reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Edyta ja miałam zapas kilogramów przed ciążą ale i tak się martwię bo nic w sumie nie przytyłam a dzieci wolno rosną. .. lekarz pociesza ale i tak się martwię o nich..

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Evee tak wcześnie ta cukrzyca? Współczuję. Musisz więcej się ruszać od razu po jedzeniu aby to tego 140 nie dochodziło. Ja niestety teraz już tylko leżę wiec musze samym jedzeniem dać radę.
Ja ta cukrzycę później dostałam wiec najpierw przytyłam a teraz chudne więc w sumie mam 2kg na plus a jestem 32+4. I ciągle waga spada wiec nie wiem czy nie dorownam tej wyjściowej.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
To moja druga ciąża. Z córka cukrzycę miałam od 24 tc. Tym razem zrobiłam już krzywą w 11 tc i wyszła cukrzyca. Z córką w sumie miałam 8 kg na plusie, ale też w 3 trym zaczęłam chudnąć i z tego powodu położyli mnie na kilka dni na diabetolgię.
Wczoraj i dzisiaj cukry były bardzo dobre. Dzisiaj raz zgrzeszyłam, stąd ten wyższy wynik. Po kolacji było 97. [emoji4]

Zakupiłam dzisiaj paczkę różności: płatki jaglane, jagody goji, amarantus, masło orzechowe bez cukru, tofu, erytrytol i wiele innych zdrowych produktów. Będziemy próbować, zdrowo jeść i badać cukier. [emoji4]

Edytka, moje tsh sprzed kilku dni to 0.049, ft4 1.57. Mam trochę zmniejszyć dawkę euthyroxu. [emoji4]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Edyta ja miałam zapas kilogramów przed ciążą ale i tak się martwię bo nic w sumie nie przytyłam a dzieci wolno rosną. .. lekarz pociesza ale i tak się martwię o nich..

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
A Ty spodziewasz się bliźniąt?
U mnie waga startowa przy wzroście 165 było 74 kg. Teraz jest 71 kg.
Z Lilą zaczynałam z wagą 66, a do porodu szłam z 74 kg. [emoji12]

W poniedziałek mam usg prenatalne. Zobaczymy jak mój maluch...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Tak ja noszę Zosie i Tymka :) tez sprawdzałam cukier na początku ciąży bo w pierwszej miałam ale wyszlo ok. Dopiero w 25 wróciła. No ja startowałam z 77 przy 171cm także zapas był :) ja problemów z tarczyca nie mam ale za to moja wątroba nie lubi ciążowych hormonów i szaleje także leki i moja dieta dodatkowo musi być niskotluszczowa. Także nici z żółtego sera czy zup na mięsie cześć warzyw i owoców tez zabroniona [emoji26]

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam slodziutkie ;) ale sie rozgadalyscie ;)

U mnie ketony dzisiaj wysoko, ale przez wlasna glupote tak sie przejelam tym sprzataniem po remoncie ze malo jadlam i jetony dzisiaj wysoko ;( ale po tej lekkiej glodowce do poludnia bo wieczorem juz sie napchalam glownie warzywami, okielznalam cukier i bylo ok. Na czczo dobrze, zobaczymy za godzinke probuje zwiekszyc kalorycznosc niech moja malanie gloduje ;)

Co do zapasu kg to tez mialam na plusie 7-8 kg a w ciazy przybralam 10 kg do 25 tyg mimo ze nie szlalalam ze slodkosciami, zbieraly sie tak po 1-2 w miesiacu. teraz odkad jestem na diecie schudlam juz 1kg.
Kamiladon sliczne imiona ;) a Wy dziewczynki macie juz wybrane? U nas bedzie Hania;)
 
Kalmiladon ja chcialam dac corce na imie Ida ale tez sie malz sie zgodzil i Hania byla kompromisem ;) ogolnie to chcialam tak bardziej nietypowo ;)
 
Hej ja juz po wizycie. Dostałam insulinę przed śniadaniem abym mogła pójesc więcej. Mam też zwiększyć insulinę na noc aby zjeść kromke białego pieczywa i zlikwidować ketony w moczu. No zobaczymy. Ogólnie pojedyncze wysoki co 2/3 dni dzieciom nie grozi. A i pytałam o to załatwianie jak jest problem przez 2/3 dni to może być zaburzone wchłanianie cukrów ale dokładnie nie rozwijał tego.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kamiladon no będziesz miala robotę z malymi!nie zazdroszczę! I diety podwojnej nie zazdroszczę ale wiadomo dla dzieci sie mozna wyrzec wszystkiego. Wiecie ja mialam ogromną ochotę na jakis alkohol jakieś pyszne winko...., ale karmiłam, i potem dowiedziałam się ze znowu jestem w ciąży, i znowu ciągle wszystko zakazane, i to znowu na długo! Mala nie odstawia sie, mleka mm nie tknie! Ale dzis platki z mlekiem uht jadłysmy, mieszam zytnie, kukurydziane i jakieś tam jeszcze i wcinamy razem, i cukier 93. A no i jeszcze dzis.machnelam szybko kawe przed śniadaniem! Z cukrem i mlekiem zagęszczonym i zwyklym.
Mala zaczyna ruszać w swiat, siedzi i gdzies probuje sie przemieścić, konczy sie.zazwyczaj na tym ze poleci do przodu i lezy rozkraczona jak.zaba ;) niedlugo juz ciezko będzie ja nosic, raczkowanie.wskazane!
eveee ja tez cos ponizej 0.0 mialam a ostatnio bylo juz bez zera ale ponizej normy. A u mnie dla odmiany Ft 3i 4 byly powyzej i musialam jod odstawic. Ale juz spadly i znowu moge brac witaminy :)
 
Do góry