reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Tak, już mam nowe skierowanie bo ten mój jakiś taki dziwny mi się wydaje, a w dodatku i tak dopiero jest w grudniu wiec jakby coś się działo to nawet nie mam gdzie iść. No a wysokie cukry na czczo nie są wynikiem dużej ilości węglowodanów?
 
reklama
Hej dziewczyny. Jestem w 26tc, w tamtym tygodniu robiłam badanie na krzywą glukozową. No i generalnie wyniki mieszczą się w normie, ale cały czas nie daje mi spokoju to, że wynik po 2h mam wyższy niż po godzinie. Dokładnie u mnie to wygląda tak:
na czczo 76
po godzinie 81
po dwóch 133.
Próbowałam znaleźć jakieś informacje o takich wynikach w internecie, ale za wiele się nie dowiedziałam :(.
 
U mnie zdiagnozowano cukrzycę w 17tc - na czczo 98,po 1h 108, po 2h 95.
Mam 4 razy mierzyc cukier i nie jesc slodyczy i pszennych, stosuje sie srednio -ale slodycze odstawiłam, i poki co po 1tyg mierzenia ani razu na czczo nie przekroczyłam 90, a 1h po nie wiecej niz 110... i tak sie zastanawiam czy to cukrzyca czy tylko mialam "zly " dzien w dzień robienia ogtt(spora przerwa od kolacji do mierzenia na czczo cukru)
 
Tylko ten pierwszy parametr podwyzszony. Moze dzień wcześniej na kolację duzo zjadłaś?
Ale dietę masz nie bardzo restrykcyjną, za to zdrowa. Ja bym się jej trzymała.
 
Zapomniałam ze rano mam miec ogtt i jak zabralam dzieciaki po zajeciach na McDonalda to wciagnelam frytki i hamburgera [emoji19] denerwuje się tym stwierdzeniem cukrzycy, bo to wiąże się z porodem 100km od domu i boje sie ze nie zdążę dojechac (córkę urodziłam w ciągu 45minut od wyjścia z domu, a do szpitala mam 20 minut samochodem)... zastanawiam się czy przy dobrych wynikach (przy praktycznie normalnym jedzeniu) jest możliwość zeby lekarz oddiagnozowal mi cukrzyce.

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Majorka to dlaczego nie przełożyłas badania skoro zjadłaś frytki? Przecież to mega ważne badanie. Nie wiem czy pozwolą w ciąży zrobić to badanie jeszcze raz. Jedyne co mogę poradzić to mierzenie cukru w domu i sprawdzanie jak to wyglada na codzień. I rozmowa z lekarzem.
 
reklama
Do góry