reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Tak ogólnie to cukrzyca jest wskazaniem do cc?
A pumpernikiel też odpada?podobno ma najniższe ig?Współcuje Ci ,pogodzić dwie diety to trzeba sie nagłowići jeszcze jak wzajemnie wykluczają sie to już wogóle.A cholestaza to czym jest spowodowana?
 
reklama
Na takiej typowej cholestazy na szczescie nie mam bo dieta pozwala mi ograniczyc proby zeby za bardzo nie rosly, a najwyzej mialam 63 norma jest 33. Watroba ma problem z przerobieniem hormonow lozyska choc mi sie wydaje ze u mnie to tylko corka przyciska watrobe bo tylko alat jest podwyzszony reszta w normie.nie pomyslalam jeszcze o tym moze jutro kupie i sprobuje.
Nie cukrzyca nie jest wskazaniem ale ja mam jeszcze wade macicy tj przegrodzona i lekarz woli ciac bo ze skurczami jest tak ze sa niezalezne w 2k omorach
 
Tak pytam ,bo ja mam mięsniaki,a z racji tego ,ze ciązy sie nie spodziewałam to nie wiem jak wyglądają ,rosną czy nie.Niestety lekarz który był w temacie juz nie jest lekarzem w tym szpitalu gdzie chcę rodzić tylko konsultantem i nie wiem jak to teraz ugryżć .po cesarce mi powiedział,że dobrze że ją zrobiliśmy bo macica jest mięsniakowata i nie dałaby rady wyprzeć dzidzusia.Musze jakos znalezc kontakt z nim i niech mi poleci kogoś kto dobrze się mną zajmie.Obecna gin do której chodzę nie pracuje w zadnym z pobliskich szpitali.
 
Witaj dorota37 i Anabela82!!
Nie fiksujcie na punkcie cukrów, ale starajcie się kontrolować, aby były niższe. Jak czujecie, że za dużo zjadłyście to idźcie na spacerek. Zdziwicie się może nie raz, że przez tydzień cukier będzie w normie, no i gdzie ta cukrzyca? Ja też panikowałam i w ogóle, miałam zły humor, a teraz twierdzę, że to nie miało sensu. Lepiej, aby dziecko było spokojne w środku, a to zależy od naszego spokoju.

Wybaczcie, że tak zniknęłam, ale jak mąż w domu to razem spędzamy czas, a on w weekendy ma wolne.
Zgadnij Kto, piękny wózeczek, mój wygląda podobnie, ale jest szaro-czerwony :)
Ja miałam w tym tygodniu wizytę u ginekologa i diabetologa. U ginekologa poprosiłam o sprawdzenie wagi dziecka - ok. 2800 - to był równo skończony 36 tydzień, teraz weszłam już w 37. U diabetologa odchyły w książeczce były, a dwa takie masakra: 150 i 166. Nie dostałam insuliny i już się nie umawiałam na kolejną wizytę. Dostałam zalecenie, że mam powiedzieć przy porodzie, że miałam cukrzycę ciążową, no i po 6 tygodniach po porodzie mam zrobić krzywą cukrową 75g. Cukier mam teraz mierzyć nie 6 razy, a 4 razy dziennie aż do porodu, czyli na czczo i 3 razy po głównych posiłkach.
Ogólnie to miałam w piątek imieniny i mąż kupił szarlotkę, więc stwierdziliśmy, że można sobie pozwolić na jakieś szaleństwo - cukier po 2 kawałkach szarlotki - 119. Śmieję się trochę z tej mojej cukrzycy.

Zgadnij Kto, a czemu na Ciebie krzyczała, że na czczo masz 77? u mnie to tak jakby norma: mam tak od 72-87.
W ogóle przestań się tak tym wszystkim przejmować, bo Twoje dzieciątko takie będzie - więcej luzu, bo po co się tak zamartwiać. Sama ze sobą już pewnie nie wytrzymujesz - ja ze sobą już nie mogłam :D.
 
Kliska ja juz sily nie mam na te diety, teraz jak mam 130 to nie panikuje, sprawdzam po pol godzinie czy spada zwykle tak wiec wrzucam na luz, teraz bardziej przejmuje sie watroba niz cukrami bo nie sa tragiczne, a skoki do 130 wydaje mi sie ze wielkiej szkody nie zrobia choc staram sie zeby ich nie było. W sumie to sie zastanawiam czy nie podejsc do tego lekarza wczesniej niz 16.11 moze cos by poradzila.
Dzisiaj nawet o malo a nie zjadlam kawalka ciasta marchewkowego ale zrezygnowalam ze wzgledu na czekolade bo zakazana na watrobe a pilam kawke juz (tez zakazana ale cisnienie niskie wiec mloda tez sie pewnie gorzej czula) i caly czas mysle tylko o tym ze jesze 4 tyg ;) choc coraz czesciej boli mnie brzuch jak na okres...
 
Dziewczyny przepraszam ze wam tu nie odpisuje ale podczytuje na bieżąco. Widzę że dajecie sobie radę, a ja przy moich blizniakach mam mało czasu. Trzymam za was kciuki. ZgadnijKto juz nie dużo ci zostało. Ja miałam i raz dziennie przekroczenie i dzieciakom nic nie jest a raz miałam cukier 187 także nie panikujcie :) powodzenia

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cukrzyca ciążowa to poważna sprawa, lekarka nie zleciła mi badań poziomu cukru w ciąży i w konsekwencji nie wiedziałam że ma cukrzyce ciążową. W piątym miesiącu ciąży okazało się że płód obumarł i musiałam urodzić martwe dziecko, trauma na całe życie. Ponownie zaszłam w ciąże, ale już pod kontrolą innego lekarza, brałam insulinę i dziecko urodziło się zdrowe. Po porodzie cukier mi spadł i nie musiałam już przyjmować insuliny.
 
@dodomi bardzo mi przykro z powodu Twojej straty :( Dobrze, że następna ciąża już była przez innego lekarza prowadzona. Od kompetencji lekarza bardzo dużo zależy, czasem mnie to przeraża, że o prawidłowym przebiegu mojej ciąży decyduje tak naprawdę przypadek - czy trafię na dobrego gina. Teraz mam już zaufanego lekarza, więc jestem spokojniejsza, ale wcześniej często panikowałam.
 
reklama
Dodomi, współczuję Ci :( No doszło do błędu lekarza, który Ci nie zalecił badań poziomu cukru. Moim zdaniem jednak nie można też przesadzać, bo samopoczucie w ciąży też jest ważne, a popadanie w paranoję też potem na nas źle wpłynie.
Kamiladon, to że w ogóle dajesz radę tu wejść to cud, ja chyba po urodzeniu to tylko Wam napiszę, że się urodziła Marysia i zniknę, bo czasu coraz mniej...
 
Do góry