reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hehehe ważne, że zaspokoiłaś swoja zachcianke :biggrin2: ja wczoraj po kolacji zjadłam czekoladę gorzką bo nie mogłam się powstrzymać ale cukru nie mierzyłam ☺️
Mamusie a jak cukry u Was? ☺️
Hej, ja ostatnio po zjedzeniu pół małej pizzy z serem i pomidorem na cieście graham miałam cukier 166!!! Pizze muszę odpuścić:oo:
 
reklama
Hej, ja ostatnio po zjedzeniu pół małej pizzy z serem i pomidorem na cieście graham miałam cukier 166!!! Pizze muszę odpuścić:oo:
Ja robie własną pizze najczęściej na obiad. Moge sobie na nią pozwolić,ale nie za dużo i niestety nie mogę usiąść po jedzeniu tylko troche sie poruszać. Mały spacer robi cuda:)
 
Hej, ja ostatnio po zjedzeniu pół małej pizzy z serem i pomidorem na cieście graham miałam cukier 166!!! Pizze muszę odpuścić:oo:..

Ja o pizzy nawet nie myśle :laugh2: szkoda, że leżeć musisz bo tak jak napisała Naatka trochę ruchu i cukier w normie ☺️ Ale nic nie poradzisz jak mus to mus... Mnie mój mężu próbował namówić na kebaba i twierdził, że napewno nic mi nie będzie bo przecież to sam kurczak i warzywa :laugh2: jakoś mnie nie przekonał :D ale im bliżej końca tym coraz częściej myśle tylko o tym żeby zjeść coś słodkiego..
 
Ja o pizzy nawet nie myśle :laugh2: szkoda, że leżeć musisz bo tak jak napisała Naatka trochę ruchu i cukier w normie ☺️ Ale nic nie poradzisz jak mus to mus... Mnie mój mężu próbował namówić na kebaba i twierdził, że napewno nic mi nie będzie bo przecież to sam kurczak i warzywa :laugh2: jakoś mnie nie przekonał :D ale im bliżej końca tym coraz częściej myśle tylko o tym żeby zjeść coś słodkiego..
Moja znajoma juz w 38 tygodniu mierzyła cukier jak jej sie przypomniało. Całkowicie wzięła na luz,diety rygorystycznej nie robiła. Sa mamusie,które nie przywiazuja tak dużej wagi do tych pomiarów. Za mna najbardziej chodzi slodkie wieczorami...a niestety nie moge. Odrobie jak bede karmić cycem:)
 
Ja o pizzy nawet nie myśle :laugh2: szkoda, że leżeć musisz bo tak jak napisała Naatka trochę ruchu i cukier w normie ☺️ Ale nic nie poradzisz jak mus to mus... Mnie mój mężu próbował namówić na kebaba i twierdził, że napewno nic mi nie będzie bo przecież to sam kurczak i warzywa :laugh2: jakoś mnie nie przekonał :D ale im bliżej końca tym coraz częściej myśle tylko o tym żeby zjeść coś słodkiego..
Ooo kebaba muszę sprawdzić, mięsko, surówka, frytki oddam mężowi, a zjem brązowy ryż i zobaczymy:-) :) Pizzy już nie ruszę, to może chociaż kebab raz na jakiś czas będę mogła:-p
 
Moja znajoma juz w 38 tygodniu mierzyła cukier jak jej sie przypomniało. Całkowicie wzięła na luz,diety rygorystycznej nie robiła. Sa mamusie,które nie przywiazuja tak dużej wagi do tych pomiarów. Za mna najbardziej chodzi slodkie wieczorami...a niestety nie moge. Odrobie jak bede karmić cycem:)

Wydaje mi się, że jeśli cukier jest w normie to faktycznie nie ma co robić paniki ale niestety nie u każdego tak jest... u mnie od tygodnia cisza ani jednego wyskoku ale diete trzymam bo szczerze mówiac się trochę boje i wole dmuchać na zimne ☺️ A nie mów mi nawet bo jak ja zaczne odrabiać to prawie przytyje tyle ile straciłam chodzac w ciaży :D
 
Czesc dziewczyny!

U mnie wczoraj dzień zaczął się super. cukier na czczo 83, po sniadaniu 112 (a zjadłam 2 kanapki i do tego śledź w śmietanie, jak przystało na kobietę w ciąży:p), później po obiadku 103 i po kolacji 132 (a zjadłam 5 pierogow ruskich + surowka z kiszonej kapusty), a po 2 h 112, wiec tendencja spadkowa. Wiem, ze może przegielam z tymi pierogami, ale chciałam przetestować taką bombe kaloryczna i zobaczyć te cukry. Poprzedniego dnia zjadlam kanapki na kolacje i tez miałam 136, wiec podobnie. A dziś od rana na czczo 97 :/ po sniadaniu, choć delikatniejszym, bez sledzia;), 123.. już gorsze wyniki od samego początku. Dzis tez łapie mnie lekki katar i rano oczywiście mega mdlosci... może to tez ma wpływ na te cukry? szczeg na czczo? Ide jutro do diabetologa to się zapytam, choć przy pierwszym spotkaniu nie wydawal się zbyt mily... Pani, która mnie szkolila z diety i glukometru tez taka ostra. Na moje pytanie o ksylitol i stewie odparla, ze "chyba Pani tego nie potrzebuje"... Jasne, ze nie potrzebuje... Przez cala ciaze moje jesc kasze gryczana z kurczakiem i 9 miesięcy przezyje:/ gdzie tu zrozumienie dla zachcianek ciążowych? ehh Pozdrawiam i zycze niskich cukrow:)
 
reklama
Ooo kebaba muszę sprawdzić, mięsko, surówka, frytki oddam mężowi, a zjem brązowy ryż i zobaczymy:-) :) Pizzy już nie ruszę, to może chociaż kebab raz na jakiś czas będę mogła:-p

Ja się nie skusiłam bo wydaje mi się, że ten kebab i te surówki to takie tłuste sa i wywali przez to cukier :D ale próbowałam kurczaka na ostro z białym ryżem i cukier w normie więc to pewnie tylko moje rojenia na temat kebaba :p jak spróbujesz to daj znać czy Ci posłużył :D
 
Do góry