reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja obecnie mam rano czasem wyższy cukier, ale po posiłku ładnie (100/106/111).
Mam teraz też "efekt brzasku", ale to można wyregulować. Ciągle badam w którym momencie jest wyzut z wątroby i trafić nie mogę.
Glukometr mam Stary i się kontroluje tak dla pewności.
Młody wagowo dobrze idzie, ja też w miarę dobrze się czuje

Strasznie mnie tą cukrzycą straszyli w pierwszej ciąży, a syn urodził się zdrów jak ryba z wagą 3330g.
Wielkie dzieci rodzą się przy nieleczonej cukrzycy,mogą mieć dystnie barkowa, żółtaczkę i problemy z adaptacją oddechową. Ale cukry musiałyby byc naprawdę wysokie.
Ja jestem dzieckiem z cukrzycy, wtedy kobiet nie badali pod tym względem.
Urodziłam się 3900g i miałam problem z prawą nerką... Tyle.
Dla mnie lekarze, którzy zapisują kobiety do diabetologia z powodu niewielkiego przekroczenia robią to wyłącznie dla kasy.... Diabetolodzy dostają z NFZ duża kasę za prowadzenie ciężarnej z cukrzycą.
Czasy mamy niesamowite....
 
reklama
Lola lolitta - Ja powiem szczerze ze zeby byc pojedzona to cukier musialby byc do 140 po 1h wiec po 2 bylby nizszy, na krzywej mialam przekroczenie po 2h ale podejrzewam ze to przez to ze mam refluks i caly czas ta glukoza mi jezdzila tam i spowrotem :/ pytajac o to lekarza wcale mi nie odpowiedzial, a hemoglobine glikowana mialam w normie. No ale trzeba sie meczyc jedyny plus to to e sie pozbylam paru kg bo przed ciaza bylo 10kg na plusie. Przed insulina sie wybronilam poki co, ale musze kombinowac bo teraz cukier po chlebie mi skacze do 130 :/ najwiekszy skok do 140 i szybko spada wiec mam nadzieje ze mlodej nic nie bedzie, do tej pory wage miala w normie choc tej nizszej zobaczymy 26.10 ile przybrala
 
ZgadnijKto w pierwszej ciąży czasem miałam skoki do 130 ale to w przypadku gdy nie trzymałam godzin posiłków lub gdy napadła mnie ochota na kakao.
Moja kuzynka miała po posiłku 160-170 i tydzień temu urodziła zdrowe dziecko waga 3760g. 54 cm.
Nie stresuj się bo cukier skacze wtedy.
Trzymaj się diety, damy radę.
Dzieciątko będzie zdrowe. Ważne byśmy sobie nie folgowaly. Głowa do góry :)

Mój cukier naczczo dzisiaj wyższy 94....
 
@Anabela82 Ja w ogóle nawet nie dostałam skierowania do diabetologa, tylko receptę na paski (glukometr wtedy dają za darmo). Ale u mnie to całkiem jakoś dziwne podejście mają chyba lekarze, jedynie udało mi się wywalczyć "szkolenie" z cukrzycy ciążowej w szpitalu (idę za tydzień), nie chodzę do poradni diabetologicznej a u gina wizyty mam normalnie co miesiąc (a ponoć co 2 tyg. powinny być), także nie wiem nawet czy jestem pod dobrą opieką czy nie...
 
Ja tez myślę ,że czasami jedni lekarze robią na wyrost inni ignorują ,żadne z tych podejsc nas nie uspokaja.Gdy leżałam teraz w szpitalu ,to po obciązeniu glukozą ,gdzie były złe wyniki,przyszła do mnie p.gin i zaczęła straszyć,niby powiedziała co mniej wiecej mogę a co nie jeśc ,ale chciała szokowo na mnie podziałac.Była święcie przekonana ,że nie będę diety stosowała i straszyła skutkami cukrzycy nieunormowanej,jaki mają wpływ na dziecko.Bardziej mnie to rożsmieszyło niż wystraszyło.Z drugiej strony konsultacja z internistą przed wyjsciem do domu i co? P dr mówi,ze śmiechem na ustach -nie ma pani cukrzycy!Bądż mądry,pisz wiersze!
Hemoglobinę glikowana też podobno miałam w porządku,tak mi powiedziała pielęgniarka.
Teraz po wizycie u diabetologa mam potwierdzone,że mam jednak.Tak potrafi to skołować człowieka ,że hej!
Co prawda dieta w moim przypadku też sie przyda,przez dwa tygodnie -2 kg, a więc sie cieszę.
 
Dorota37 ja mam skoki po tych dozwolonych rzeczach teraz na poczatku bylo ok. Teraz problem mam z chlebem i musze zrezygnowac na korzysc tego chrupkiego :( Niedozwolonych rzeczy nie moge bo tez wyszedl problem z wateoba wiec pofolgowac sobie w zaden sposob nie moge :(
Ja mam diabo z tych straszacych i nadgorliwych, krzyczala na mnie jak mialam 77cukru na czczo ze dziecko niedocukrzone itd bylam w takim szoku ze masakra a granica jest od 60-90. O ketony tez sie drze a gin kazal sie nie przejmowac i bardziej cukier pilnowac teraz jakos probuje to wszystko pogodzic ale za duzo tefo jest i od czasu do czasu wylaza w dalszym ciagu.
A straszenie zle wplywa zwlaszcza na mnie, odrazu panikuje i mega stres sie wlacza
 
Zgadnij wiesz co ,troche musimy opinie lekarzy srodkowac,nie mówie żeby nie słuchac ale czasami to co mówią puścić mimo uszu.Słyszałam też o tym że stres wpływa na podwyższenie cukru ,także wez na luz sobie trochę .Robisz co możesz aby wszystko było ok ,wiecej co możesz od siebie dać dziecku?!Nie denerwuj się ,może trafiłas na diabetologa zołze ,że myśli jak ta gin moja ze szpitala-i tak nie bedzie pani stosować sie do moich wytycznych.Tak jak któraś juz tu napisała że kiedys wogóle nie robiono takich badań-ja nie miałam u starszaków.Byc może wiedza się powiększyła w tym temacie,a może cukrzyca ciężarnych to "moda" tak jak często bywa ze skazą białkowa u dzieci.W czwartek mam wizyte u drugiej diabetolog,specjalizującej sie cukrzycą ciązowa,zobaczymy co powie.Bo ta była bardzo pomocna
,rzeczowa i odpowiadała na kążde pytanie.
 
Bardzo surowa i dokladna jest pani diabo.
Zas po9biedzie 130 :/ moja wina za duzo pewnie zjadlam ale na szczescie szybko spadlo ufffff
Juz nie wyrabiam z ta cukrzyca ciporaz czesciej mam przekroczenia na 130 :( ehh po insuline nie ma chyba sensu isc bo przekroczenia sa w roznych porach...
Ehh dzisiaj mam dzien narzekania
 
Mi ta teraz diabetolog powiedziała,że gdybym miała takie odchyły jak mam teraz w 7,8 miesiącu ciąży by sie nie dziwiła ,bo w wyższej ciązy organizm nie ze wszystkim sobie radzi. Wczoraj połakomilam sie na kilkanaście frytek swojej roboty i tez cukier 130 ,dziś zjadłam kalafiorka z bułką i 101 po 1 godz.Tobie zostało już miesiąc tak?
Nooooooooo po kolacji zaszalałam 150!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dorota37 praktycznie tak bo lekarz wspominal o cc.no jakbym poszla to musialabym hyba do kazdego posilku miec insuline a tak zeby nie bylo przekroczen. Musze kombinowac najgorzej ze sniadaniem bo nie mam pomyslu czym zastapic chleb zeby byc najedzona i zeby dobrze byla watrobie i cukrowi :oops:
Zreszta nie wiem czy jej nie szkodze bo jem makaron pelnoziarnisty przekonam sie w pon ehh ciezkie to i czekam na rozwiazanie jak na zbawienie ;)
 
Do góry