reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Elim ja tak mam z tymi cukrami na czczo od początku mojej cukrzycy ciążowej- na diecie jestem od 14 tc, także kolorowo..
Saszowata no właśnie podniosłam dawkę dla świętego spokoju i oczywiście jest lepiej- pytanie na jak długo, bo jak tak średnio raz w tygodniu będę musiała podnosić to nie chcę wiedzieć z jakim wynikiem na koniec wyląduję..Jak tam te Twoje cukry wieczorem? Uregulowały się jakoś? Też miałam pogorszenie wyników wieczornych jakiś czas temu, ale zwalczyłam to ruchem- sprzątałam coś zazwyczaj albo pranie wieszałam:D, ogólnie staram się nie siedzieć bezczynnie i jest efekt.
Witaj Fasolka, ja co prawda jestem już na insulinie, ale cukier rano poprawił mi się jak zaczęłam wcześniej wstawać, więc może to będzie Twój złoty środek, sprawdzić nie zaszkodzi;)
 
Hej dziewczyny, byłam dzisiaj u diabetyka i skończyło się jednak na insulinie przed snem. Mam podawac sobie 6 jednostek Abasaglar. Mkas a jaka Ty masz? Mam nadzieje ze nie zaszkodzi maluszkowi.
 
Witam po przerwie, jeszcze nie doczytałam, czy wszystko u Was ok, ale tego Wam życzę :-)
Co do cukrów na czczo, to ja mam tak, że jeśli nie zjem tej kanapeczki o 22giej, a niestety często już śpię jak zabita... - to koło godziny 3-4 mam spadek cukru do około 80, a potem rano znów koło 90-95 (wstaję ok 5:30-6:30). Mierzyłam przypadkiem, bo czasami się budzę o tej 3-4, i mnie olśniło, że może cukier mnie budzi...

I teraz nie wiem, czy iść do diabetologa, że mi te cukry tak skaczą, czy walczyć ze snem i wpychać te kanapki o 22giej i jeszcze obserwować.

Z "radości" młody ma podejrzenie wady serca...

Aha, ulżyło mi ,bo czytam, że te wieczorne cukry wysokie to też tak macie... U mnie też ruch pomaga, wiec muszę się ruszać po prostu. Ma to swoje plusy niewątpliwe- 21tc i tylko 3 kg do przodu :-)
 
Jak zjadłaś ta bułkę to nie powinno być;)
dlatego sie zdziwiłam spadkiem ,to było 6 godzin tylko snu

Dorota pytałaś może o ten ksylitol/stewię?
jeszce nie miałam wizyty ,08 12.na pewno dopytam.

Ma to swoje plusy niewątpliwe- 21tc i tylko 3 kg do przodu :-)
Ja dzis swiezo po wizycie u gin i znów kilo i troszkę w dół.Razem od poczatku diety cukrzycowej 6 kg zjechałam,ale mam z czego.Dzidzia rozwija sie prawidłowo a wiec sie nie martwie,chyba ze po wizycie u diabetolog bedzie miała jakies niespodzianki dla mnie.
 
Fasolka ja mam Insulatard, zaczynałam od dwóch jednostek, teraz jestem na 6. Nie martw się, insulina na pewno nie zaszkodzi maluszkowi, prędzej te wysokie cukry, wiec głowa do góry:) A to jest insulina długo działająca? Pytam, bo moja taka jest i zauważyłam, że odkąd ją biorę, to mogę sobie pozwolić na nieco więcej w mojej diecie w dzień:D, więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło;)

Mamaasiaj ja bym spróbowała z tą kanapką wieczorem albo przegryź cokolwiek jak Cię przebudzi w nocy (gdzieś kiedyś jakaś dziewczyna pisała, ze zjadała kawałek selera naciowego jak się obudziła w nocy i jej to pomagało). Ja też ledwo dociągam do tej 22, wiec doskonale Cię rozumiem, ale ja nie mam wyjścia, bo wtedy właśnie insulinę biorę. Jak będę u diabetologa to zapytam czy nie mogłabym przełożyć tego na 21.

Dorota do mnie się ostatnio diabe przyczepiła, czy nie jem za mało kalorycznie, bo od początku ciąży przytyłam tylko 1,5kg, ale w czwartek miałam usg połówkowe i okazało się, że Maleństwo jest odpowiedniej wagi i wielkości, więc się nie martwię ich gadaniem;)
 
Mkas nie wiem jeszcze co na to moj diabe,byłam u gin.Ja mam duuuuuuzo kg w zapasie.We wtorek miałam połówkowe gen,dzidzia też ok ,wazy 391 gram,a twoje?W poprzedniej ciazy nie byłam na diecie a przez cała ciąze przytyłam tylko 1,5 kg i nikt mnie nie opierdzielal.Nie ma co zresztą przejmować sie takim gadaniem,chyba ze masz niedowage...Moja diabet powiedziała że po tym ze chudne wie ze staram sie trzymac diete mówiła równiez ze miała pacjentke która gdy zaczeła stosowac diete w wyzszej ciąży nie przytyła juz wogóle od tej pory.
 
Mkas ja też mam tą długo działająca i zaczęłam od 6j ale chyba będę musiała zwiększyć, bo dzisiaj cukier rano znowu 95. Ja po posiłkach mam cukry w granicach 90-110 a sporadycznie do 118 jak mało się ruszam.
 
reklama
Dorota moja gin na szczęście doskonale mnie rozumie,że na diecie cukrzycowej raczej ciężko tyć i nawet mi współczuje "bogactwa" tej diety. Czepiła się diabo,ale mam nadzieję,że jak pokaże jej wyniki połówkowego to się odczepi;) Maleństwo waży 550g, dokładnie tyle samo ile moja Córcia ważyła w 22. tygodniu,a wtedy nie byłam jeszcze na diecie,więc ja jestem spokojna:) niedowagi nie mam, z 5-7 jeszcze w zapasie jest jakby co;)

Fasolka a w którym tygodniu jesteś? Mi diabe kazał podnosić dawkę jak mam 3 złe wyniki pod rząd, inna (bo niestety nie zawsze udaje mi się trafić na mojego doktorkao_O) przy 2wynikach powyżej normy. A jak jest u Ciebie?
 
Do góry