reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej dziewczyny. U mnie glukoza na czczo 94. Po godzinie 134 a po dwóch 130. Stwierdzono cukrzyce ciazowa. W przyszlym tygodniu mam spotkanie w szpitalu odnosnie diety i dostane glukometr i instrukcje. Jak podejsc do tematu? To moja 2ga ciaza a pierwsza z takim problemem.
 
reklama
Hej dziewczyny. U mnie glukoza na czczo 94. Po godzinie 134 a po dwóch 130. Stwierdzono cukrzyce ciazowa. W przyszlym tygodniu mam spotkanie w szpitalu odnosnie diety i dostane glukometr i instrukcje. Jak podejsc do tematu? To moja 2ga ciaza a pierwsza z takim problemem.
Podejdź na luzie, jedynie odstawisz slodycze i mąkę pszenną, bo twoja cukrzyca, zresztą jak i moja jest tylko dlatego ze od lutego wysrubowano normy, ja mam wyniki te same co w poprzednich ciążach, ale wtedy normy na czczo były do 98, a teraz sa do 92

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Podejdź na luzie, jedynie odstawisz slodycze i mąkę pszenną, bo twoja cukrzyca, zresztą jak i moja jest tylko dlatego ze od lutego wysrubowano normy, ja mam wyniki te same co w poprzednich ciążach, ale wtedy normy na czczo były do 98, a teraz sa do 92

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
Ja bez maki pszennej to tak srednio funkcjonuje... przeraza mnie ta dieta bo nigdy nie musialam sie odchudzac i z niczego rezygnować... ale dzieki za rade staram sie myslec pozytywnie ;)
 
Ja bez maki pszennej to tak srednio funkcjonuje... przeraza mnie ta dieta bo nigdy nie musialam sie odchudzac i z niczego rezygnować... ale dzieki za rade staram sie myslec pozytywnie ;)
Ja zmieniłam tylkO chleb na razowy inoe jem pierogów czy klusek, a tak to nie ma czego.sie.bać

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Nie chce żeby to zabrzmiało jak straszenie ale cukrzyca ciążowa to poważna sprawa. Ja miała wyniki ciut za wysokie i to tylko po dwóch godzinach a cukrzyca ciążowa mocno namieszała. Wielkie dziecko i co najgorsze wielowodzie. Szybciej tez zaczęło mi się starzec łożysko. Byłam na diecie bo insuliny wprowadzić nie mogli. Także oczywiście nie ma co panikować i spokojnie podchodzić ale należy się wyedukować w temacie i mierzyć sobie cukry trzy razy dziennie i starać się dobrać odpowiednia dietę. Jeden musi odstawić to a inny tamto nie ma dla wszytskiego jednej diety.
 
Nie wiem z jakiego jesteście miasta ale dowiedzcie się gzie u was zgłasza się z tym problemem i tam pewnie bedziecie mieć dodatkowe badania plus pogadankę z dietetyczka plus my dostaliśmy wytyczne jak postępować i dostaliśmy za darmo glukometry do pomiaru. U mnie ciąża została rozwiązana dwa tygodnie wcześniej bo pod koniec ciąży cukry zwariowały. Nie potrafiłam ich unormować dieta. Także poprostuzasiegnijcie rady specjalistów oni powiedzą co robić. Powodzenia :)
 
Cześć dziewczyny proszę zerknijcie na mój wynik wizytę mam dopiero za dwa tygodnie Glukoza:
Na czczo 67
Po godzinie 133
Po dwóch 114
Wynik na czczo jest poniżej normy, martwić się czy nie.
Według mnie jest Ok. Na czczo miałam 50. Pewnie masz zaniżone bo wcześnie zjadłaś kolacje :) Powodzenia . Daj znać co się dowiedziałaś
 
Nie wiem z jakiego jesteście miasta ale dowiedzcie się gzie u was zgłasza się z tym problemem i tam pewnie bedziecie mieć dodatkowe badania plus pogadankę z dietetyczka plus my dostaliśmy wytyczne jak postępować i dostaliśmy za darmo glukometry do pomiaru. U mnie ciąża została rozwiązana dwa tygodnie wcześniej bo pod koniec ciąży cukry zwariowały. Nie potrafiłam ich unormować dieta. Także poprostuzasiegnijcie rady specjalistów oni powiedzą co robić. Powodzenia :)
Ja byłam u diabetologa ciazowego i zalecenia stosuje takie jakie mi podano na wizycie przy czym mierze cukry jak kazano

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Wiesz to jeśli kazał ci jedynie odstawić słodycze i nie jeść maki przennej to dziwnie ale cieszę się ze u ciebie to działa. Mi Wszytsko podnosiło cukier nawet zodkiewka. Z kolei lody zjedzone wieczorem powodowały ze cukry były w normie wiec to naprawdę u każdego jest indywidualnie.
 
Do góry