reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej :) Jak sobie radzicie z cukrami? Mam nadzieję, że pozwolicie sobie na małe grzeszki w święta i będzie wszystko w porządku.
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!!
 
reklama
Dziewczyny i ja też życzę Wam zdrowych, spokojnych Świąt, rodzinnej atmosfery i spełnienia marzeń w Nowym Roku :)

Nie wiem czy któraś ze starego składu jeszcze tutaj zagląda... Ale jeśli tak to dzielę się z Wami nowiną-u nas prawdopodobnie rodzinka się powiększy, tydzień temu test pozytywny, a beta w poniedziałek i środę potwierdziła... :) :)
 
Hej, dziewczyny! Jak u Was cukry po świętach? Ja pozwoliłam sobie na małe grzeszki, ale zawsze z umiarem i kontrolowałam cukier - zawsze było ok, tylko po wigilii skoczył. Ale pojawił się inny problem - już 3 razy miałam na czczo 91, a 2 razy 90. Czy to oznacza, że dostanę insulinę? Do lekarza idę za tydzień. Myślicie, że to może być spowodowane tymi grzeszkami w święta, czy to niezależnie od wszystkiego (i wtedy jak się domyślam nie ma innej rady niż insulina)? Strasznie się boję tej insuliny, bo mam jakąś fobię na igły. Czy to jest taka normalna strzykawka czy jakoś bardziej automatycznie działa (jak np. w glukometrze)?
 
KekkestKek nie wiem co na takie przekroczenia Twój diabetolog, bo mój mimo iż przez ok 3 tygodnie miałam 90-100 ! insuliny mi nie dał, a stwierdził, że ładne cukry... a ja ze strachem wstawałam rano i robiłam pomiar a jak widziałam 95 to ręce mi opadały i próbowałam dosłownie wszystkiego wieczorem i bez skutku rano... następnie skończyły mi się paski, kupiłam nowe i od tej pory mam 80-90 max rano...
A u mnie cukry po świętach bez większych przekroczeń, mierzyłam co godzinę i co dwie aby zobaczyć czy coś z opóźnieniem nie wywaliło. miałam 127 po 2 kawałkach ciasta orzechowiec i sernik. Ale za to po 1 kawałku serniczka bez przekroczeń.. więc pazerność nie popłaca :p
 
Dobrości wszelkiej Wam w Nowym Roku! :-)

Po Świętach kilo mniej. Po Nowym Roku widzę, że się wyrównuje :-D Cukry rano od tygodnia 84-85, cud jakiś, już myślę, czy glukometr się nie zepsuł :-)
 
cześć. jestem nowa. 27 tc. od tygodnia zdiagnozowana cukrzyca ciążowa. test obciążenia glukozą, 75: na czczo: 79, po 1h 165, po 2 h-175 :-(. w pierwszej ciąży zero problemów. najbardziej martwi mnie że mialam już wcześniej w ciąży, niż w tym 26 tyg. cukrzycę i zaszkodzilo to dziecku. niestety moj gin. choć mialam wcześniej cukier na czczo w okolicach 90 nie widział powodu zeby mi zlecić test obciążenia...teraz dietka i kłucie, czyli standard...ale obawiam się że mi waga poleci a jestem tak chuda ze nie mam z czego gubić (na początku zlecialam 3 kg, pozniej kilka nadrobilam,ale w sumie jestem ok 2 kg więcej niż przed ciążą, tzn. 55...)...jak mi w drugim trymestrze wrócił apetyt to jadlam konkretnie i nie wierzę ze wtedy cukier był po posiłkach dobry. jak eksperymentalnie zjadąm kilka dni temu normalny dla mnie obiad, a w sumie nienormalny, bo tylko jedno danie, to po 1h miałamprawie 140...jakby dodać do tego zupę i zapić latte, jak to zwyklam robić, to nie chce wiedzieć jaki byłby poziom cukru. na dodatek musze leżeć prawie od początku ciąży (teraz krótka szyjka) i nie mam jak zbijać cukru. lekko jestem tym wszystkim podłamana...:-(.
 
Ważne jest byś jadała często minimum pięć razy dziennie, ale małe porcje. Dieta powinna być urozmaicona, bogata w witaminy oraz mikroelementy. Podstawą jest chude mięso drobiowe i wędliny, chude sery i jogurty. Zapomnij o słodyczach i słodkich owocach, bo zawierają cukry proste, które wchłaniają się do krwi i podnoszą poziom glukozy. Unikaj tłuszczu zwierzęcego, który ma wpływ na pracę trzustki.
 
slodyczy właściwie nie jadałam i nie jem, owoce też umiarkowane ilości. stosuje się do wytycznych, ale jest różnie z cukrem. dziś ginekolog zalożyl mi krążek. szyjka ma dlugość 1,7 :-(. mam leżeć. teraz to już mi chyba zostanie insulina. ciągle tylko zle wiadomości. wiem, że marudze ale dopadl mnie straszny kryzys psychiczny. nic pozytywnego w tej ciąży się nie zdarzyło.
 
reklama
Ja miałam wynik 85 / 180 / 129 ... myślałam, że mieszczę się w normie, wizyta u ginekologa była 3 tygodnie później i zasugerował cukrzycę ciążową... zakupiłam glukometr i sama wprowadziłam dietę. Mierzę cukier od 3 dni no i cukry po posiłkach są dobre, niestety te na czczo już nie wahają się od 95-105 ... wizyta u diabetologa dopiero pod koniec stycznia, nigdzie nie ma wcześniejszych wizyt, dopiero na luty... ta była najszybciej ech... i martwię się, że szkodziłam dziecku i sobie, boję się o masę urodzeniową małej, że będzie duża, a i tak zapowiadało się większe dziecko :(

Czy jadąc już na porodówkę trzeba mieć jakieś zaświadczenie o cukrzycy ciążowej? Jak to wygląda?
 
Do góry