reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Witam. Czy jeszcze ktoś tu zagląda. Otóz ja również mam problem z cukrzycą ciążową. Została zdiagnozowana w 27 tyg. (teraz jestem na przełomie 30/31 tydz.) od 3 tygodni jestem na diecie, a od tygodnia na noc przyjmuje insulinę 4 jednostki. Cukry w ciągu dnia mam dobre nie przekraczam normy 120 (choć diabetolog mi powiedział że norma to 140?) . Mój problem to wysokie cukry na czczo z tego powodu mam tez ta insulinę. Rano jak wstanę to cukry wahają się od 94- 101, mimo przyjmowania insuliny. a od 2 dni dodatkowo przy cukrach na czczo 100 i 101 pojawiły mi się ketony w moczu w dość dużej zawartości. Jak na noc wypiję na noc mleko i zjem węglowodany to ketonów raczej nie ma ale za to cukier znów szaleje. wiec ja już nie wiem co mam jeść.jestem załamana a mój diabetolog pojechał na urlop wiec nawet nie wiem co robić, na konsultacje do innego czekam będzie dopiero w piątek. Może ktoś mi tu pomoże bo ja jestem na skraju załamania.
 
O 21:30 jak przyjmuję tą insulinę, przed snem. tylko jak wypije same mleko to tez mało daje muszę zjeść troszkę chleba ok 20g i cukier na czczo jest wysoki. Wczoraj zjadałam ostatni posiłek o 20:30 (chleb żytni+ serek biały+ pomidor) bo myślałam ze może to pomoże. Ale cukry na czczo wynosiły dzisiaj 101 a i ketony w moczy były na wysokim poziomie. wiec już nie wiem tu organizm głodują ale cukier na czczo jest wysoki. O co chodzi?
 
Według mnie to za wczesnie.
Napiszę Ci njak było u mnie. Diabetolog kazała mi wstrzykiwać nocna o 23 i wtedy też piłam mleko lub jadłam jogurt naturalny lub pół jabłka. Kolację jadłam wcześniej, tak 19-20. Miałam zielone światło na zwiekszenie insuliny nocnej o jedną jednostkę jak cukier przekraczał rano 100 (ale to po konsultacji z lekarzem). Spróbuj tak, moze u Ciebie sie też sprawdzi. Niestety przy cukrzyce nie ma jednego sposobu na wszystkich, każdy organizm reaguje inaczej. Niektóre dziewczyny jeszcze jak sie w nocy przebudza to jedzą herbatnika czy kostke gorzkiej czekolady i wtedy cukier ok. I nie stresuj się, 100 rano to nie jest jakiś straszny wynik, często taki miałam i bobas zdrowiutki.
Myślę, ze jak opóźniesz ten ostatni posiłek to rozwiaze problem z ketonami, a jak nie to próbuj ejszcze z ta kostką czekolady.
Powodzenia i dużo zdrowia dla Ciebie i Maluszka:)
 
A czy wysoki cukier na czczo nie powinien wykluczać ketonów w moczu. Boje się że jak późno zjem to ten cukier będzie znów wysoki. Bo w sumie skąd ten cukier się bierze? (mam wrażenie że ten mój diabetolog to trochę to robi na olewkę). A ja co rano boje się mierzyć cukru i martwię się o maleństwo.
 
No niestety nie wyklucz. Spróbuj tak jak Ci pisałam zjeść później. Nie wiem o której rano mierzysz, ale jak np. kolo 8 to jest długa przerwa. I naprawdę się nie przejmuj, masz dobre wyniki.
A jak bedziesz u lekarza to weź skierowanie na hemoglobine glikowaną, na pewno wynik Cie uspokoi.
 
no wstaję ok. 6 a śniadanie jem koło 7. wiec chyba nie jest to duża przerwa. a Hemoglobinę robiłam i wyszło mi 5,4% wiec z tego co lekarz mówił wynik był ok. Przejmuje się tymi wynikami bo w poradni diabetologicznej pielęgniarka opieprzyła mnie ze mogłam te cukry na czczo wyregulować sobie dietą, a pewnie obżeram sie na noc chlebem czy ziemniakami. a ja staram się unikać dużych ilości węglowodanów na noc i zajadam to sałakami z nabiałem a mimo to jest jak jest. w piątek idę do innego diabetologa zobaczę co on mi powie, bo mam wrażenie że ten to nie za bardzo wie co i jak. W pierwszej ciąży nie miałam cukrzycy i teraz ta mnie porostu zwaliła z nóg i martwię się o mała, najpierw było ryzyko czy przeżyje bo miałam krwiaka, wszystko minęło dobrze się uspokoiło a teraz znów ta cukrzyca i znów mi się włącza stres.
 
reklama
Nie mozesz unikać węglowodanów, one są konieczne dla dziecka. Wiadomo nie w nadmiarze, ale unikanie to częsty bład i wcale nie poprawia wyników.Ketony mogą być właśnie z tego powodu.
I naprawdę sie nie martw. A jak nie ufasz lekarzowi to konsultacja u innego to dobry pomysł.
Wynik super:) Cała ciazę takiego nie miałam....
 
Do góry