reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No jesli nie bedzie spadku ponizej 90 to mam kolejnego dnia brac o 2 jednostki wiecej... Zaczelismy od 5 wiec to nie jest jakos duzo...
Kilka dni probowalan oszukac cukier na czczo podgryzajac cos w nocy a wczoraj tego nie zrobilam wiec moze dawalo to jakis efekt ktory teraz zrownowazyla insulina. No zobaczymy jutro jak bedzie...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Mam nadzieję, że szybko uda się wyregulować :)
 
reklama
Cześć, jestem tu nowa. O cukrzycy ciążowej dowiedziałam się w 28 tygodniu było to jak grom z jasnego nieba bo nikt nie ma cukrzycy w rodzinie ani ja nie posiadam innych predyspozycji jak nadwaga czy wcześniejsze ciąże czy porody z cukrzycą. Moja krzywa cukrowa wyszła 92/94/93 myślałam że to dobry wynik, ale jednak nie. Jednostka na czczo jest zbyt wysoka. I wiadomo skierowanie do diabetologa glukometr paski i mierzenie kilka razy dziennie i co mnie dziwi po tygodniu mierzenia na czczo i godzinę po posiłku moje wartości nie przekraczają podanych norm tj. <90 na czczo i <120 1godzinę po posiłku. U diabetologa mam kolejną wizytę 18 kwietnia zobaczymy co on powie, ale mam nadzieję że była to tylko pomyłka w laboratorium i dostane skierowanie na ponowne wykonanie badania. Myślicie że jest na to szansa czy lepiej nie robić sobie złudnej nadziei?
No poszło co mi w duszy gra może będzie lżej :)
 
Cześć, jestem tu nowa. O cukrzycy ciążowej dowiedziałam się w 28 tygodniu było to jak grom z jasnego nieba bo nikt nie ma cukrzycy w rodzinie ani ja nie posiadam innych predyspozycji jak nadwaga czy wcześniejsze ciąże czy porody z cukrzycą. Moja krzywa cukrowa wyszła 92/94/93 myślałam że to dobry wynik, ale jednak nie. Jednostka na czczo jest zbyt wysoka. I wiadomo skierowanie do diabetologa glukometr paski i mierzenie kilka razy dziennie i co mnie dziwi po tygodniu mierzenia na czczo i godzinę po posiłku moje wartości nie przekraczają podanych norm tj. <90 na czczo i <120 1godzinę po posiłku. U diabetologa mam kolejną wizytę 18 kwietnia zobaczymy co on powie, ale mam nadzieję że była to tylko pomyłka w laboratorium i dostane skierowanie na ponowne wykonanie badania. Myślicie że jest na to szansa czy lepiej nie robić sobie złudnej nadziei?
No poszło co mi w duszy gra może będzie lżej :)

Bardzo dziwne ze masz zdiagnozowana cukrzyce bo normy dla kobiet w ciazy przy obciążeniu glukoza to jeśli na czczo powyżej 92, 1h więcej niż 180 a po 2 powyżej 153.
Ten na czczo blisko ale przekroczeń nie ma


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie, ale moja gin od razu powiedziała ze cukrzyca wiec skierowanie, diabetolog też tak uważa niestety. Specjalnej diety jako tako nie mam. Zalecenia to tylko bardzo często i bardzo mało i mam jeść wszystko tak też więc robię. Zmieniłam tylko pieczywo z jasnego na ciemne choć nie wiem nawet czy po pszennym wynik był by wyższy, tak profilaktycznie to zrobiłam.
 
lili13213, ja miałam też tylko cukier na czczo ciut za wysoki (chyba 92 albo 94), a reszta ok i też mnie wsadzili na dietę, do diabetologa... Paranoja. Diabetolog na Karowej w Wawie nie wiedział, co mi wpisać w sumie, bo cukry po posiłkach były ok. Wystarczyło zjadać drugą malutką kolację koło 21-22giej i cukier rano był ok. Przedtem kolację jadałam przed 19, a przez to była za duża przerwa w nocy i wtedy cukier paradoksalnie wzrasta. Można też w nocy podjeść trochę zielonego (cykoria, sałata), to też znosi te ranne cukry, przynajmniej u mnie tak działało. Mi często zdarzało się paść spać o 20tej i pominąć tą drugą kolację. Więc jak budziłam się w nocy to coś pogryzałam zielonego. Ale nie zawsze... ;-)

Pod koniec ciąży jak lądowałam na patologii w szpitalu to lekarze podśmiewali się z tej mojej cukrzycy, bo robili mi dwa razy profil cukrowy (takie całodzienne pobieranie krwi i jeszcze w nocy) i zawsze cukry były super, nawet przy podjadaniu do posiłków niedozwolonego mleka na przykład, albo dopijania soku - ale to przy szpitalnej diecie cukrzycowej, od której można paść z głodu...

Będzie dobrze, nie martw się :-)
 
Dzięki za radę, spróbuję zjadać późną kolację zobaczę czy będą niższe te moje cukry choć i tak są w normie 87 na czczo jeszcze nie przekroczyłam. Chyba że padnę przed czasem :). Do porodu zostało jeszcze trochę czasu, ale już mam nadzieję że będzie jak u Ciebie mamaasiaj i w szpitalu będę miała dobre cukry.

A powiedzcie mi jeszcze czy cukrzyca jest wskazaniem do cesarki? Bardzo chciałabym rodzic naturalnie ale coś czuję że los spłata mi figla.
 
C
Dzięki za radę, spróbuję zjadać późną kolację zobaczę czy będą niższe te moje cukry choć i tak są w normie 87 na czczo jeszcze nie przekroczyłam. Chyba że padnę przed czasem :). Do porodu zostało jeszcze trochę czasu, ale już mam nadzieję że będzie jak u Ciebie mamaasiaj i w szpitalu będę miała dobre cukry.

A powiedzcie mi jeszcze czy cukrzyca jest wskazaniem do cesarki? Bardzo chciałabym rodzic naturalnie ale coś czuję że los spłata mi figla.
Cukrzyca sama w sobie nie jest wskazaniem do cc. Jeśli wszystko będzie ok, nie będzie żadnych innych wskazań do cięcia to możesz normalnie rodzić sn.
Przy cukrzycy natomiast zdarza się że dziecko ma dużą masę (najczęściej w sytuacji gdy cukry są sporo przekraczane), wtedy to już masa powyżej 4500g (a nawet 4250g u matki z cukrzycą) jest wskazaniem do cc.
 
Dzięki za radę, spróbuję zjadać późną kolację zobaczę czy będą niższe te moje cukry choć i tak są w normie 87 na czczo jeszcze nie przekroczyłam. Chyba że padnę przed czasem :). Do porodu zostało jeszcze trochę czasu, ale już mam nadzieję że będzie jak u Ciebie mamaasiaj i w szpitalu będę miała dobre cukry.

A powiedzcie mi jeszcze czy cukrzyca jest wskazaniem do cesarki? Bardzo chciałabym rodzic naturalnie ale coś czuję że los spłata mi figla.

Myśle, że warto to wszystko skonsultować z lekarzem. Ja w ciąży chodziłam do Centrum Medycyny Profilaktycznej w Krakowie bo tam miałam wszystkich specjalistów pod ręka - ginekologa i diabetologa. Takie rozwiązanie polecam bo jak tylko jest coś niepokojącego to można się skonsultować ze specjalistą
 
reklama
Cześć dziewczyny! jestem tu nowa i zielona w temacie. Wczoraj dowiedziałam się że mam cukrzycę, obecnie jestem w 35tc. dzisiaj mam wizytę u lekarza i zobaczymy co powie, bedę was tu podczytywać i pytać. Pozdrawiam
 
Do góry