reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej


HEJ DZIEWCZYNY :)
MAM MALA PROSBE .... POWIEDZCIE MI JAKIE SA NORMY PO OBCIAZENIU GLUKOZA BO PRZED BADANIEM MIALAM 85 MG/ML NATOMIAST PO 50G GLUKOZY PO GODZINIE MIALAM 158 MG/ML...... CZY TO SWIADCZY O CUKRZYCY CIAZOWEJ??? JESLI TAK TO POWIEDZCIE JAK WY SOBIE PORADZILYSCIE Z TYM CHOROBSKIEM?? HELLLPPPP :)
POZDRAWIAM ANIA
 
reklama
czesc
nie martw sie. co prawda wynik 158 po godzinie to zbyt duzo, ale pewnie lekarz zleci ci jeszcze badanie glukozy po obciazeniu 75. tak bylo w moim przypadku. a po piecdziesiatce tez mialam za duzo - 146. poniewa w moim przypadku drugi test tez wypadl zle, zostalam skierowana do poradni diabetologicznej dla ciezarnych. tam wypozyczono mi glukometr i zalecono diete. i to wszystko. nie mialam zadnych problemow, a tytus urodzil sie zdrowy jak rybka.
gdzies w starszych watkach jest temat "badanie cukru po obciazeniu glukoza" - tam znajdziesz wiecej informacji i link do stronki, gdzie sobie wiecej przeczytasz.
w kazdym razie to nic strasznego, tylko trzeba byc pod kontrola.
pzdr
m
 
czesc ja też miałm wynik 160,dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej i glukometr.cukier musiałam badac rano przed jedzeniem po,po obiedzie przed i po kolacji.oprócz tego leżałam trzy razy w szpitalu na tzw,krzywej cukrowej,leżałam zawsze po dwa dni.niestety trzeba kontrolowac jedzenie zeby nie przekroczyc normy,ja póżniej nawet częsciej mierzyłam cukier np przed obiadem żeby wiedziec czy mogę zjeśc sobie wiecej obiadku.wszystkie wyniki musiałam zapisywac i pokazywać lekarzowi.można przezyc.po urodzeniu julki leżałam dobe dłużej w szpitalu bo tez robili krzywą i cukier małej.da sie przeżyc.pozdrowienia.
 

w szpitalu????? nigdy!!!!! nie dam sie zawlec do szpitala :mad: w takim razie nie jem nic slodkiego zeby tylko wyniki wyszly mi dobrze, wole to niz szpital :(( to zes mnie przerazila....nie ma zadnych innych metod zeby kontrolowac cukier a nie siedziec w szpitalu???

mamajulki pisze:
czesc ja też miałm wynik 160,dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej i glukometr.cukier musiałam badac rano przed jedzeniem po,po obiedzie przed i po kolacji.oprócz tego leżałam trzy razy w szpitalu na tzw,krzywej cukrowej,leżałam zawsze po dwa dni.niestety trzeba kontrolowac jedzenie zeby nie przekroczyc normy,ja póżniej nawet częsciej mierzyłam cukier np przed obiadem żeby wiedziec czy mogę zjeśc sobie wiecej obiadku.wszystkie wyniki musiałam zapisywac i pokazywać lekarzowi.można przezyc.po urodzeniu julki leżałam dobe dłużej w szpitalu bo tez robili krzywą i cukier małej.da sie przeżyc.pozdrowienia.
 
ja nie bylam w szpitalu... :) dostalam glukometr i tyle. a jezeli chodzi o niejedzenie slodyczy - nie wystarczy ograniczyc cukru. musisz uwazac na biale pieczywo, makarony, ziemniaki, soki...
ale nie martw sie - najwazniejszy jest teraz dzidzius. mnie szpitale tez przerazaly. w czasie ciazy lezalam dwa razy (ale nie z powodu cukrzycy) i wcale nie bylo tak zle. byly nawet fajnemomenty - na przyklad codziennie sluchalam serduszka dziecka na ktg.
pozdrawiam i trzymam kciuki
m
 
czesć.ja w żadnym wypadku nie chciałam cię przestraszyć.po prostu napisałam ci jak u mnie wyglądał przebieg i kontrola na kobietą która ma cukrzyce ciażową.mój lekarz bardzo o mnie dbał i o dziecko.pani z poradni diabetologicznej wszystko mi wytłumaczyła jak mam sie odzywiac ,jak komponowac jedzenie,ile pic soków,jak jesc owoce.kilka razy miałam robione usg żeby wiedziec jakiej wielkosci jest dziecko ,bo dzieci matek z cukrzyca rodza sie duże.ale wszystko było w porzadku.nie masz czym sie martwić jeżeli jestes pod dobrą opieką.wszystko bedzie ok.
 
no, nie martw sie. zreszta ta cukryca tez bywa roznie nasilona. moj chlopak urodzil sie przecietnej wielkosc, a ja w ciazy przytylam tylko 9 kilo.
nic zlego sie nie stanie :)
trzymaj sie
m
 
reklama
Ja tez wyladowalam w szpitalu na tzw. dobowej cukrowej. Przez jedna dobe jesz "normalnie" - o ile w szpitalu mozna nazwac to "jedzeniem", i badaja poziom cukru po kazdym glownym posilku. Nastepna dobe jestes na diecie cukrowej i rowniez badaja poziom cukru. Mnie zazdroscily dziewczyny z sali na patologii, bo mialam lepsze jedzenie, bardziej urozmaicone. Na sam koniec przyszedl diabetolog na konsultacje.
 
Do góry