reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ja jem co 2,5-3h w zależności jak się dzień ułoży i czy już czuję głód, ale w miarę trzymam się pór.
Cukry mam bardzo dobre. Po posiłkach nie przekraczają 110, a na czczo są bliżej 70. Bałam się, że z wiekiem ciąży będą się pogarszać, ale na razie wcale tak nie jest. Mam nadzieję, że jakoś poradzę sobie do końca bez insuliny. Dziś jest u mnie 34+4 i termin mam na 13.11 i muszę urodzić przed terminem. Tak mi moja lekarka powiedziała. Na USG byłam niedawno i moja córeczka w 34+1 ważyła 2100g więc tak w normie, jakaś duża nie jest.
 
reklama
U mnie najgorzej jest rano ale je jestem początkująca więc mam nadzieję, że to się jeszcze ułoży. U mnie zaczynając od drugiego śniadania nie przekraczają 120 :-) :) muszę tylko pracować rano.
Moja dzidzia waży 28tc - 1580g troszkę dużą moja gin mówi że wygląda na 31 tc
 
Ja jem co 2,5-3h w zależności jak się dzień ułoży i czy już czuję głód, ale w miarę trzymam się pór.
Cukry mam bardzo dobre. Po posiłkach nie przekraczają 110, a na czczo są bliżej 70. Bałam się, że z wiekiem ciąży będą się pogarszać, ale na razie wcale tak nie jest. Mam nadzieję, że jakoś poradzę sobie do końca bez insuliny. Dziś jest u mnie 34+4 i termin mam na 13.11 i muszę urodzić przed terminem. Tak mi moja lekarka powiedziała. Na USG byłam niedawno i moja córeczka w 34+1 ważyła 2100g więc tak w normie, jakaś duża nie jest.
No właśnie bardzo dobrze i dziwie się, że musisz urodzić wcześniej. Mój ginekolog powiedział, że jak mam unormowana cukrzycę dieta to nie ma podstaw by szybciej rodzic. A Ty tak samo cukry w normie, dzidzia w normie to nie wiem dlaczego taka decyzja. Mówiła coś o makrosomi?
 
No właśnie bardzo dobrze i dziwie się, że musisz urodzić wcześniej. Mój ginekolog powiedział, że jak mam unormowana cukrzycę dieta to nie ma podstaw by szybciej rodzic. A Ty tak samo cukry w normie, dzidzia w normie to nie wiem dlaczego taka decyzja. Mówiła coś o makrosomi?
Moja córeczka jest dość mała wiec makrosomia jej nie grozi:) Lekarka powiedziała mi, ze takie są wytyczne i musi dać mi skierowanie do szpitala w 39tc, ale w szpitalu niekoniecznie od razu będę mi wywoływać poród. Mam nadzieje, że samo zacznie się wcześniej.
 
reklama
Hej dziewczyny. Ja dwa tygodnie po porodzie. Na początku jeszcze jakoś szło mi to mierzenie cukrów, ale teraz ciągle coś do zrobienia i zapominam:/ w sumie jak już mierzę to są ok. Ale muszę jeszcze raz sprawdzić jaj mój organizm reaguje na kopytka, bo zeżarłam dwa dni po porodzie kilogram:eek: i jeszcze raz kilka dni później i miałam cukier wywalony w kosmos: po 2 godzinach 190mg. No i zaraz się zdołowałam, że to g*wno ze mną zostanie. Po innych rzeczach jest ok. Po szarlotce, batoniku itp. No ale zobaczymy. Za kilka tygodni test obciążenia.
 
Do góry