reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dziewczyny a co jecie na ostatnia kolacje i na sniadanie? Jakies pomysly?
Ja mam rano na czczo zawsze cukier ok.100-106 a po sniadaniu dzis nawet skoczyl mi do 170! Do tej pory wyprobowalam owsianke,ktora totalnie mi nie sluzy i po zwyklym chlebie graham z wazywami chuda wedlina albo serkiem rowniez...
Zastanawiam sie co jutro sobie zaserwowac;) pozdrawiam
 
reklama
Ty idziesz na prenatalne 14.06 a ja w tym dniu mam wizytę u gina. Jak zawsze nie mogę się doczekać. Teraz mam etap schizowania na temat wagi małego. Ciągle się zastanawiam czy zwiększył wagę od badań połówkowych. Dziś odkryłam, że schudłam o 200g niby nic ale ja już mam totalny dołek.

Gratuluje wyniku cukru ;). Mój cukier dziś o 3:30 to 86 a rano 83.
A jak często się wazysz? Bo u mnie odchylenie 200g w tą lub druga przy częstych pomiarach jest norma. Najlepiej chyba ustalić sobie jeden dzień w tyg przed śniadaniem i ważyć się raz w tyg. To jest w miarę miarodajne. Myślę, że jak Twój Maluszek do tej pory przybieral prawidłowo, a nie zmieniłaś zbytnio diety, to teraz też jest ok. Warto być czujna, ale poczekajmy na wizytę i usg. W końcu po coś robią te pomiary..Głowa do gory:) zresztą to jest ironia losu, gdy większość słodkich mam martwi się o zbyt duża wage dziecka,Ty martwisz się, żeby synek nie był za malutki. Cukrzyca niejedno ma oblicze:) ehh znam to też z autopsji.
Pozdrawiam i życzę dobrej nocki:) .. No i czekamy do 14tego:))
 
Dziewczyny a co jecie na ostatnia kolacje i na sniadanie? Jakies pomysly?
Ja mam rano na czczo zawsze cukier ok.100-106 a po sniadaniu dzis nawet skoczyl mi do 170! Do tej pory wyprobowalam owsianke,ktora totalnie mi nie sluzy i po zwyklym chlebie graham z wazywami chuda wedlina albo serkiem rowniez...
Zastanawiam sie co jutro sobie zaserwowac;) pozdrawiam
Z tą kolacja jest u mnie różnie, póki mam na czczo dobre cukry aż tak jej nie pilnuje, raz zjem raz nie... Rano zwykle jedna mała kromka chleba mieszanego lub ig z wędlina +ćwiartka pomidorka. Dziś rano zjadłam 2 kawałki chleba ig. Jedna jw., a druga z pasta z makreli (wlasnej roboty) i już cukier 135... Wiec przy granicy... Za dużo. Muszę jeść niestety tylko jedna:(
Mi również jajka służą, także może warto sprobowac:)
 
Z tą kolacja jest u mnie różnie, póki mam na czczo dobre cukry aż tak jej nie pilnuje, raz zjem raz nie... Rano zwykle jedna mała kromka chleba mieszanego lub ig z wędlina +ćwiartka pomidorka. Dziś rano zjadłam 2 kawałki chleba ig. Jedna jw., a druga z pasta z makreli (wlasnej roboty) i już cukier 135... Wiec przy granicy... Za dużo. Muszę jeść niestety tylko jedna:(
Mi również jajka służą, także może warto sprobowac:)
Ale przeciez normy godzine po posilku sa do 140? Wiec chyba w porzadku?
Eh, ja mam jutro wizyte u diabetologa juz nie moge sie szczeze doczekac co on mi powie..
 
Ale przeciez normy godzine po posilku sa do 140? Wiec chyba w porzadku?
Eh, ja mam jutro wizyte u diabetologa juz nie moge sie szczeze doczekac co on mi powie..
Tak ma być do 140. Ale już widzę, że jednego dnia ten sam zestaw da 135 a innego już ciut więcej... Dlatego nie lubię takich granicznych wyników, dla mnie zapala się żółte swiatlo:p nie uznaje tego za "zestaw bezpieczny", bo nast razem wcale nie muszę zmieścić się w 140 jedząc dokładnie to samo, ale np siedząc na tyłku cała godzine:p
 
Witam słodkie mamusie ☺️
Jak się czujecie? Cukry w normie? U mnie wczoraj bardzo niski po obiedzie i podwieczorku poniżej 90 :-p Ale jak zawsze to bywa pewnie dzisiaj pojawi się jakiś wyskok :happy2: pochwale się, że we wtorek byłam na ostatniej wizycie u diabetologa i moja lekarka kazała mi iść na krzywą po porodzie dopiero po pół roku a nie po 3 miesiącach ☺️ Także lepiej dla mnie
 
Tak ma być do 140. Ale już widzę, że jednego dnia ten sam zestaw da 135 a innego już ciut więcej... Dlatego nie lubię takich granicznych wyników, dla mnie zapala się żółte swiatlo:p nie uznaje tego za "zestaw bezpieczny", bo nast razem wcale nie muszę zmieścić się w 140 jedząc dokładnie to samo, ale np siedząc na tyłku cała godzine:p
Masz racje, w sumie jak mnje sie zbliza wynik do 140 tez troche sie wtedy niepokoje bo to przy granicy ale jeszcze jednak znosnie;) natomiast powyzej to juz mam okropne stresy
Tak to wlasnie dziwnie jest, ze jednego dnia po tym samym posilku cukry w normie a drugiego juz nie;/
 
Część dziewczyny, niestety i mnie dopadła cukrzyca ciążowy. Test obciążenia 75g glukozy w 26 tygodniu wyszedł słabiutko 70/189/160 :( nabyłam wcześniej glukometr ale dopiero dziś w 28 tygodni po wizycie u mojego gina trafiłam do szpitala na profil glukozy czy jak to się poprawnie nazywa. Tutaj o dziwo wszystkie wyniki po posilkach i rano poniżej 100, na czczo nawet wyszło 68 choć ja zawsze dotychczas wszystkie wyniki na czczo miałam niskie. Zalecenia od diabetologa klucie po godzinę po każdym posiłku i norma do 140, a na czczo norma 90. Czy Wy też tak macie? Czy klujecie się od zakończenia posiłku czy rozpoczęcia? Bo tego zapomniałam dopytać.. nie wiem jak ja sobie dam radę z dieta skoro ja tak bardzo uwielbiam słodkie że praktycznie dnia bez słodyczy nie pamiętam :( wiem nie świadczy to o mnie za dobrze i jakoś będę musiała wytrzymać te kilkanaście tyg bez dla małego.
 
reklama
Część dziewczyny, niestety i mnie dopadła cukrzyca ciążowy. Test obciążenia 75g glukozy w 26 tygodniu wyszedł słabiutko 70/189/160 :( nabyłam wcześniej glukometr ale dopiero dziś w 28 tygodni po wizycie u mojego gina trafiłam do szpitala na profil glukozy czy jak to się poprawnie nazywa. Tutaj o dziwo wszystkie wyniki po posilkach i rano poniżej 100, na czczo nawet wyszło 68 choć ja zawsze dotychczas wszystkie wyniki na czczo miałam niskie. Zalecenia od diabetologa klucie po godzinę po każdym posiłku i norma do 140, a na czczo norma 90. Czy Wy też tak macie? Czy klujecie się od zakończenia posiłku czy rozpoczęcia? Bo tego zapomniałam dopytać.. nie wiem jak ja sobie dam radę z dieta skoro ja tak bardzo uwielbiam słodkie że praktycznie dnia bez słodyczy nie pamiętam :( wiem nie świadczy to o mnie za dobrze i jakoś będę musiała wytrzymać te kilkanaście tyg bez dla małego.
Siadasz do posiłku i po godzinie od rozpoczecia robisz pomiar. Ja jestem na diecie bez insuliny i powiem Ci,ze po jakims czasie udało mi sie wyczuć kiedy "male co nie co" nie podnosi mi cukru:) kolo 16 do kawy zawsze cos wciagne:),ale byla to metoda prób. Tam więc glowa do gory,dla nas mam zawsze dobro dziecka będzie wyżej,takie jesteśmy silne:)
 
Do góry