reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Mam pytanie odnośnie pomiaru cukru na czczo bo zauważyłam że jak jem ostatnią kolację o 23 lub chwilę później to jak wstanę tak jak zwykle okolo 9 to cukry już znowu szybują ponad normę a gdy mierze jak wstaje na siusiu np o 7 to wtedy jest 82-85..jak bardzo dużym kłamstwem jest zapisywanie wyniku z 7 i dosypianie do tej 9 rano ? :( Dodam że w labie nigdy nie dobilam do 80 na czczo
Może spróbuj cos przegryźć np wafel ryżowy o tej 7 i potem zobaczysz .
 
reklama
Ktoś napisał , że po grzeszkach żywieniowych ma dobre cukry a po ścisłej diecie niekoniecznie , też mi się to zdarzało , głównie chodziło o ilości . Zapytałam o to diabetologa i niestety to nie takie proste . Istnieje coś takiego jak gwałtowny wyrzut insuliny , który owszem bardzo szybko obniża glukozę ale wcale nie jest dobry dla nas i dzieci :(
 
Hej ja od miesiaca na diecie. Od wczoraj jestem w szpitalu bo bardzo slabosie czulam i zemdlalam. Cukry różnie ale na czczo zawsze od 98 do powyżej 100 po jedzeniu 1h po to juz hustawka raz 98 a tak to 130/147/153 dzis ordynator powiedzial ze jeszcze dzis robimy pomiary a jutro ustawia leczenie insulina
 
Hej. A ja jutro stawiam się do szpitala. 10 dni do terminu, mój lekarz kazał się już zgłosić, nie czekać, bo planowałam w najbliższy poniedziałek. Źle mi z tym:( nie chce leżeć w szpitalu, ale z drugiej strony będę się cały czas zadreczac i niepokoić o dziecko, więc jadę jutro. Uff muszę to przetrawić.
 
Hej. A ja jutro stawiam się do szpitala. 10 dni do terminu, mój lekarz kazał się już zgłosić, nie czekać, bo planowałam w najbliższy poniedziałek. Źle mi z tym:( nie chce leżeć w szpitalu, ale z drugiej strony będę się cały czas zadreczac i niepokoić o dziecko, więc jadę jutro. Uff muszę to przetrawić.

To trzymam kciuki [emoji4] tzn ze zostajesz w szpitalu juz do porodu ? Nawet 2 tygodnie ?
Czy lekarz wcześniej chce wywołać ? I czy masz jakieś objawy typu skurcze bóle czy skrócona szyjka ?
 
Dziewczyny , zjadłam o 22.30 kajzerkę! z masłem i żółtym serem b.laktozy i na czczo wynik 79 :) szok , śniadanie wasa+pasta z fasoli+ogórek i rzodkiewka wynik 121 , a na drugie śniadanie szaleństwo -veganski hot-dog w bułce grahamce z musztardą z Orlenu +sok pomarańczowy wyciskany 1/2 z woda wynik 119 . Zobaczymy co dalej .
Czy używacie nabiału bez laktozy ? Od kilku dni jem takie produkty , mimo ze dietetyczka ich nie pochwala , i mam wrażenie , że cukier po nich nie skacze .

Ja często używam jogurtów bez laktozy. Co prawda mi cukier nie skacze po żadnych jogurtach, nawet tych z laktozą :) Moja Diabetolog nie ma nic przeciwko produktom bez laktozy. Szczerzę mówiąc nie wiem co w nich niby jest złego. Mi się wydaja, że one są nawet wskazane przy cukrzycy.
 
To trzymam kciuki [emoji4] tzn ze zostajesz w szpitalu juz do porodu ? Nawet 2 tygodnie ?
Czy lekarz wcześniej chce wywołać ? I czy masz jakieś objawy typu skurcze bóle czy skrócona szyjka ?
W sumie nie wiem, czy już do porodu, ale myślę, że tak. I zależy gdzie trafię. Szpital, do którego jadę ma remont, więc może być problem z przyjęciem. Wtedy pojadę do innego. Nic na razie nie zapowiada porodu.
 
Mam nadzieję, że u mnie zacznie się samo i nie będę miała wywoływanego porodu.
Poza tym miałam dziś USG u moja córeczka waży 1718 to jest 20 percentyl czyli ma dobrą wagę. Strasznie się bałam, że przez te wysoki cukry podczas brania sterydów dzidziuś się utuczy, ale okazuję się że to nie miału wpływu.
 
Mam nadzieję, że u mnie zacznie się samo i nie będę miała wywoływanego porodu.
Poza tym miałam dziś USG u moja córeczka waży 1718 to jest 20 percentyl czyli ma dobrą wagę. Strasznie się bałam, że przez te wysoki cukry podczas brania sterydów dzidziuś się utuczy, ale okazuję się że to nie miału wpływu.
Też bym bardzo chciała uniknąć wywoływania... Z tym że moja córcia waży około 3500g w 38+2, to mniej więcej 72 percentyl. No ciekawe co mi jutro powiedzą. Muszę się jakoś odprężyć i spać w nocy. A cukry mam dziwaczne. Od dwóch dni poniżej 100 po posiłkach. Szok:)
 
reklama
Też bym bardzo chciała uniknąć wywoływania... Z tym że moja córcia waży około 3500g w 38+2, to mniej więcej 72 percentyl. No ciekawe co mi jutro powiedzą. Muszę się jakoś odprężyć i spać w nocy. A cukry mam dziwaczne. Od dwóch dni poniżej 100 po posiłkach. Szok:)
Może cukry Ci się poprawiają bo już końcówka ciąży.
 
Do góry