reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam przyszłe mamy :) jestem w 25 tc i w czasie pobytu w szpitalu wynaleźli mi cukrzycę. Dieta masakra a szkoląca mnie polożna to beton. Na diecie byłam wiecznie głodna, ospała, bolała mnie głowa, miałam zawroty itd do tego cukry wiecznie na granicy. Zgłosiłam położoniej to i prawie się z nią pobiłam. Zaczęła robić mi wyrzuty, straszyć insuliną - jakby to miał być straszak. Dlatego moje pytania i wątpliwości musiały rozwiać sąsiadki z sali i net. Jesteście w temacie dłużej więc jak to jest z pomiarem jeden palec 178 po posiłku, drugi palec 120 :/ nie wiem czy mój sprzęt jest jakiś felerny czy ja coś źle robię. Bo wg położonej to jest nie możliwe. Do tego dopadła mnie grypa więc rano jest w okolicy 94-100 a zbliża mi się kontrola i nie wiem czy jest sens iść i się denerwować
Gugunia nie wiele podpowiem o porannych cukrach sama mam raz 88 raz 91a raz 99. Co do pomiaru myj zawsze dokladnie rece tuż przed ii stara się nie wyciskać mocno kropli krwi z opuszka. Jedyne co mogę Ci podpowiedz. To moja pierwsza ciaza. Jestem kompletnym laikiem a jeśli o cukrzycę chodzi to sama mam przeboje. Bo moj gin mowi że cukry do 99na czczo to nie tragedia a diabetolog dal insulinę na noc dodajac ze sie na cukrzycy ciazowej nie zna i odsyla mnie do innego szpitala gdzie termin mam za miesiąc a cukry poranne i do południowe po czterech dniach insuliny na noc to była totalna masakra duuuuzo ponad normy przy stałych sprawdzonych posiłkach. Więc rzucilam to w cholere i mam cukry wszystkie po posiłkach w normie tylko te poranne do 100 czasami. Moze jestem głupia nie wiem..ale widze że dieta działa.
 
reklama
Dziewczyny przybywam z dziwną sprawą. Czy cukrzyca ciążowa może sie cofnąć w trakcie trwania ciąży? Jestem w 17 tygodniu, od początku na diecie plus insulina na noc. Do tej pory cukry po posiłkach byly w granicach 120. Codziennie np po śniadaniu mialam 120-130 a od kilku dni po takim samym posiłku 85-90. To samo z obiadem 80-90 czy kolacja. Zjadlam testowo dzisiaj: zupę pomidorową z bialym makaronem (do tej pory nie do pomyślenia) i zaraz potem smażoną wołowinę z warzywami i ziemniakami i cukier po godzinie 80, po półtorej godziny 78, po dwoch 75 czyli spada. O co tu chodzi? Bylam na usg i córeczka rozwija się prawidłowo. Zgłupiałam. Może któraś z Was dziewczyny miała podobnie?
 
Ser feta obniża IG bo ma białko i tłuszcz wiec takie połączenie powinno być, ale ogólnie lepiej jeść surowe warzywa lub zrobione na parzę niż gotowane.
Oo nie wiedzialam że mozna jesc ser feta. Pewnie nie wiem o wielu produktach..jak wczesniej pisałam mój diabetolog dotychczasowy sam się przyznał ze sie nie zna na cukrzycy ciążowej a informacji na temat posiłków zero. Oprócz niech Pani nie je słodyczy. Większość wiem z książek i internetu. I brak mi juz pomysłów na posiłki...
Może coś doradzicie jakiś przepis?;)no bede wdzięczna. Nowa wizyta u diabetologa 11 października.
 
reklama
Do góry