reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej... Czekam nadal na wizyte u diabetolog bo termin na 19 kwietnia dopiero... I problem... Jakby poradzic sobie z cukrem na czczo ??? Bo zaczyna mi szalec przez ostatnie dni o kilka jednostek wiecej i dzis juz 105.. Jak tak dalej pojdzie to do 19 bedzie calkiem masakra...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@ema51 hmm, na czczo chyba nie bardzo się da bez insuliny. Może lżejszy posiłek nocny?
No wlasnie tak sie boje ze tylko insulina moze pomoc... Ciekawe jak to bedzie do tego 19... Masakra te kolejki do lekarzy... Jak pojade to juz bedzie 32 tc... To pewnie powoli juz sie beda obnizac cukry- przynajmniej tak mialam poprzednio... No coz sprobuje zadzwonic dzis do tej poradni czy mi cos doradza...
Tez szkoda moze ze mnie lekarz szybciej nie wyslal na krzywa... Chociaz cukry na czczo i po posilkach jak sama od czasu do czasu kontrolowalam wczesniej byly w normie... Oby maluchowi nie zaszkodzilo... I zeby nie byl za duzy bo towarów ponoc czeste nastepstwo...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@ema51 a nie przyjmą Cię wcześniej, jak powiesz, że jesteś w ciąży? Ja nie chodziłam do diabetologa, ale dziewczyny gdzieś pisały (może nawet tutaj), że ciężarne przyjmują w niektórych miejscach w pierwszej kolejności
 
No niestety tu gdzie sie umawialam nie dali szansy na szybsza wizyte - a jest to poradnia w szpitalu gdzie potem z tytulu cukrzycy pewnie bede rodzic ... Probuje sie dodzwonic do poradni z pominieciem rejestracji ale poki co nikt nie odbiera...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kochane, uprzejmie informuję, że prawie dwa tygodnie temu urodził nam się syn! Termin z OM był na 10 kwietnia, jednak 20go dostałam ciśnienia, poleżałam na porodówce przez noc z podawanym dopegytem, potem cofnęli mnie na patologię, dali pospać, a potem 22go rano ktg było nie tak i zdecydowali o indukcji. Ciężko było rozkręcić, ale w końcu poszło i po północy 23go urodził się synek. Łożysko było już bardzo zwapniałe, mimo, że to 17 dni przed terminem, i że trzymałam dietę, a cukry były dość spokojne. Ciśnienie szalało jeszcze tydzień po porodzie, teraz powoli wraca do normy, mam nadzieję, że przy mnie nie zostanie ;-) Syn zdrowy.
Tak więc bardzo dziękuję Wam za wszystkie porady i wsparcie. Życzę szczęśliwych finałów, udanych porodów i zdrowych dzieciaczków :-)
Pozdrawiam serdecznie.
 
Hej :) udalo mi sie trafic do diabetolog - co prawda prywatnie...
Juz mam insuline na noc... W dzien nadal tylko dieta.
Po wczorajszym pierwszym zastrzyku cukier nadal 101 wiec dzis juz zwiekszam dawke... Dr powiedziala ze poki ci teraz beda wieksze skoki - zaczal sie 30 tc... Za jakis czas sie powinno normować ...
No ale okazalo sie ze za malo wymiennikow sobie robilam... Bylam pewna tych 21 a tu okazuje sie ze wyliczone jest 28... Wiec przez miesiąc sie glodzilam na to wychodzi... Chociaz nie odczuwalam tego zupelnie....

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kochane, uprzejmie informuję, że prawie dwa tygodnie temu urodził nam się syn! Termin z OM był na 10 kwietnia, jednak 20go dostałam ciśnienia, poleżałam na porodówce przez noc z podawanym dopegytem, potem cofnęli mnie na patologię, dali pospać, a potem 22go rano ktg było nie tak i zdecydowali o indukcji. Ciężko było rozkręcić, ale w końcu poszło i po północy 23go urodził się synek. Łożysko było już bardzo zwapniałe, mimo, że to 17 dni przed terminem, i że trzymałam dietę, a cukry były dość spokojne. Ciśnienie szalało jeszcze tydzień po porodzie, teraz powoli wraca do normy, mam nadzieję, że przy mnie nie zostanie ;-) Syn zdrowy.
Tak więc bardzo dziękuję Wam za wszystkie porady i wsparcie. Życzę szczęśliwych finałów, udanych porodów i zdrowych dzieciaczków :-)
Pozdrawiam serdecznie.
gratulacje :)

ema51 ja nie miałam co prawda insuliny, ale tak szybko diabetolog kazał Ci zwiększać dawkę? Z tego co tu dziewczyny pisały to potrzeba kilku dni żeby organizm się przystosował :)
dobrze Ci powiedziano, teraz będą skoki ale często pod koniec ciąży cukry zaczynają się regulować i spadać :)

zazdroszczę Wam dziewczyny, że Wy już tak blisko końcówki :) u mnie dopiero połowa...
 
reklama
No jesli nie bedzie spadku ponizej 90 to mam kolejnego dnia brac o 2 jednostki wiecej... Zaczelismy od 5 wiec to nie jest jakos duzo...
Kilka dni probowalan oszukac cukier na czczo podgryzajac cos w nocy a wczoraj tego nie zrobilam wiec moze dawalo to jakis efekt ktory teraz zrownowazyla insulina. No zobaczymy jutro jak bedzie...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry