reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja jem o 7:30, a czasem o 7:00 bo wcześnie wstaje. Staram się jeść od śniadania posiłki co 3h. Liczy się czy jesz regularnie, a nie konkretne godziny. Każdy przecież inaczej wstaje i chodzi spać;-) ;)
To dobrze, dziękuję że mnie uspokoilas :) :) bo musiałabym specjalnie budzik nastawiać, a lubię pospać do 8 lub 9 i zanim często pójdę po chleb i zrobię śniadanie trochę mija :) a potem jem wszystko regularnie :) może i tak postaram się trochę wcześniej jeść, ale trochę ;)
 
reklama
Dziewczyny a próbowaliście na noc jeść np białe pieczywo lub drożdżówke? Ja mam zamiar dziś spróbować
U mnie plaster drożdżowego ciasta na noc dawał radę między 15-20 tc, potem przestał i służyła mi dłuższa przerwa nocna więc zrezygnowałam z ostatniej kolacji i jadłam do 20:30 najpóźniej. A teraz mojej trzustce chyba się odwidzialo znowu i muszę jeść na noc...ale wiem że to dla dzidziusia bo też już więcej potrzebuje aby nabrać masy :)
 
Hej dziewczyny ja z wątku wrześniowe mamy. U mnie cukrzyca nie do końca potwierdzona. Już na początku ciąży miałam robione obciążenie glukoza. Po godz wyszło 180. Ginekolog stwierdził, żebym tylko stosowala dietę zapobiegawczo bo cukrzycę stwierdza się przy wyniku powyżej 180. Dostałam glukometr i początkowo mierzyłam cukry regularnie. Później trochę odpuściłam bo cukry ciągle były w normie, oczywiście ciągle stosowalam dietę z drobnymi odstepstwami. Obecnie skończyłam 35 tydzien ciąży. Dziś byłam na usg i Lekarz stwierdził, że młody jest o 2 tyg większy niż wskazuje termin z OM. Termin z OM mam na 4 października , a z USG na 22 wrzesnia. Cc zaplanowaba na 29.09 i sie tak zastanawiam czy to nie za pozno [emoji848][emoji21].Tak się zastanawiam czy to nie przez ta nieszczęsna cukrzycę. Młody obecnie waży 2680 g ... jak waga u Waszych maluszków ? Myślicie, że jest się czym martwić?
Mój Mateuszek w 36 Tc ważył 3600 g więc to kilogram mniejszy niż mój. Do 40 Tc dobił 4 kg i urodziłam naturalnie.
 
Dlatego ja już nie ogarniam tematu serio[emoji16]. Generalnie ja krzywą robiłam na początku ciąży i wyszło, że jestem na pograniczu cukrzycy ciążowej. Gin kazał stosować dietę i tyle . W 24 tc kazał zrobić tylko ta hemoglobine i wtedy wyszła równo 5. Cukry miałam w normie więc już przestałam latać z tym glukometrem i mierzyć co chwilę. Teraz właśnie gin kazał powtórzyć, a tu wynik 5.3, także wzrosła
. Cukry też się popierdzielily...ahh szkoda gadać. Został mi niby ostatni miesiąc ale boję się, bo naczytalam się w necie o obumarciu plodu pod koniec ciąży właśnie z powodu cukrzycy. Cc mam niby mieć ok tyg przed terminem .
Chyba wolałabym tak jak Ty trafić wcześniej do szpitala bo serio zglupieje
Dziewczyny te wszystkie wady płodu to dotyczą kobiet które borykają się na codzień z cukrzycą bo u nich organizm od dawna jest przeciążony. W przypadku cc najbardziej chodzi o makrosomię i o hipoglikemię u noworodka.
 
W ogóle od piątku jestem w szpitalu (W Warszawie na Madalińskiego). Trafiłam tutaj ponieważ zaczęła mi się szyjka skracać. W piątek miała 18mm, a już dziś tylko 13mm i rozwarcie na 1cm. Dostałam sterydy na rozwój płucek mojej małej. Niestety przez sterydy cukry zaczęły mi skakać. Po śniadaniu 135 - to dla mnie bardzo dużo. Po obiedzie 155. Lekarz mi powiedział, że przez 3 dni mam nie mierzyć cukrów bo tylko będę sie stresować, a i tak nie mam na to wpływu. Ja jednak boję się, że szkodzę mojej córeczce. Dlatego jem razie same warzywa i biały ser i jakoś daje rade utrzymać te cukry w ryzach. Chociaż chyba będę umierać z głodu. Bo ogólnie wychodzi mi bardzo mało kalorii i węglowodanów, ale 3-4 dni jakoś wytrzymam.
Czy któraś z Was też miała podawane sterydy na rozwój płuc u maluszka? Jak wtedy zachowywały się Wasze cukry? Czy kilka dni po odstawieniu tych sterydów cukry wróciły do normy?

Ogólnie to jestem załamana, że tak mam pod górkę w tej ciąży :( Zawsze ta cukrzyca była dla mnie łaskawa. Nie miałam żadnych skoków cukrów, wystarczyło, że jadłam mało i często i odstawiłam słodycze. Mam wielką nadzieje, że za kilka dni wszystko wróci do normy.
Ja miałam i cc i skracanie szyjki od 26 Tc, ostatnie miesiące to szpital i leżenie non stop. Założony pessar. Sterydy podane w 30 Tc cukry skoczyły ale nie drastycznie. Po kilku dniach się ustabilizowało. Będzie dobrze.
 
Ja miałam i cc i skracanie szyjki od 26 Tc, ostatnie miesiące to szpital i leżenie non stop. Założony pessar. Sterydy podane w 30 Tc cukry skoczyły ale nie drastycznie. Po kilku dniach się ustabilizowało. Będzie dobrze.
No u mnie bardzo szybko wróciło do normy ba szczęście. Już jeden dzień po drugiej i ostatniej dawce sterydow miałam cukry w normie. Dziś wracam do domu tez z pessarem i mam nadzieje, że do szpitala wrócę dopiero na poród.
 
reklama
Dziewczyny wiecie że po croissant jest spoko, cukry cacany też ta Leśna bułka z ciastem francuskim z biedy spoko. Do kawy to wybawienie w tym poście :) sprzedajcie swoje wypróbowane słodkości .....
 
Do góry