reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
ja tez na 4 dni jezdziłam. Pierwszego dnia robisz profil, zrobią Ci usg i badanie ginekologiczne, na drugi dzień rano mocz a reszte dni odpoczywasz :p
Ja miałam dziś badanie moczu, ktg i badanie gin, jutro badanie krwi i usg, a dopiero w czwartek co 2h beda mi cukier badać... Słyszałam, że żeby szpital dostał pieniądze za pacjentkę to musi ona leżeć przez 4 dni, więc pewnie dlatego tak długo tu muszę być...
 
Ja miałam dziś badanie moczu, ktg i badanie gin, jutro badanie krwi i usg, a dopiero w czwartek co 2h beda mi cukier badać... Słyszałam, że żeby szpital dostał pieniądze za pacjentkę to musi ona leżeć przez 4 dni, więc pewnie dlatego tak długo tu muszę być...
Wydaje mi się,ze sa tez dobre strony calego procederu:) pieknie robią wszystkie badania,i mamusi i dzidziusia. U mnie z kolei mam dobra opieke diabetologa,ale mój ginekolog nie traktuje mnie jako pacjentke,której trzeba robić częściej usg i sprawdzać co z maluszkiem. To juz musze załatwiać na własną rękę prywatnie...a wydaje mi sie,ze współpraca diabetologa i ginekologa powinna być ściśle powiązana.
 
Czesc dziewczyny! Niestety od 11 tygodnia rowniez dolaczylam do tego zacnego grona:) staram sie trzymac cukry jak tylko mogę, ale nie zawsze to wychodzi... jestem juz w 23 tygodniu po polowkowym usg wszystko ok:) mam insuline na noc i przed sniadaniem mimo to cukier po sniadaniu 160, a zjadlam tylko kromeczke chleba wiecej ... :( jak tu dotrwac :(
 
Czesc dziewczyny! Niestety od 11 tygodnia rowniez dolaczylam do tego zacnego grona:) staram sie trzymac cukry jak tylko mogę, ale nie zawsze to wychodzi... jestem juz w 23 tygodniu po polowkowym usg wszystko ok:) mam insuline na noc i przed sniadaniem mimo to cukier po sniadaniu 160, a zjadlam tylko kromeczke chleba wiecej ... :( jak tu dotrwac :(
Witaj [emoji4]. Ja jestem aktualnie w 20t4d. Również biorę insulinę na noc. Może za późno jesz tą ostatnią kolację albo za dużo ?
 
Czesc dziewczyny! Niestety od 11 tygodnia rowniez dolaczylam do tego zacnego grona:) staram sie trzymac cukry jak tylko mogę, ale nie zawsze to wychodzi... jestem juz w 23 tygodniu po polowkowym usg wszystko ok:) mam insuline na noc i przed sniadaniem mimo to cukier po sniadaniu 160, a zjadlam tylko kromeczke chleba wiecej ... :( jak tu dotrwac :(
Ten sam problem miałam. Ja sobie radzilam w ten sposób,ze jadlam jedna większą kanapke z cienka wędliną,pomidor czy ogórek,jakiś szczypior a poza tym miske skrojonych ogórków zielonych albo pomidorów. Dostarczylam węglowodanów troche a przy okazji dojadlam warzywami,które cukru nie podnoszą.
 
Witaj [emoji4]. Ja jestem aktualnie w 20t4d. Również biorę insulinę na noc. Może za późno jesz tą ostatnią kolację albo za dużo ?

Ostatnia kolacje jem o 22, zazwyczaj jest to kromka chleba IG, do tego swiezy ogorek i jogurt naturalny. (Jogurtow moge jest do bolu nie podnosza cukru a jakid WW jest)
 
Staram się trzymać dietę i tych godzin również wymienników ale chciałabym zapytać o to: jedziemy z narzeczonym na przyjęcie komunijne wiadomo że będę musiała te godzinki trochę poprzesuwać. Nie zrobie krzywdy dzidzi? Tak strasznie sie boje, ze robie cos zle, trzese sie jak mam lekkie podwyzszenie, bardzo boje sie o dziecko i ze bedzie chore :(
 
reklama
Staram się trzymać dietę i tych godzin również wymienników ale chciałabym zapytać o to: jedziemy z narzeczonym na przyjęcie komunijne wiadomo że będę musiała te godzinki trochę poprzesuwać. Nie zrobie krzywdy dzidzi? Tak strasznie sie boje, ze robie cos zle, trzese sie jak mam lekkie podwyzszenie, bardzo boje sie o dziecko i ze bedzie chore :(
Ja pisalam o śniadaniu. Słuchaj nie zrobisz krzywdy dziecku jak pare razy przekroczysz cukier. Stresem bardziej sobie szkodzisz. Ja po sniadaniach potrafiłam mieć cukier 160-170. Uspokoj sie. U mnie nic sienie nie stalo malutkiej. Waga w normie. Jestem w 35tc+3.
 
Do góry