reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Ja na 4.10 termin. U mnie spoko, znosnie. Wczoraj nie mierzyłam się na czczo i dzisiaj też. Około 3 się obudziłam do toalety i wracając do sypialni zjadłam kanapkę z serem... Skończyło się na tym że do siódmej nie spałam i co chwilę coś podjadalam takie ssanie w żołądku miałam [emoji52]
Boję się że tak już zostanie mi do końca ciąży, to nie spanie a za nim idące jedzenie. Nie wiem co gorsze glodzic się i cierpieć (serio cierpię jak czuje głód), czy zjadać coś co mi pomaga i poprawia samopoczucie.
Dziś 36+6 tc, w zeszły wtorek mały ważył wg pomiarów 2600 więc zagrożenia makrosomia nie ma.
Znam to cierpienie z głodu:( a już było u mnie dobrze, niestety od tygodnia ciągle bym jadła. Myślę, że mój organizm zbiera energię do porodu. Tylko że moja Kluska ważyła w 36+3 3100g, także trochę się boję jeść i jeść

Ale wielkie dzięki za przepis na ciasto:) dzisiaj wypróbowałam i cukier po godzinie 98mg:)
 
Lekarka przy wypisie powiedziała, ze nam normalnie żyć. Nie muszę non stop leżeć. Z czego bardzo się cieszę. Teraz już odchodzi się od zaleceń leżenia w przypadku skracania się szyjki i pessara.
Co to ten pess
U mnie termin na 27/11 :)

Ostatnio znowu rosly mi poranne cukry, ale zmusilam sie do duzo wiekszej ilosci ruchu i od kilku dni sa idealne takze nie musze zwiekszac na szczescie dawki insuliny, ktora juz i tak jest duza ;)
Ja na termin 23.11 :)
 
Znam to cierpienie z głodu:( a już było u mnie dobrze, niestety od tygodnia ciągle bym jadła. Myślę, że mój organizm zbiera energię do porodu. Tylko że moja Kluska ważyła w 36+3 3100g, także trochę się boję jeść i jeść

Ale wielkie dzięki za przepis na ciasto:) dzisiaj wypróbowałam i cukier po godzinie 98mg:)
Na tydzień około 200,g mój Mati przybierał i tak w 40,Tc dobił równo 4000g :D
 
Hej :)
U nas termin na początek listopada ale coś czuję że spotkamy się z maluszkiem wcześniej. Humor trochę słaby bo jestem po wizycie u lekarza i szyjka się skraca 25mm 33tc :( nakaz leżenia więc już nie pozbijam sobie cukrów ruchem ...mam tylko nadzieję że nie odbije się to na tych na czczo bo to głównie z nimi był problem...
 
Hej :)
U nas termin na początek listopada ale coś czuję że spotkamy się z maluszkiem wcześniej. Humor trochę słaby bo jestem po wizycie u lekarza i szyjka się skraca 25mm 33tc :( nakaz leżenia więc już nie pozbijam sobie cukrów ruchem ...mam tylko nadzieję że nie odbije się to na tych na czczo bo to głównie z nimi był problem...

U mnie szyjka ma około 15mm teraz (rożnym lekarzom rożnie wychodzi) dodatkowo rozwarcie na około 1cm i rozwarcie wewnętrzne. Założyli mi pessar i lekarz powiedział, że mam normalnie funkcjonować. Według mnie 25mm, jak na ten etap ciąży, to długa szyjka.
 
Witajcie Dziewczyny Jetem od trzech tygodni cukrzycową mamą , jutro zaczynamy 30 tydzień , z małym wszystko ok , wczoraj miałam III prenatalne . Nie miałam żadnych objawów cukrzycy jak pewnie większość z Was , dopiero krzywa pokazała co i jak .
Na razie cukry ujarzmione dietą zobaczymy co dalej .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry