reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Zrobilam dzisiaj badanie moczu i bakterii nie ma ale wyszlo cos takiego w rubryce ketony +-. Jak sie ich pozbyc? Ja sienie glodze wrecz przeciwnie mam wrwzenie ze ciagle jem i sie zmuszam czasami, cukry sa dobre ponizej 100, po obiedzie 110-120.
 
reklama
Dziewczyny dziś byłam u ginekologa i skierował mnie do diabetologa po tym jak 3 dni cukry wysokie. Załamałam się zjadłam lekki rosół cukier 130, po 3 godzinach też 130. Zdenerwowałam się zmierzyłam glukometrem mamy i wynik 110. Czy to możliwe że glukometr się zepsuł, albo taka różnica


Jestem w 36 tygodniu.
 
Zrobilam dzisiaj badanie moczu i bakterii nie ma ale wyszlo cos takiego w rubryce ketony +-. Jak sie ich pozbyc? Ja sienie glodze wrecz przeciwnie mam wrwzenie ze ciagle jem i sie zmuszam czasami, cukry sa dobre ponizej 100, po obiedzie 110-120.
Jeśli pojawiają się ketony ja też mam :/ to trzeba zjeść chwile przed 22 małą kolacje nr 2 tyle ze bardziej tłustą. Jakiś ser żółty z kanapka czy serek topiony i plasterek wędliny.
Zrobilam dzisiaj badanie moczu i bakterii nie ma ale wyszlo cos takiego w rubryce ketony +-. Jak sie ich pozbyc? Ja sienie glodze wrecz przeciwnie mam wrwzenie ze ciagle jem i sie zmuszam czasami, cukry sa dobre ponizej 100, po obiedzie 110-120.


Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny dziś byłam u ginekologa i skierował mnie do diabetologa po tym jak 3 dni cukry wysokie. Załamałam się zjadłam lekki rosół cukier 130, po 3 godzinach też 130. Zdenerwowałam się zmierzyłam glukometrem mamy i wynik 110. Czy to możliwe że glukometr się zepsuł, albo taka różnica


Jestem w 36 tygodniu.
Na koniec ciąży tak może być. Po 35 tc cukry się poprawiają lub pogarszają i po prostu trzeba dopasować dietę. To co tydzień temu dawało niski cukier dziś może dać wysoki. Ja tez musze znów wyregulować :/

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale przecież regulowanie to metoda prób i błędów czyli nowe zakupy, szukanie nowego pieczywa itp. Nie da się tego chyba tak szybko zrobić.



Jestem w 36 tygodniu.
 
Basiaa ja biorę insulinę na noc. W ciągu dnia dieta ale zdarza się co drugi dzień ze jeden z pomiarów jest ponad normę. Mojego diabetolog to nie przeraża. Ważne aby średnia w ciągu dnia była <120. Ja w poprzedniej ciąży po 35tc jadłam juz normalnie z cukrem bo inaczej cukry były za niskie. Teraz muszę odstawić nawet chrupki chleb zytni czu graham a jem same wędliny chude, serki, warzywa. I wtedy jest ok. Zresztą mam wizytę w piątek zobaczymy. Może da jakaś insulinę przed posiłkiem abym mogła zjeść więcej. Diabetolog to dobre rozwiązanie choć terminy nie są tak szybki wiec chyba prościej by było jakby cie lekarz na oddział położył i skonsultowal z diabetologiem tam.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Baaasia te 115 na czczo to b dużo, poniżej 90 powinno byc. koniecznie znajdź lekarza albo na oddział i tam konsultacja diabet, a insulina nie taka zła, tzn mam tylko ta na noc, i oby tak pozostało, bo przy 8 mies dziecku ciężko by mi bylo jeszcze się kluc przed jedzeniem itd.

Mama czwórki oj to współczuję tego porodu, ja druga core w niecałą godz urodziłam, tzn w domu wiadomo dużo roboty poszło a pojechałam do szpitala w odpowiednim momencie ;) zobaczymy jak teraz będzie, w jakim wieku masz dzieci?
 
reklama
Dziewczyny a co sądzicie o tym że na moim glukometrze wyszło 130 a na mamy 110? Spotkałyście się z taką różnicą?


Jestem w 36 tygodniu.
 
Do góry