reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam ;)
Dzisiaj cukier na czczo 93 :o po zjedzeniu naprawde malego kawaleczka pszennej bulki przed snem zeby pozbyc sie ketonow i owszem jest ich ciut mniej ale wciaz za duzo ale ten cukier, wizyta dopiero 14.09.
 
reklama
U mnie na czczo 85. Dziewczyny czy dieta dla zwykłego cukrzyka różni się od diety ciążowej? Dziś do śniadania wypiłam kawkę z łyżką chudego mleka, ciemne pieczywo z pastą z warzyw i minimalną ilością fety.


Jestem w 36 tygodniu.
 
U mnie na czczo 85. Dziewczyny czy dieta dla zwykłego cukrzyka różni się od diety ciążowej? Dziś do śniadania wypiłam kawkę z łyżką chudego mleka, ciemne pieczywo z pastą z warzyw i minimalną ilością fety.


Jestem w 36 tygodniu.
Różni się tym, że nie wolno jeść surowego mięsa, serów pleśniowych, morwy białej, surowych ryb.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
U mnie po śniadaniu cukier 123. Za dużo o 3. Teraz dokładnie notuję co jem wizyta u lekarza we środę wieczorem


Jestem w 36 tygodniu.
 
Ciemne pieczywo 2 kromki z pastą z fety i dużo warzyw plus espresso z łyżeczką mleka


Jestem w 36 tygodniu.
Aa mówiłaś... [emoji12] jak dla mnie chleb mógł podnieść cukier. Mi też mleko na śniadanie podnosi cukry, ale tu była mała ilość, więc trudno powiedzieć.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Ja dostałam wczoraj ta insulinę krótko działająca przed posiłki. Także podałam sobie przed śniadaniem żebym chociaż chrupkie pieczywo mogła zjeść ale jeszcze cukier był za wysoki bo 140. Jutro musze 3j podać. Przed obiadem nie podaje bo tu zawsze jest ok. A po tym ostatnim posiłku o 22 jedna jednostkę więcej co by na czczo był ok. Ogólnie mój dietetyk stwierdził że lepiej brać insulinę niż chodzić głodnym także się nie przejmuje. No i jeszcze usłyszałam ze np. w restauracji nie mam co zamówić czy teściowa na obiad zrobi rzeczy które cukier podnoszą to podać sobie 2j i zjeść a nie panikować :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Na obiad zrobilam sobie spagetti z pomidorow w puszce i kurczakiem i cukier 122 ehh akbo za zaduzo choc jakos specjalnie najedzona nie bylam albo nie moge makaronu ;(

Tez notuje co jem i jak pojde do lekarza to juz chyba bedzie wiadomo czy sama dieta czy z insulina...troche sie tego boje po pierwsze juz mam dosc klucia a po drugie troche panikuje ze zostanie ze mna, corcia ważniejsza ale jakos chodzi mi po glowie caly czas ze bedzie juz ze mna.

Dzisiaj kiepski humor i troche narzekam
 
Do góry