reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

No właśnie insulina mnie przeraża, ale jak Was tu czytam, to już trochę mniej. Najgorsze, że w ciągu dnia się najadam, a cukier idealny. Tylko od kilku dni to rano :(

Być może cukier zaczoł Ci szaleć w tym tc i zaraz wróci do normy... nie bój się bo insulina nie jest taka straszna ☺️ A może być tak, że potrzebujesz minimalnej dawki a będziesz mieć święty spokój z za wysokim cukrem ☺️
 
reklama
Cześć dziewczyny ja na diecie od 25 tygodnia jestem. W ciągu dnia cukry super,a na czczo w granicy 89-98. W środę mam kontrolę u diabetologa ciekawe czy zaleci insulinę na noc i w jakiej dawce. Nie chciała bym jej brać
 
Cześć dziewczyny ja na diecie od 25 tygodnia jestem. W ciągu dnia cukry super,a na czczo w granicy 89-98. W środę mam kontrolę u diabetologa ciekawe czy zaleci insulinę na noc i w jakiej dawce. Nie chciała bym jej brać
Wygląda na to, że jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji. Ja dzwonie do diabetologa w poniedziałek, w czwartek mam usg i wizytę u lekarza prowadzącego. Daj znać co Ci zalecili proszę.
 
Cześć dziewczyny ja na diecie od 25 tygodnia jestem. W ciągu dnia cukry super,a na czczo w granicy 89-98. W środę mam kontrolę u diabetologa ciekawe czy zaleci insulinę na noc i w jakiej dawce. Nie chciała bym jej brać

To zależy od tego jakie normy bierze pod uwagę twój diabetolog... mi przy przekroczeniach na czczo do 93 już dała insuline ale czytałam na innym forum, że niektóre dziewczyny przy przekroczeniach na czczo do 100 insuliny nie miały...
 
Hej dziewczyny jestem w 25 + 1 dzień w ciąży i niestety muszę do Was dołączyć. Wizyta u diabetologa dopiero za dwa tygodnie i do tego czasu muszę radzić sobie sama. Trochę mnie to przybiło ale trzeba sobie radzić jakoś . Pożyczyłam glukometr i prubóje ale różnie idzie .
 
@Malutka87 co tam słychać [emoji4]? Jak cukry ?
A jak u Ciebie weekendzik? Miło, że o mnie pamietasz:) mój week przeszłam kiepsko:( mdłości znowu się nasilily. Żeby sobie pomóc staram się co 2h jeść, ale wieczorami czuje się okropnie. Jestem taka napełnia, jakbym polknela balon. Brzuch mam jakbym byla w 5 miesiacu.. Rano znowu wraca do normy--jest plasciutki, do wieczora aż przez cały dzień go nie zaladuje:/ cukry w miarę ok. Poranne są super, a po posiłkach z reguły też spoko. W sobotę zrobiłam jagodzianki dla dzieci, tak pięknie pachnialy... Dla siebie zrobiłam bez kruszonki z twarogiem poslodzonym lekko ksylitolem, ciasto też bez cukru. Ale biała maka wystarczyła, żeby podbić mi cukier do 164:( już resztę soboty miałam schrzaniona, strasznie sobie wyrzucalam, że to zjadłam. Zaczęłam myśleć i czytać o tych wszystkich wadach rozwojowych i się zamartwiać... Bo to już nie tylko stres, że dziecko będzie za duże, ale teraz mam dopiero 10 tydz i 5 dz, więc wszystko się tworzy... Jednym słowem załapałam dołka. No ale to taka jedna wpada, reszta cukrów ok. Teraz już jakoś się ogarniam, zaczynamy nowy tydz, muszę być w formie dla rodziny, a nie uzalac się nad sobą i wymyślać przyszłościowe problemy. W każdym razie ciasto drożdżowe na białej mące ostatecznie wykreslam z jadłospisu na najbliższe pół roku...
A dzisiaj na obiad botwinka:) muszę poprawić sobie morfologie, żelazo w tabletkach aktualnie odpada- nie jestem w stanie polknać tej tabletki przez mdłości:p
Milego dzionka dziewczyny:) słodkiego mimo, że bez cukru:)
 
Zwykle około północy kanapkę z chlebem Ig, na który dotąd świetnie reagowałam (i w ciągu dnia wciąż świetnie reaguję) i trochę warzyw, ale położna radziła wypróbować ostatnio także 1/3 kajzerki i mleko. Nie ważne co zjem mam 91-94. Dziś 89, no na próbę nie jadłam tej drugiej kolacji, tylko pierwszą na 3h przed snem.

A ty też miałaś takie niewielkie odchylenia i w ciągu dnia dobry cukier?
Tak, na czczo nie moglam zapanowac nad cukrami. Mam 8 jednostek insuliny na noc ... zaczynałam od 3 ... im wyżej tym cukry bardziej wariuja. Jestem w 24 tyg. W dzien nie ma tragedii :)
 
reklama
Hej dziewczyny ja rowniez nowa i szukam wsparcia bo czuje sie dosc skolowana ta cukrzyca:(
Jestem w 26+4 tyg ciazy i w zeszly piatek po powtornym obciazeniu glukoza 75g wyszlo ze mam za wysoki cukier zwlaszcza 1h po wypiciu glukozy 165! I czekam teraz na wizyte u diabetologa ktora mam na piatek dopiero. A od czasu kiedy dowiedzialam sie ze cos jest nie tak z moimi cukrami minelo juz prawie dwa tyg.. kilka dni temu kupilam tez glukometr i mierze sama cukier rano na czczo zawsze troszke podwyszony i po posilkach 1h i raz mam troszke za wysoki raz ok.. ja nie wiem co mam robic, staram sie trzymac diete jem co 2-3 h calkowicie odstawilam cukier, smazone, tluste potrawy a mimo tego cukier i tak raz jest ok a raz nie..
Martwie sie czy nie za dlugo czekam od wynikow na wizyte u diabetologa i czy to nie szkodzi mojej Kruszynce ze sama probuje sobie diete ustalac..
Dziewczyny doradzcie prosze, jakies dobre przepisy co jesc zeby Malutka miala wszystko co jej niezbedne a zeby nie bylo tego za duzo.. jestem skolowana:( nie spodziewalam sie ze w ciazy bede miala cukrzyce:(
Pozdrawiam wszystkie waleczne mamy!
 
Do góry