reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny znowu mam zapytanie odnośnie tych cukrow na czczo. Wczoraj ostatni posiłek zjadłam ok 21:15 potem insulina 6j. No i poszłam spać. Zjadłam półtorej kromki chleba chrupkiego żytniego Wasa z szynka drobiowa, rzodjiew x2, ogórek kiszony, kawałek papryki żółtej. Cukry w nocy między 2 a 3 wynosiły 95. Ok 4.30 obudził mnie głód wiec zmirzylam cukier było 95 . Wypiłam wodę i poszłam spać. Jak wstałam o 6 to cukier juz był 99. Ale ketonow nie było (wiec nie tylko mleko mi tu pomaga ). Mam pytanie czy dobrze myślę że ten cukier skoczył mi z głodu i może powinnam jeść później ostatni posiłek? Czy to co innego?
 
reklama
Według mnie jest Ok. Na czczo miałam 50. Pewnie masz zaniżone bo wcześnie zjadłaś kolacje :) Powodzenia . Daj znać co się dowiedziałaś
Przepraszam, dług o mnie nie było, dziękuję za odpowiedź potwierdziły się Twoje słowa, odchylenie było małe najprawdopodobniej przez to że była wczesna kolacja . Pozdrawiam
 
Hej dziewczyny, jestem tu nowa i chciałabym zapytać o dawki insuliny i cukry na czczo. U mnie teraz 31tc. Jestem na insulinie od zeszłego czwartku, dostałam 4j. na noc i do wczoraj wszystko szło dobrze, cukier na czczo spadał, ale w czwartek zrobiło się już 92 i 93 dziś. Wstrzykuje ja o równej h - 22, potem zazwyczaj jem kanapkę i ok 22:30 max 23 idę spać. Wstaje zawsze o 7:30 i od razu mierze cukier. Myślicie, że ta przerwa trwa jednak za długo i powinnam przesunąć insuline np. na 22:30? W ciągu dnia cukry są ok max 125 po posiłku, ale zazwyczaj nie dochodzi do 110.
I druga sprawa, dziewczyny, które są na insulinie na noc - macie od początku stała dawkę czy wam ja zwiekszali?
Z góry dziękuję za odpowiedzi! :)
 
Dawke miałam zwiększana. Jeśli do tej pory tak jadlaś i było ok. to pewnie też będziesz musiała zwiększać. Ciązę kończyłam z 20 jednostkami.
 
reklama
Czesć :)
szukam pomocy ;/ byłam dziś na wizycie u diabetologa.
chyba jeszcze żaden lekarz mnie nie tak wkurzył.
oceniła mnie że jestem grubasem który d lodówki nie odchodzi.
obecnie jestem w 26 tygodniu ciąży.
schudłam 3 kg jak do tej pory. w ostatnim badaniu moczu ketony 15 .
rada diabetologa : mam jeść warzywa, rybę i mięso.
mimo ze kontroluje cukier od ponad tygodnia i mam w normie dietetyk jest zadowolony bo ciągle sie utrzymuje w normie.
 
Do góry