reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

@katharina203 Nie znam się, to się wypowiem ;) Nie wiem jak to jest z WW, ale tabletki w jakiś sposób chyba mogły wpłynąć na wynik - nie jestem pewna, ale słyszałam, że tylko powietrze i woda nie mają wpływu na pomiar cukru. Może ktoś bardziej zorientowany się wypowie? Bo też mnie to ciekawi.
 
reklama
Co do tabletek, mogło tak być, ale niekoniecznie. U mnie raz było ok a raz nie, więc sprawdź sobie jeszcze raz i tyle. Nie jadłam 4WW, szczególnie na pierwsze śniadanie. Do wszystkiego raczej musisz dojść sama metodą prób i błędow, bo w cukrzycy ciężko doradzić, każdy reaguje inaczej.
 
Hej...
Wracam troche do tego tematu... W 2014 w pierwszej ciazy dieta cukrzycowa od ok 25 tc... I teraz ciaza druga i temat powraca...
Robilam dzis krzywa i glukoza:
Na czczo 96
Obciazenie 75g
Po 1 godz 167
Po 2 godz 160...
Wyniki prawie takie same jak w ciazy pierwszej...
I teraz szukam w domu zeszytu z cukrami i posilkami rozpisanymi w poprzedniej ciazy i kurcze jak na zlosc pomiary cukrow mam ale rozpiski ww na posilki nie moge na szybko odszukac... Pamietam tylko ze mialam 21 ww dobowo... I musze wymyslec jak sobie to porozdzielac zeby z dieta zaczac dzialac juz przed wizyta u diabetolog... Bo gin dopiero 24 marca i wtedy dostane skierowanie...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Hej...
Wracam troche do tego tematu... W 2014 w pierwszej ciazy dieta cukrzycowa od ok 25 tc... I teraz ciaza druga i temat powraca...
Robilam dzis krzywa i glukoza:
Na czczo 96
Obciazenie 75g
Po 1 godz 167
Po 2 godz 160...
Wyniki prawie takie same jak w ciazy pierwszej...
I teraz szukam w domu zeszytu z cukrami i posilkami rozpisanymi w poprzedniej ciazy i kurcze jak na zlosc pomiary cukrow mam ale rozpiski ww na posilki nie moge na szybko odszukac... Pamietam tylko ze mialam 21 ww dobowo... I musze wymyslec jak sobie to porozdzielac zeby z dieta zaczac dzialac juz przed wizyta u diabetolog... Bo gin dopiero 24 marca i wtedy dostane skierowanie...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam tak...1sniadanie-3...2 sniadanie-3...obiad 6...podwieczorek 2,5...1kolacja 3,5...2kolacja 2...przed snem 2...
 
Witam się,jestem w 23 T.C.,test obciazenia glukoza wyszedł tragiczny,na czczo 104,po godzinie 249 po dwóch 249,lekarz dał glukometr i kazał mierzyć cukier godzinę i 2 po posiłku,jak przez tydzień nie obniże cukru to szpital a tego nie chce.Narazie nic mi nie wychodzi,jem mało co 2,5 , 3 godz.A cukier po godz.wychodzi mi 150 a po 2 130,to za dużo prawda?nie bardzo kojarzę tych WW jak to obliczac,mam wrażenie że cukier skacze mi po wszystkim co zjem,tylko na czczo miałam dobry 84.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam się,jestem w 23 T.C.,test obciazenia glukoza wyszedł tragiczny,na czczo 104,po godzinie 249 po dwóch 249,lekarz dał glukometr i kazał mierzyć cukier godzinę i 2 po posiłku,jak przez tydzień nie obniże cukru to szpital a tego nie chce.Narazie nic mi nie wychodzi,jem mało co 2,5 , 3 godz.A cukier po godz.wychodzi mi 150 a po 2 130,to za dużo prawda?nie bardzo kojarzę tych WW jak to obliczac,mam wrażenie że cukier skacze mi po wszystkim co zjem,tylko na czczo miałam dobry 84.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Mi pomogło włączenie warzyw do każdego posiłku (ale to faktycznie do każdego), no i posiłki co 2 godziny ale za to naprawdę niewielkie. W ten sposób udało mi się doprowadzić cukry do porządku, ale teraz, na końcówce, znowu mi skaczą :(
 
Dziewczyny, ja już na końcówce, ale zrodziło się u mnie takie pytanie: czy po porodzie (a przed zrobieniem krzywej cukrowej) dalej trzeba pilnować diety i poziomu cukru? I gdzie po badaniu iść z wynikami? Do rodzinnego lub ginekologa?
 
Po prostu sprawdzaj cukier glukometrem. Jesteś na insulinie?
Zazwyczaj po porodzie po cukrzycy ciążowej nie ma sladu.
 
Dziewczyny, ja już na końcówce, ale zrodziło się u mnie takie pytanie: czy po porodzie (a przed zrobieniem krzywej cukrowej) dalej trzeba pilnować diety i poziomu cukru? I gdzie po badaniu iść z wynikami? Do rodzinnego lub ginekologa?
Ja miałam zalecenie mierzyć glukometrem przez dwa tygodnie, jeśli wyniki będą ok to później już normalnie. W praktyce wyszło tak, że w szpitalu mierzyłam (do ok. 5 dni po porodzie cukry szalały mimo diety cukrzycowej-pomiary rzędu 200!), w domu już nie zawsze mi się udało. Generalnie po tych 5 dniach cukry były ok, jadłam już normalnie. Krzywej nie robiłam, tylko hemoglobinę glik. chyba po ok pół roku.
Teraz w tej ciąży (leci 18 tydz) na razie cukrzyca mnie oszczędziła, ale za parę tyg mam kolejne badanie obciążenia glukozą.
Powodzenia na końcówce i szczęśliwego rozwiązania :)
 
reklama
Dla wszystkich słodkich mam zmagających się z ta dolegliwością e ciazy polecam grupę na Facebook'u cukrzyca ciążowa, super wsparcie i porody, dziewczyny nie raz lepiej ogarniają sprawę niż diabetolog plus duzo pomysłów z przepisami żeby jakoś trzymać ten cukier w normie [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry