reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Edytka ja dopiero dzisiaj paski kupilam bo dzisiaj pierwsza wizyta, cukry ok wiec nastepna wizyta 10.09.

Dzisiaj nawet pozwolilam sobie na kawalek ciasta, i to slodkiego i bardzo zabronionego, bo z kajmakiem, masa budyniowa i orzeszkami solonymi prazonymi a cukier po h 118:errr: na jakis czas zaspokoilam sie ;)

Tak kawa obniza cukier mama to slyszala od swojej diabetolog, ja kupilam dzisiaj ksylitol bo gorzkiej kawy nie wypije a musze bo leb mi peka pozniej wiec chociaz raz na pare dni
 
reklama
Patrycja a ja słodziłam kawe miodem w poprz ciazy, aktualnie cukrem.... mam nadzieje ze mi.się nie pogorszy.

Eveee no trzeba sobie radzic, mieszać zdrowe z zabronionym, i będzie ok. KKtóraś dziewczyna pisala ze ksylitol niewskazany w ciąży. Ja jadlam czekoladę gorzka, i czekoladę slodzona stewia z biedronki, smak nie ten sam ale zawsze czekolada ;)

No jutro badania na czczo do endokrynologa, trzeba rozsądnie jeść kolacje zeby jutro z głodu nie umierać a kolejki przeważnie szalone.

Mama czworki no.wesola gromadke masz, juz pomoc przy najmniejszym będzie, u mnie będzie masakra, Julia 6 grudnia skończy rok a pod koniec stycznia lub poczatek lutego będzie nowa dzidzia. Zapałki bede wkładać w oczy zeby przeżyc.
 
Co do tego ksylitolu to zdania podzielone i badz madry ale z umiarem wszystko i mysle ze bedzie dobrze.

Badania do endo przezylam we wtorek ehh pozno śniadanie i cukry nie byly zle ale nie takie jakbym chciala :errr: jutro wizyta u endo naszczescie u niej wchodze bez kolejki ;)
 
Co do tego ksylitolu to zdania podzielone i badz madry ale z umiarem wszystko i mysle ze bedzie dobrze.

Badania do endo przezylam we wtorek ehh pozno śniadanie i cukry nie byly zle ale nie takie jakbym chciala :errr: jutro wizyta u endo naszczescie u niej wchodze bez kolejki ;)
Ale erytrytol jest zdrowy i wręcz wskazany w cukrzycy. [emoji4]

Ja dzisiaj na kolację zjadłam dwie kanapki (chleb probody) z pastą z makreli (filet wędzonej makreli, jajko, cebulka i ogórek kiszony) i po 1h cukier 91. Aż byłam w szoku jak to zobaczyłam! [emoji12]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Dzien dobry ;)
Ja dzisiaj mam wielkie sprzatanie po remoncie ehhh ile cukru spale, a przydalo by sie zjaflam rano jedna kromeczke z margaryna bo maslo twarde wedlina salara i 2 pladtry pomidora po nie całej godzinie bo trzeba bylo wyjść do endo cukier 138:o normalnie po tych produktach byl na poziomie 96
Zmienie chleb i zobacze co dalej....

Ketony mi wyszly na 1,5 na pasku a jem przed spaniem kromeczke z zoltym serem choc taka przyjemnosc bo uwielbiam ser ;) jak je eliminowac?? Jem w malych porcjach ake bardzo czesto nawet czesciej niz co 2 h zeby cukier nie skakal tak mi dietetyczka pozwolila wczoraj ehhh
Czy cukier moze byc wyzszy jak sie ma problem z regularnym chodzeniem do kibelka? Jak chodze jest idealnie jak sie cos przyblokuje to skacze
 
ZgadnijKto tez mam takie wrażenie ze jak mnie przyblokuje i np. Dwa dni się nie załatwię to cukry mam os razu wyższe przy tym samym jedzeniu, a jak problemu nie ma to jest ok. :) jutro spytam diabetolog bo mam wizytę

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamiladon o to fajnie ja bylam wczoraj ale jakos tak tylko popatrzyla na cukry i przekazala mnie innemu lekarzowi bo ona na urlop idzie...ale dobrze bo do tej drugiej dibetolog chodzi mama i jest bardzo dociekliwa i sprawdzajaca.
 
reklama
Zgrzeszyłam prze okrutnie dziewczyny. Przed chwileczką wciągnęłam cieplutką , pachnącą białą kajzerkę przyniesioną przez córkę ze sklepu i poprawiłam śledzikiem. Ciekawe jaki cukier będzie po tej pysznej bule. Aż się boję mierzyć... Jeszcze córka siedzi obok i wcina loda , a mi język ucieka nie powiem gdzie;-) ;) Ale nie dam się , będę silna. Na dziś grzeszków wystarczy.
Miłego dnia słodkie mamusie
 
Do góry