reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ketony pojawiaha sie wtedy gdy organizm gloduje a to obciąża nerki, niestety mam genetycznie obciazone wiec wole o nje dbac a to tez daje informacje czy dieta jest dobrze prowadzona i czy sie nie glodzimy zeby cukier byl w normie...wiec sie dziwie ze nie kazano mierzyc ale każdy lekarz inny ;)
 
reklama
Rany ale mam ochote na jakies dobre ciacho jakis kryzyz mnie dopadl za te 3 miesiące nie bede mogla patrzec na kurczaka kasze warzywa i jajka...hak sobie radzicie w chwili kryzysu?
 
Rany ale mam ochote na jakies dobre ciacho jakis kryzyz mnie dopadl za te 3 miesiące nie bede mogla patrzec na kurczaka kasze warzywa i jajka...hak sobie radzicie w chwili kryzysu?
Wczoraj kupiłam małą puszkę coli zero. Wypiłam kilka łyków , a resztę oddałam mężowi. [emoji12]
Mam też czekoladę bez cukru. [emoji4]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Ja to sie boje ze zaraz cukier mi skoczy :oops: ale zaczynqm juz w myslach kombinowac zjesc jakies male ciacho i popic pokrzywa a zimna cola to mi sie marzy juz 3 tydzien i rak malo jej pilam w ciazy bo nie przekraczalam pol szklanki
 
Ja to sie boje ze zaraz cukier mi skoczy :oops: ale zaczynqm juz w myslach kombinowac zjesc jakies male ciacho i popic pokrzywa a zimna cola to mi sie marzy juz 3 tydzien i rak malo jej pilam w ciazy bo nie przekraczalam pol szklanki
Ja też nie piję coli, a od kilku łyków nic przecież się nie stanie. [emoji4]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Hej z rana :)
Mam dylemat i powinnam się cieszyć, ale no nie wiem co dalej.
Cukier cały wczorajszy dzień w normie (6 razy badany), dostałam paski na te ciała ketonowe - bez zmian zabarwien, wiec w porządku.
To mam tą cukrzycę czy nie?
Lekarz rodzinny wczoraj widział moje wyniki i po rozmowie ze mną stwierdził, że to nie możliwe, abym miała cukrzycę, jedynie może przez taką dawkę glukozy mój organizm nie nadążył z jej przetrawieniem lub coś jeszcze wpłynęło na to badanie 75g glukozy. Bardzo mnie uspokoił i stwierdził, że dla niego paski ketonowe to trochę przesada, że powinny one być w momencie przyjmowania insuliny. Stwierdził też, że mam jeść normalnie i po godzinie lub 1.5 sprawdzić po trzech głównych posiłkach jaki jest wynik badania cukru. Tyle, że ja się już przyzwyczaiłam do trybu jedzenia co 2 godziny.
Jakie miałyście wyniki po krzywej 75g glukozy? Co byście zrobiły na moim miejscu?
 
Ja mialamprzekroczenie po 2h, nie pamietam ile dokladnie wynikow ale na czczo bylo dobrze po 1h mialam 8 cos a po 2h 9 cos. Nie spadlo
Zas rano przekroczenie zalamac sie idzie...chyba zeto przez ciazka moc i bol glowy? Albo przez to ze krew nie chciala leciec i troche przydusilam palca

Juz sie pierze kolejna tura ciuszkow, ale bedzie prasowania jeszcze jedno pranie na 90 i jedno na 40 i wyprawka bedzie wyprana (jak dokupie jeszcze pare rzeczy
 
Kliska jakie miałaś wyniki po glukozę? A sprawdź jedząc jedna bułkę pszenna zwykła z Wędlina u serem i zmierz po godzinie i dwóch i będziesz wiedzieć

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Miałam normę na czczo i po godzinie. Po dwóch miałam 180, norma to 152, więc zalecono mi sprawdzenie czasem po godzinie, czasem po dwóch, ale przestałam mierzyć po dwóch, bo miałam tak jakbym była na czczo albo jeszcze niżej. Dwa razy po godzinie po grahamce miałam ok. 130, no i po kolacji z chlebem razowym, wedlina i 6 łyżkami cornflakes miałam 133, ale nie wiedziałam, że one mają tyle cukru.
Po prostu się zastanawiam czy gdybym tylko odłożyła słodkie i jadła tak jak teraz to czy mogłabym obyć się bez kucia i ciągłego patrzenia na czas.
Dzisiaj po godzinie po spaghetti: makaron lubella, zblendowane pomidory, mięso mielone wołowe z biedry, pieczarki, przyprawy i żółty ser gouda - 98 mg/dl
Może zjeść coś słodkiego i sprawdzić jaki jest cukier po godzinie i czy spada po dwóch.
 
reklama
Nie mam pojecia, ja ma male przekroczenia i w zasadzie sa jak zjem wiecej, wizyte mam 14.09, ale ja to panikara jestem wiec tak czy siak bede sprawdzac choc juz palce nie chca współpracować jeden opuszek jest siwy a z drugiego nie chce leciec ehhh

Zjadlam 2 nalesniki z serem zaraz bede sprawdzac cukru zadnego nie bylo, malo smaczne ale jyz nie mieso bo nie moge patrzec juz na nie i na warzywa. Msrzy mi sie swieza kajzerka z szynka setem zoltym i ketchupem ;) albo bulka z pasztetem ;)
 
Do góry