reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Domkaa No wlasnie jestesmy po wizycie u neurologa i mamy na rehabilitacje ..i to ze sie przekrecil z brzucha na plecki to nie dobrze bo ma slabe barki i nie utrzymuje sie na raczkach i latego leci na bok i na plecki ....musimy cwiczyc i mam nadzieje ze bedzie dobrze :):):)
 
reklama
Agula o masz...no to pech rzeczywiście :( Generalnie przekręcanie się to normalna czynność tylko faktycznie kwestia jak to dziecko robi. Nie wiedziałam że bez rączek to zrobił...myślałam że na rączkach się podpiera...Jak ta rehabilitacja ma wyglądać?
 
Domka - wiesz co poprostu cwiczenia w domku musimy wykonywac przy prostych czynnosciach tak jak ubieranie . rozbieranie , branie na rece .... poprostu inne metody ..przy ubieraniu np musze na maksa zrobic tak zeby nikus na boczku glowe przekreci i raczke do boku przystawiac .....brac na rece lapiac za brzuszek zeby glowe podciagal ...takie cwiczenia .... i mam nadzieje ze bedzie ok :):):)

No i Nikus z ta główka to jak neurolog podnosił go za rączki to nikus głowę miał zwieszona ale jak lekazr go do pzycji siedzaćej podniósl to nikus główkę podniósl i lekazr stwierdził że mały ma problem z ta pierwsza fazą podnoszenia a ponziej już dostawia główke .... no i teraz musze jechać z nim żeby mi dokładnie te ćwiczenia pokazali i sama w domku ćwiczyć i pozatym 10 spotkań mam u babki ktora będzie rehabilitować ..... i potem w maju i we wrzesniu neurolog kontrola ...no i mimo ze usg glowki ok to jeszcze raz kontrolnie w kwietniu ...dziewczyny u nas w mieście jest nowy szpital piekny lotnisko jest nawet dla helikopterow ...ale oni powariowali z tymi badaniami wysylaja ...jest wszystko profilaktycznie robione ...w sumie to ok ale ten nasz szpital to prefekcja az do bolu .................rozmawialam z dziewczynami w poczekalni do neurologa i mimo ze dzieci juz daja sobie rade to i tak wysylaja na cwiczenia rozne kontrolne badania .....az do roku
 
Ostatnia edycja:
Agga Natan odkąd skończył 4 m-ce przesypia całe noce, czasami zdarzy mu się, że obudzi się np. o 24 ale wtedy daje mu smoczke, ewentulanie herbatke (ostatnio zamiast serków typu danio woli tosty, które robię, ale w ten sposób przemycam zółty ser:))) i kładę go , jak wstanie to czekam chwilę, i znowu go kładę , najczęściej zaraz zasypia. Absolutnie nie wyciągam go z łóżeczka

Co do ząbkowanie to niestety Natanowi wyszło za dużo naraz, dzisiaj też go bolały bo pchał wszystko co możliwe do buzi i wtedy ma jeszcze większą energię niż normlanie, a na dworze jesteśmy max 20 min bo u nas wieje, to tylko pochodzi chwilkę

Agula napewno będzie wszystko dobrze:)))

Nimue, rzeczywiście dawno CCię nie było, ale jak zobaczyłam suwaczek i tam ponad pół roku, wow jak ten czas szybko mija

A u nas w maju czeka nas szczepienie, i niestety pani doktor musi obejrzeć intymne częście mojego synka :((( wszystko było ok, a teraz mam wrażenie, że jest źle, a nie będę teraz iść, znajoma położna dała sposób co robić, więc będę się do tego stosować i zobaczymy - może ja sama sobie to wymyśliłam :(((

Natanek dostał panadol i poszedł spać : )))
 
A tak mi świta że któras pisała że chodzi cały czase do neurologa ..a ja leniwa i mie sie poszukaćnie chce "P:p:p:p to mam pytanko ...czemu i czy jakieś ćwiczenia też ma zaleconę i czy są rezultaty tego ...

Milego wieczoru i spokojnej nocy dla wszystkich słodziaków

a w sumie poszukałam i majka ty tez masz neurologa to napsz mi proszę cos wiecej o tym czemu chodzisz i jak to u ciebie wyglada ..dzieki :):)
 
Ostatnia edycja:
Dzwoilam dzis do rehabilitanka i termin dopiero na 22 marca masakra ....więc zamówiłam prywatną domową wizytę ... zależy mi żeby mi teraz pokazał te ćwiczenia i juz do 22 marca będę wiedzieć dokłądnie jakie ćwiczenia robić nie czekać miesiąc bez sensu jak juz może przez miesiąc być lepiej .... Neurolog mi wczoraj pokazal ale dokładnie ma nauczyć ćwiczeń rehabilitant .....
 
gabrielka1308 no włąśnie więc nie ma na co czekać i przyjedzie prywatnie i mi pokaze co i jak .... ale mimo że nikus będzie miał juz silne rączki to i tak do roku będe chodzić do neurologa co prawda nie często bo w maju i we wrześniu tylko ale kontrola bedzie .....słuchaj mojej kolezanki corka zaczela raczkować do tyłu 2 dni i wstawać od razu .... i pediatra to zauważyl na wizycie i dał jej do neurologa ..kurcze przecież każde dziecko nie idzie wg ich schematu że wszystko po kolei prawda>??? jedno robi tak drugi szybciej wstaje chodzi inne musi jeszcze poczekać ...a tu od razu jakieś rehabilitacje bo za szybko wstaje ....nie wiem ja jestem przerazona co bedzie za parę lat to juz wogole każde dziecko będzie pod ścisłą kontrola ze wszystkim ...... skoro kiedys tego niebylo .........nie wiem .......

A co zauwazylas u Natanka w częsciach intymnych?? cos nie tak ..włąśnie wogole od kiedy sciąga się napletek i tam pielęgnuje bo słyszałąm że od roku ale nie wiem ...jak to jest ....bo kiedyś ktos mi mowil ze nie robil tego i jakaś infekacja sie wdała jak to jest ??
 
Ostatnia edycja:
Agula - trzymam kciuki, żeby rehabilitacja Nikusia poszła błyskawicznie

Nice-girl - w poniedziałek jest "jak zostać królem" a w środę "miłość i inne używki". Ja na tym pierwszym już byłam więc jeśli idę to w środę.

Domkaa - mam nadzieję, że wkrótce córeczka pozwoli Ci wyjść między ludzi ... w kinie jest fajnie i nie ma dużych tłumów. Polecam.

Agga - u mnie jest na odwrót ... P. lubi ostre a ja łagodne :-)
 
reklama
Agula- w pewnym sensie to dobrze, jak w szpitalu traktują wszystko z perfekcyjną dokładnością, bo przynajmniej ma się świadomość, że zostanie zrobione wszystko, co potrzeba, ale z drugiej strony czasami napędza to niepotrzebnego stracha, czy na pewno jest wszystko w porządku, skoro tyle kontroli. Mój Antek ma np. już czwartą czy piątą kontrolę bioderek u ortopedy- a wszystko to tylko dlatego, że się urodził mały i ma sporo czynników obciążających dysplazją, choć samej dysplazji nie ma- takie są widać wytyczne, żeby były kontrole i tego się lekarze trzymają.
Co do przypadku, gdy dziecko zaczyna od razu chodzić bez raczkowania, to ja słyszałam tyle, że niedobrze jest, jeśli dziecko pomija jakiś etap rozwoju, stąd pewnie skierowanie dla dziecka koleżanki. Chodzi o to, że dziecko raczkując ćwiczy i rozwija sobie m. in. mięśnie miednicy, bez tego, jeśli stanie za szybko do pozycji pionowej, może mieć później np. problemy z postawą spowodowane przeciążeniem nieprzygotowanego do tego kręgosłupa.
Jestem pewna, że Nikusiowi ćwiczenia rehabilitacyjne się spodobają i szybciutko będzie lepiej wyćwiczony jak niejeden jego rówieśnik :)

Gabrielka- a co się dzieje u Natanka? Mam nadzieje, że porady położnej pomogą...
Co do upływu czasu, to ja sama jestem przerażona tym, jak on szybko ucieka. W marcu wracam do pracy i kompletnie sobie tego nie wyobrażam... Aż mną strach szarpie, jak sobie o tym przypominam... Brrrr :baffled:
Antek to chyba jakos podswiadomie wyczuwa, bo ostatnio nie daje mi spokoju i nawet z pokoju nie moge na chwilę wyjść...

Miłego dnia Wszystkim! :-)
 
Do góry