratulacje, dużo zdrówka i szczęścia dla Ciebie i Zuzi!!!



Starlet- trzymam kciuki, żeby się te wirusiska i bakteryje wreszcie od Ciebie odczepiły...

Majka- trzymamy kciuki za Was :-)
 
Ostatnia edycja:
Pasek- wielkie gratulacje!! Dużo zdrowia dla Ciebie i Zuzi i szybkiego powrotu do domu.

Dawno nic nie pisałam, ale cały czas Was czytam, u mnie cukrzyca się rozkręca ale ciągle nie mam diabetologa, na czczo cukry ok 92, po jedzenie ok do 120. idę w przyszłym tygodniu do gina i ciekawe czy skieruj mnie do diabetologa. ostanio mieliśmy krótką weekendową przygodę ze szpitalem, bo w te upały zakręciło mi si w głowie i klapnełam na tyłek na szczęście, ale i tak stwierdziliśmy z m że pojedziemy na ip, tam lekarz mnie zbadał zrobił usg i stwierdził że wszystko ok ale mnie zatrzyma na obserwacji, też mi obserwacja zrobili mi tylko morfologie i mocz, i okazało się, że mam zapalenie dróg moczowych i zapisano mi furagin i wit c, właśnie dziś skończyłam brać w piątek zrobie ponownie badanie moczu i mam nadzieję, że już jest ok- bo objawów żadnych nie miałam i nie mam. A! na wypisie ze szpitala, w rozpoznaniu wpisano mi zagrożenie porodem przedwczesnym- ciekawe na jakiej podstawie.
dopiro 25 tc a ja już nie mogę się doczekać maluszka, mimo iż wszystko ok to i tak się martwie bo żadko czuje ruchy małego ale to chyba winna łożyska na przedniej ścienie.
Oj ale się rozpisałam!
Nowym słodkim mamusią, życze wytrwałości, w diecie i nie tylko, ja musiałam całkowicie wyeliminować chleb jem tylko wase, ale daje radę, nawet mogę sobie pozwolić na coś słodkiego od czasu do czasu.
pozdrawiam wszystkie słodki mamusie i te rozpakowane i te w dwupaku.
 
PO PIERWSZE PASEK- GRATULUJE:):):):):)
a po drugie dziekuje za rady. Tak mnie teraz wszyscy stresuja ze mi sie plakac chce. Ciagle mi ktos maci w glowie. Nie wiem dlaczego kazdy uwaza ze wie lepiej. Nikt nie mysli o tym ze ja moge sie pozniej denerwowac jak mnie tak kazdy straszy ze wygladam jakbym miala rodzic i takie tam. :( Jeszcze ta cukrzyca... Moze niektorym wystarcza jeden pomiar na dzien ale jakbym ja miala tak robic jak mi ta pani kazala to by dziecko wazylo chyba 5 kg. Bo ja na czczo mam prawie zawsze dobry wynik a po sniadaniu np. 180... Wiec raczej watpie zeby bylo ok. Poza tym mam pytanie czy to prawda ze mozna dostac recepte na maksymalnie 2 opakowania na miesiac? Bo mnie tak powiedziala pani doktor. Chyba musze lekarza zmienic bo ten pstro wie. POzdrowionka dla wszystkich:)
 
megumi - lekarka zdecydowanie pomyliła zwykłą cukrzycę z ciążową. W zwykłej masz normy (w zależności od regionu): 90-110 na czczo i 140-160 po 2h. W ciążowej do 90 na czczo i 120-140 po 1h. W każdej cukrzycy początkowo mierzy się po wszystkich głównych posiłkach - chodzi o to, żeby poznać swój organizm. Normalni cukrzycy jak już dojdą do wprawy mogą potem mierzyć tylko raz dziennie na czczo lub przy wybranym posiłku - tak dla kontroli, ale u ciężarnych raczej nie polecam, bo cukrzyca się zmienia wraz z dojrzewaniem i starzeniem łożyska, więc kontrola powinna być ciągła - tym bardziej, ze chodzi o zdrowie rozwijającego się maluszka.
Co do ilości pasków na recepcie - można wypisać tylko na 2 opakowania jeśli nie ma wypisanego dawkowania. Jeśli jest dawkowanie - można wypisać na 3-mies. kurację, czyli tyle pasków ile dasz radę zużyć w ciągu miesiąca stosując dane dawkowanie.
Może zmień lekarza? Szkoda Twojego stresu.
 
Tak musze zrobic. Tylko narazie czeka mnie powtorka z krzywej cukrowej;/ nie znosze tego paskudnego badania no ale trudno. dobrze ze jestescie bo chyba bym oszalala:)
 
Megumi mam wrażenie, że ciągle jesteś smutna, jeszcze patrzę na te oczy mangi to już całkiem...;-)Z cukrzycą zaraz zaczniesz dawać sobie radę! Będziesz wiedziała po czym cukry skaczą a po czym nie, ale do tego trzeba robić tak jak my wszystkie mierzyć po wszystkim co zjesz by wiedzieć co podnosi a co nie...
Dziewczyny Ci dobrze piszą na temat tej pani...
Co do recepty. Na moim przykładzie mogę powiedzieć...Chodziłam co dwa tygodnie i co dwa tygodnie wychodziłam z receptą na dwa opakowania pasków...Także wg mnie to nieprawda, że tylko 2op na miesiąc się dostaje.
I tak jeszcze od siebie..ciąża to przynajmniej dla mnie taki okres w którym pomimo wielu sentymentalnych, magicznych ale też i ciężkich chwil przeżywa się i takie, które wymagają weryfikacji w kwestii znajomości...otoczenia...Oczy się bardzo otwierają kto jest życzliwy a kto ma silną potrzebę ględzenia...Szybko zrobiłam porządek i mam czyste powietrze. Zrób to samo...malkontentów z kopniaka traktuj, doradców - mącicieli również, bo skoro już Ci trują i czujesz się tak jak mówisz to co będzie jak maluszek się urodzi;-)A Ty masz czuć, że żyjesz, że jest Ci dobrze i że Twoje życie zmienia się na lepsze;-)Ja w każdym razie Ci tego życzę!
I faktycznie może warto zacząć od zmiany owej pani?

Mama_Ola to wszystko przez te deski, jak słyszę, że jest chleb, który być może nie podniesie cukru to pstryk....diody się w mózgu zapalają :) Dzięki za chęci, tak jak mowiłam - jak dziś nie dostanę mąki to rozdaję adres życzliwym i robię przelewy;-)

Majka jasne, że trzymamy kciuki, wszak zaprawione jesteśmy jeszcze przez świeżą mamusię Paska!
 
Wielkie dzieki za te slowa. Bo juz coraz gorzej to wszystko znosze. Gdyby nie to forum i gdyby nie wy chyba bym jakiejs depresji dostala :( Mam troszke ciezko teraz bo remontujemy mieszkanie przed pojawieniem dzidziusia wiec mieszkamy u moich rodzicow. Oni ciagle mnie zasypuja jakimis radami, a ja mam juz tego serdecznie dosyc. Do tego sasiadka w moim wieku ma cukrzyce ( zwykla, nie ciazowa) wiec ciagle przychodzi i opowiada ze ona sie tak nie przejmuje jak ja, ze jak ma ochote to zje kawal toru strzeli sobie insuline i jest ok, a ja jak panikara placze bo nie moge zejsc z tych %$@# porannych cukrow do jakiejkolwiek normy wiec uwazaja ze jestem dziwna histeryczka i tyle. :'(
 
reklama
Megumi ja tez tak panikowałam ale teraz juz jest ok

dzis na objadek zjadlam ziemniaczki i smazone pieczarki z cebulka do tego miesko z piersi kurczaka i brokuły najadłam sie na maxa smazonego nie moza niby a ja po godzinie cukier 89 wow !!! Nie wiem o co chodzi z ta cukrzyca ...dziewczyy jak myslicie bo ja uwielbiam kawe 3w1 rozpuszczalna dotej pory jej ni pilam ale czy jak teraz sobie zrobie to nic mi sie nie stanie i cukry nie zaczna wariowac .. dzis wyniki same 80 pare nawet 100 nie przekroczylam ....wiec chyba sobie ta kawe strzele zreszta juz wode wstawilam hhihihihihi :):):p tak wogóle to fajnie ze trafilam na to forum..... jest bardzo miło dziewczyny są przyjazne i pomocne .......megumi mi tez bardzi to forum pomaga szczegolnie z ustaleniem tego co moge jesc pare rad od dziewczyn itak dobralam jedzonko ze mam wyniki super
 
Ostatnia edycja:
Do góry